Naujiena

Vilnius antrus metus iš eilės paskelbtas žaliausiu Europos miestu

2021 12 09

Vilnius antrus metus iš eilės paskelbtas žaliausiu Europos miestu ir trečiu pasaulyje. Pasitelkus dirbtinį intelektą ir palydovinius duomenis nustatyta, kad 61 proc. viso miesto ploto sudaro žaliosios zonos. Pasaulio mastu, tarp 155 analizuotų miestų, Lietuvos sostinė užėmė trečią vietą. Tai rodo kasmet skelbiamas „Husqvarna“ miestų žaliųjų erdvių indeksas (HUGSI).

HUGSI ataskaitoje nurodoma, kad miestai pasaulyje per pastaruosius penkerius metus išaugo, tačiau medžiais apsodintas plotas juose nedidėjo. Visgi, statistika rodo, kad Vilnius sparčiai žalėja – kasmet daugėja sostinėje pasodinamų medžių. Štai pernai jų buvo pasodinta 2181, o šiemet – jau per 8000.

Išanalizavus Vilniaus žalumos gausą, proporcijas, pasiskirstymą šiemet nustatyta, kad 49 proc. Vilniaus ploto užima medžiai ir krūmai, 12 proc. – pievos ir vejos, 1 proc. – vandens telkiniai, o 37 proc. – pastatai, keliai, automobilių stovėjimo aikštelės ir kita.

Po kelerių metų Lietuvos sostinė turėtų tapti dar žalesnė. Žaliosios Vilniaus bangos iniciatyva, vienijanti Vilniaus miesto savivaldybę, bendruomenes ir verslą, siekia per kelerius metus gatvėse pasodinti daugiau nei 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų ir 300 tūkst. vijoklių. Įgyvendinęs šiuos ambicingus tikslus Vilnius turi galimybes tapti žaliausiu pasaulio miestu.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2021/12/08/ilnius-sustiprino-zaliausio-miesto-europoje-statusa-taikosi-pirmauti-ir-pasaulyje/