Naujiena

Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo dovana Vilniaus miestui

2021 11 10

Ekologijos, aplinkosaugos, natūralumo temos kasdien tampa vis aktualesnės ir populiaresnės, apimančios tiek pavienius asmenis, tiek ir įmones, asociacijas, įvairias bendruomenes, organizacijas. Sparčiai auga ekologiškų produktų paklausa, žmonės labiau prižiūri aplinką, rūšiuoja atliekas, ieško su ekologija susijusios informacijos, kitaip tariant, pasaulis tampa vis labiau sąmoningas ir rūpinasi ne tik savo, bet ir ateinančių kartų gerove bei švara. Ekologinės problemos yra įvairiapusės, susijusios su žmogaus ir gamtos tarpusavio santykiu, todėl vis dažniau lokalios ekologinės problemos tampa globaliomis.

Ekologija yra viena pagrindinių pasaulinės Rotary organizacijos rėmimo krypčių ir temų. Ne išimtis ir Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, kurio naujojo prezidento inauguracijos metu buvo nuspręsta pasirinkti ekologijos temą. „Būtent taip ir atsirado alyvos – norėjosi kažkokiu būdu prisidėti prie Vilniaus miesto augmenijos, kažką palikti / atiduoti / dovanoti, kad džiugintų akį ir širdį, grynintų orą, žiedais skaidrintų nuotaiką. Vilniuje jau turime nuostabiųjų sakurų žydėjimą, kasmet pritraukiantį būrius žmonių. Manome, kad ne mažiau gražu bus ir baltažiedės, kvepiančios, nuo seno visų mylimos, daug kam sentimentus keliančios alyvos“, – pasakoja Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentas Karolis Pocius.

Reformatų sodas pasirinktas dėl jame vykusių rekonstrukcijos darbų, kadangi ąžuolų sodinti čia nebuvo planuojama, Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas pasiūlė alyvas. Ir štai – jos jau laukia pavasario ir savo pirmojo žydėjimo.

Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas labai tiki gerų darbų galia, peraugančia į pozityvų užkratą, laukia visų miestiečių ir miesto svečių, kurie džiaugsis baltų žiedlapių snygiu ir kerinčiu aromatu. Klubas tiki, kad taip įkvėps ir kitus nors šiukšlės nuo tako pakėlimui ar gėlės, kuri džiugins akis, pasodinimui.