Naujiena

Vilniaus japoniškame sode atverti vartai

2023 04 25

Atidaryta nauja vieša žalioji sostinės erdvė – Vilniaus japoniškas sodas. Šeškinės rajone esanti erdvė kviečia pasivaikščioti japoniškų vyšnių alėja, apžiūrėti beveik 700 kitų čia pasodintų naujų medžių ir išsaugotus senuosius brandžius medžius. Nauji želdinių masyvai kartu su krūmais kuria jaukias vidines sodo erdves ir tuo pačiu atskiria nuo intensyvios aplinkinės miesto infrastruktūros – statinių ir gatvių (sodas įkurtas prie Lvivo, Linkmenų ir Geležinio Vilko g. sankryžos).

Sode tikrai patiks šeimoms: čia įrengta vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas, visų saugumui pasirūpinta ir vaizdo kameromis. Šalia pasivaikščiojimo takų įrengta daugybė suolelių, kitų mažosios architektūros elementų, atsigaivinimui įrengti geriamojo vandens fontanėliai. Mažosios architektūros statiniai projektuoti pagal Universalaus dizaino principus.

Informaciniai stendai padės atpažinti ir suprasti tradicinio japoniško sodo elementus – Fudži ugnikalnį simbolizuojantį kalnelį, didžiulius akmenis, sausąsias upes ir kt. – visžaliai augalai ir kitos detalės leis šiai vietai būti patraukliai visus keturis metų laikus.

Penkių hektarų ploto Japoniško sodo centre tyvuliuojantį tvenkinį galima apžiūrėti ne tik iš tolo, bet ir vaikštant pontoniniu tiltu. Tilteliai ves ir pro krioklį, kaskadas, žuvų baseinus ir sausąsias upes.

Oficialus sodo atidarymas – jau šį šeštadienį (balandžio 29 dieną). Japonijoje ši diena pažymėta nacionalinių švenčių kalendoriuje ir vadinama Žalumos diena, kai dėkojama dievybėms už žemei suteiktą gyvybę ir grožimasi žaluma. Renginys vyks 12–15 val., lankytojai kviečiami atrasti Japonijos kultūrą visose sodo erdvėse – nuo maisto iki kino, nuo sporto iki aitvarų. Daugiau informacijos https://fb.me/e/11pM3PsRZ.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2023/04/21/prazydusios-sakuros-kviecia-i-nauja-zaliaja-vilniaus-erdve-atidaromas-japoniskas-sodas/