Naujiena

Žalioji Vilniaus banga tęsiasi

2022 03 28

Žalioji Vilniaus banga – tai milijonai krūmų, medžių ir vijoklių, artimiausiais metais sužaliuosiančių sostinės gatvėse. Praėjusiais metais banga kilo Konstitucijos prospekte, akcijos metu susirinkusieji pasodino per 1 000 sedulų krūmų, papildančių išvakarėse susodintų daugiau nei 70-ies medžių – klevų ir beržų juostą. Šio pavasario sodinimo sezono pradžią žymės pokyčiai Savanorių prospekte. Čia šį pavasarį bus pasodinta per 190 medžių (šermukšnių, liepų, klevų) ir 9 400 krūmų.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius miestiečius į pirmą šių metų sodinimo talką Savanorių prospekto pradžioje esančiame Lakštingalos skvere kviečia balandžio 9 dieną, šeštadienį, 10.30 val. „Vilnius tęsia pernai pradėtą Žaliąją bangą, kuri tikrai neapsieis be vilniečių įsitraukimo. Kviečiu prisijungti bendruomenes, įstaigas, įmones, o dalyvavusieji pirmojoje mūsų želdinimo talkoje apsodinant Konstitucijos prospektą praėjusį rudenį patvirtins – tai tikrą bendrystę kurianti iniciatyva“, – sakė R. Šimašius.

Šį kartą Žalioji banga nustebins masteliu, krūmų formų ir spalvų įvairove. Šiemet Savivaldybė sodins ne kelių rūšių kaip iki šiol, o net 16 rūšių medžius ir net 35 rūšių krūmus. Sedulos ar šeivamedžiai išsiskirs forma, kiti, kaip antai žiemą žiedus kraunantys hamameliai ar kelis kartus žydinčios veigelės, – spalvomis. Kalniniai serbentai, putinai, svarainiai augins ryškiaspalvius vaisius. Ypatingai džiugins kvapieji ir žydintys augalai –alyvos, jazminai ir hortenzijos.  

Vėliau šį pavasarį Žalioji banga vilnys daugeliu Naujamiesčio gatvių, apjuos Senamiestį, pasklis po aikštes bei skverus ir tęsis iki pat miesto pakraščių. Naujos medžių ir krūmų juostos tęsis nuo Vingio parko iki Kalnų parko, jos keliaus ir į Antakalnį, Lazdynus, Karoliniškes, kitus rajonus.

Prie Žaliosios bangos Savivaldybė kviečia prisidėti visus miestiečius, bendruomenes ir įmones.

Norintieji pasodinti medį ar alėją profesionalų rankomis kviečiami rašyti el. p. zalias@vilnius.lt, daugiau informacijos – zalias.vilnius.lt.

https://vilnius.lt/lt/2022/03/23/zalioji-vilniaus-banga-si-pavasari-kils-is-naujamiescio/

Nuotrauka Eitvydo Kinaičio