Naujiena

Vilnius – žaliausias miestas Europoje

2020 12 14

Pagal gruodžio 9 d. paskelbtą „Husqvarna“ miesto žaliosios erdvės indeksą (HUGSI) Vilnius yra žaliausias miestas Europoje ir trečiasis žaliausias miestas pasaulyje.

62 % viso Lietuvos sostinės ploto sudaro žaliosios zonos (be žemdirbystei skirtų plotų). HUGSI reitingas yra sudarytas iš 155 pasaulio miestų 60-yje šalių, kurių palydovinės nuotraukos išanalizuotos pasitelkiant kompiuterinės vizijos ir giliojo mokymosi technologijas. Atsižvelgiant į žalumos gausą, proporcijas, pasiskirstymą ir būklę nustatyta, kad net 49 % Vilniaus ploto užima medžiai, 12 % – pievos, 1 % – vandens telkiniai ir 37 % –pastatai, keliai, automobilių stovėjimo aikštelės ir kita.
Didmiesčiuose žaliąsias erdves vis dažniau keičia įvairūs statiniai ir kita infrastruktūra, todėl HUGSI leidžia pamatyti tikrąjį vaizdą skaičiais ir nustatyti žaliųjų zonų plotų miestuose pokytį bėgant laikui. 

Miesto žaliosios erdvės indekso duomenimis, Vilniaus žalumos plotas nuo praėjusių metų paaugo 1,07% ir tai yra geriausias pozityvus pokytis tarp 30 žaliausių pasaulio miestų. 

Žaliausius didmiesčius turinčiu regionu pripažintas Europos žemynas, kur miestuose fiksuota vidutiniškai 45% žalumos, tuo metu mažiausiai žalumos (29%) nustatyta Lotynų Amerikos bei Pietų ir Vakarų Azijos regionuose.

Daugiau informacijos ir visas straipsnis: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/zalias/vilnius-paskelbtas-zaliausiu-miestu-europoje-ir-treciu-pasaulyje-1007-1421770