Naujiena

Vingio parke iškilo kalnelis su gėlėmis

2022 08 01

Vingio parke vyksta performansas už žuvusius Ukrainoje „Iš-gyventi“. Menininkai kviečia Vingio parke rankomis pilti kalną ir apsodinti jį gėlėmis.

„Rusijai užpuolus Ukrainą, kare kasdien miršta ir kenčia daugybė žmonių. Agresija, prievarta, neteisybė ir netektys temdo tikėjimą žmogiškumu. Išgyvename kolektyvinę kaltę, nežinomybę, netikėjimą, gedulą ir nusivylimą. Kviečiame kartu tai išbūti ir kalno pylimo procese palaidoti skausmo kūnus. Supiltas kalnas – mirties, bet ir atgimimo simbolis, nes apsodintas ir žydintis jis tampa vienybės, meilės ir žmogiškumo įsikūnijimu“, – rašo organizatoriai.

Performanso autorės: Rūta Meilutytė, Neringa Rekašiūtė, Aurelija Striužė, Berta Tilmantaitė. Performanso įgyvendintojai: Rūta Meilutytė, Neringa Rekašiūtė, Aurelija Striužė, Berta Tilmantaitė, Arūnas Želvys, Laurynas Leonaitis, Vykintas Vaitkevičius, Mindaugas Drigotas, Andrius Repšys ir visi prisijungę.

Šis performansas turėjo būti kuriamas kartu su ukrainiečiais Kyjive, bet dėl padidėjusio pavojaus civiliams ir nepaliaujamų Rusijos bombardavimų, performansą nuspręsta perkelti į Vilnių.

Plačiau https://www.facebook.com/events/1412336319275144/?active_tab=about.