Naujiena

Tvarumo iššūkis Vilniuje

2021 06 21

#Projektas17 kviečia dalyvauti tvarumo iššūkyje!
„17“ yra pažintinis tvarumo projektas, vykstantis nuo 2021 m. birželio 17 d. iki rugsėjo 17 d. Visą šį laikotarpį visi kviečiami dalyvauti interaktyvioje kelionėje bei taip pažinti 17 tvarumo sričių ir objektų, atspindinčių 17 Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų.
Vienas projekto objektų yra Bernardinų sode. Tai seniausias Vilniaus ąžuolas, kuris jau 400 metų mums primena, kaip svarbu saugoti gamtos išteklius ir stabdyti bioįvairovės nykimą. Tai, kas žmogui gali pasirodyti kaip paprastas eilinis medis, iš tiesų yra daugybės gyvų padarų užuovėja, gyvybės šaltinis ir namai. Šio Darnaus vystymosi tikslo esmė – saugoti gamtos išteklius, užkirsti kelią miškų naikinimui, stabdyti gyvūnų nykimą, saugoti bioįvairovę. Seniausias Vilniaus ąžuolas primena mums, kad saugotume ir tausotume Lietuvos gamtos lobius.
Kokį tvarų žingsnį kiekvienas galime žengti jau šiandien? Laiką gamtoje leiskime atsakingai, rinkimės aplinkai draugiškas prekes ir paslaugas, o matydami skriaudžiamą gamtą, nelikime abejingi.

Projekto iniciatorius Swedbank Lietuvoje, projekto partneris Vilniaus miesto savivaldybė. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ – viena iš tikslų partnerių.

Daugiau apie projektą https://www.septyniolika.com/