MENIU

Apie mus

vmp_logoViešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ įsteigta 2011 m. gruodžio 28 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu.

Savo veiklą – Vilniaus miesto parkų priežiūrą ir tvarkymą – įstaiga pradėjo 2012 metų birželio 1 d., perėmusi Trakų Vokės dvaro sodybos parko administravimą. Nuo 2012 metų liepos 1 dienos VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ pradėjo tvarkyti Vingio parką, Misionierių sodus su Kūdrų parku, Reformatų parką, Santuokų rūmų parką, P. Cvirkos skverą, Ozo parką ir Jomanto parką. 2013 metų rugsėjo 9 dieną visuomenei po rekonstrukcijos atvėrus Bernardinų sodą, pastarojo priežiūra ir tvarkymu taip pat rūpinasi viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ specialistai ir aplinkos tvarkytojai.

Pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamentu VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ parkų teritorijose atlieka želdinių priežiūros ir sanitarinio valymo paslaugas: vejų pjovimą, takų ir laiptų valymą, šiukšlių surinkimą ir šiukšliadėžių priežiūrą, menkaverčių krūmų ir medelių pjovimą, pasodintų medelių ir krūmų priežiūrą, gėlynų įrengimą bei jų priežiūrą ir kitus aplinkos tvarkymo darbus. Visose prižiūrimose teritorijose dirba kiekvienam parkui priskirti aplinkos tvarkytojai (sodininkai). Jų darbui vadovauja ir už tvarką parkuose atsako įstaigos vyriausiasis sodininkas, miškininkas ir darbų vadovas.

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ taip pat administruoja Vingio parko estrados pastatą ir koordinuoja parkuose vykstančius renginius.

Visuose parkuose sanitarinius ir avarinių medžių kirtimus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento užsakymu vykdo konkursą laimėjusios įstaigos. Šiuo metu tokius darbus parkuose ir kitose miesto želdynų teritorijose atlieka UAB „Stebulė“.