Naujiena

Vingio parke – festivalis „Jaunas kaip Vilnius“

2022 07 22

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Vilnius kviečia ruoštis kartu jau dabar ir švęsti taip, kad žinia apie Vilniaus jubiliejų pasklistų po visą pasaulį.

Liepos 25 d. vilniečių pamėgtas Vingio parkas taps unikalia muzikos arena, kurioje bus galima pasimėgauti išskirtine programa, vienijančia įvairiems skoniams artimą muziką: klasikinę bei populiariąją. Šis nemokamas festivalis – vienas pagrindinių Vilniaus jubiliejaus renginių 2022 metais, prikaustysiančių muzikos gerbėjų dėmesį.

Jau pirmadienį, liepos 25 dieną, Vilniuje vyks ypatingas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, kuris taps viena iš pasiruošimo artėjančiam sostinės 700 metų jubiliejui dalių. Festivalio metu Katedros aikštėje laukia įvairios diskusijos su žinomais žmonėmis, o Vingio parke nuskambės koncertas su ryškiausiomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis bei netikėtais atlikėjų duetais.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Vingio parke:

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai.

Festivalio teritorijoje bus vykdomos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, išalkus bus galimybė pasistiprinti maisto zonoje, prisijungti prie organizuojamų edukacijų.

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodys su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebins žiūrovus kartu su Ieva Narkute ir kiti. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas. Todėl daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Vienam vakarui Vilnius taps tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėsite išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodys puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Plačiau apie renginį:

https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/metu-sventes/vilnius-700-muzikos-festivalis/

https://vilnius.lt/lt/2022/07/07/nemokamame-festivalyje-jaunas-kaip-vilnius-koncertuosiantis-lewis-capaldi-juoktis-iki-asaru-priverciantis-romantikas/

https://vilnius.lt/lt/2022/07/13/paaiskejo-nemokamo-festivalio-jaunas-kaip-vilnius-programa-liepos-25-d-vingio-parke-pasirodys-burys-zvaigzdziu/

https://vilnius.lt/lt/2022/07/21/nemokamame-festivalyje-jaunas-kaip-vilnius-jurgis-didziulis-kvies-susitapatinti-su-miestu/

https://vilnius.lt/lt/2022/07/21/jaunas-kaip-vilnius-festivalio-metu-specialus-viesasis-transportas-ir-eismo-ribojimai/

https://vilnius.lt/lt/2022/07/22/naujai-uzgimes-l-adomaicio-ir-g-vilkickytes-duetas-pirma-karta-nuskambes-festivalyje-jaunas-kaip-vilnius/