MENIU

Neries senvagės parkas

Ilgą laiką apleista buvusi Neries senvagės slėnio teritorija Šnipiškėse 2020 m. pabaigoje sutvarkyta ir pritaikyta vilniečių poilsiui.

Neries senvagės slėnį galima pasiekti per visą parką besidriekiančiais jau įrengtais dviračių ir pėsčiųjų takais iš Linkmenų ir Ozo gatvių. Leidžiantis taku nuo Ozo gatvės galima grožėtis netikėtais panoraminiais vaizdais. Siekiant paskirstyti judėjimo srautus ir užtikrinti saugumą, buvo nuspręsta atskirti dviračių bei pėsčiųjų trasas, tarp jų suplanuota želdinių juosta. Didžioji dalis pėsčiųjų takų pritaikyta judėjimui su vežimėliu.

Senvagės ežerėlių takai skirti ne tik tranzitiniam eismui, bet ir poilsiui čia pat gamtoje. Kadangi teritoriją labai riboja gretimi sklypai ir statūs šlaitai, dalis takų suprojektuoti kaip pontoninės terasos ant vandens. Siekiant išsaugoti kraštovaizdžio vientisumą ir natūralumą (išraiškingo reljefo su ežerėliais teritorija susiformavo slūgstant tirpstančio ledynmečio vandens tekėjimo vagoms) terasoms, laipteliams ir suolams buvo nuspręsta naudoti termomedieną.

Nuo 2020 m. gruodžio 15 d. Neries senvagės parką prižiūri viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“.

https://vilnius.lt/lt/2020/10/16/transporto-aiksteles-vietoje-bendruomenei-atvertas-senvages-slenio-krastovaizdis/

Parko vieta ir vaizdai