Naujiena

Vilniečiai Jomanto parke nori girdėti paukščius ir įrengti žaidimų aikštelių

2023 03 02

Vilniaus Jomanto parkas savo dydžiu lenkia visą Baltupių rajoną, parkas mėgstamas ir lankomas. Diskusijose su gyventojais buvo sprendžiama, kaip šį parką padaryti patrauklesnį. 

Baltupių rajone esantis 33 ha Jomanto parkas pasižymi reljefo įvairove, brandžiais medžiais, natūralia gamta. Teritoriją prižiūrinti viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ planuoja sutvarkyti šią vietą. Todėl sausį – vasarį vyko gyventojų apklausa, siekiant išsiaiškinti, ką patys gyventojai nori matyti šiame parke. Į apklausos klausimus atsakė daugiau kaip tūkstantis gyventojų.

75 proc. atsakiusiųjų teigia, kad parke jiems svarbiausia galimybė pabūti natūralioje gamtos apsuptyje ir keliauti pėsčiomis ar dviračiu į aplinkinius rajonus. Iš pateiktų pasiūlymų parko įveiklinimui gyventojams aktualiausia – funkcinių aikštelių (vaikų žaidimams, poilsiui ar sportui) įrengimas ir paukščių gyvenimo sąlygų gerinimas (medžiuose iškelti inkilų, pasodinti uogas brandinančių krūmų). Su visais apklausos rezultatais kviečiame susipažinti parengtoje Jomanto parko esamos situacijos analizėje (https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2023/03/Jomanto-parkas_esamos-situacijos-analize-020281-1.pdf). Parko prižiūrėtojų vertinimu, jo infrastruktūra – nusidėvėjusi, čia savo pėdsakus palieka ir vandalai. Vykusi gyventojų apklausa taip pat atskleidė, kad parke gyventojai nesijaučia saugūs.

Projekto partneriai siekia pokyčių ir kviečia visuomenę kartu kurti parko viziją, kalbėtis apie tai, kokių pokyčių reikia. Tikimasi kartu su susidomėjusiais gyventojais, kraštovaizdžio architektais, miškininkais ir miesto savivaldybės specialistais susitarti dėl ilgalaikių parko vystymo ir priežiūros tikslų.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2023/03/01/vilnieciai-jomanto-parke-nori-girdeti-paukscius-ir-irengti-zaidimu-aiksteliu/.

Nuotrauka Sauliaus Žiūros