Naujiena

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ dalyvauja atviros mokyklos projekte

2022 11 18

Metų pradžioje Niujorko mero Michaelo Bloombergo fondo „Bloomberg Philanthropies“ rengiamame 2021-2022 m. iššūkyje Vilnius pateko tarp 15 pasaulio miestų, kurių idėjos pripažintos padėsiančiomis greičiau atsigauti po COVID-19 pandemijos. Pasauliniame merų iššūkyje pristatyta Vilniaus idėja – paversti visą miestą atvira mokykla.

Viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ jungiasi prie atviros mokyklos projekto. Lapkričio 18 d. įstaigos kraštovaizdžio architektai priėmė Simono Daukanto progimnazijos 8c klasės mokinius. Pamokos metu mokiniai susipažino su kraštovaizdžio architekto profesija ir sužinojo, kodėl ji yra reikalinga. Įstaigos kraštovaizdžio architektai pasidalino, kokius projektus rengia, kaip dalyvauja projektų įgyvendinime, priežiūroje.

Moksleiviai noriai dalinosi idėjomis parkams, įsitraukė į diskusijas. Vaikai taip pat sudalyvavo apklausoje apie Vilniaus parkų tobulinimą, ko jiems trūksta. Kraštovaizdžio architektus maloniai nustebino įdomios diskusijos, klausimai apie klimato kaitos poveikį parkams ir pasaulines parkų įrengimo tradicijas.  

Tikimės, kad pirma pamoka viešojoje įtaigoje „Vilniaus miesto parkai“ Simono Daukanto progimnazijos mokiniams patiko ir buvo naudinga.

Atviros mokyklos projektas

Vilniaus kaip atviros mokyklos projekto tikslas – popandeminiame gyvenime transformuoti miesto švietimo sritį. Įgyvendinant projektą ketinama paversti miestą atvira mokymosi erdve, siūlant aktyvų mišrųjį mokymą, kuomet tradicinės pamokos mokyklų klasėse derinamos su nuotolinėmis, vykstančiomis miesto muziejuose, parkuose, kitose viešosiose erdvėse, taip pat naudojant sukurtą internetinę pamokų biblioteką. Mokykloms sudaryta galimybė ugdymo procesą organizuoti bendradarbiaujant su viešomis ir privačiomis įstaigomis.

„Pandemija parodė, kad reikia ieškoti būdų, kaip nenuspėjamomis sąlygomis užtikrinti mokymosi procesą ir padaryti jį įvairiapusiškesnį. Todėl ir gimė Vilniaus kaip atviros mokyklos projektas, kuris praplečia suvokimą, kaip galėtų ir turėtų vykti mokymosi procesai. Tai, kad jis buvo įvertintas pasaulinio garso filantropijos fondo ir tapo vienu iš laimėtojų, įrodo, kad einame teisingu keliu. Esu tikras, kad taip pat teigiamai projektą įvertins ir miestiečiai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Plačiau apie Bloomberg fondo „Bloomberg Philanthropies“ rengiamą 2021-2022 m. Pasaulinį merų iššūkį https://vilnius.lt/lt/2022/01/18/vilnius-taps-atvira-mokykla-miestas-laimejo-1-mln-jav-doleriu-pasauliniame-meru-issukyje/.