Naujiena

Tęsiamas Kalėdų miško sodinimas

2024 03 14

Vilniaus miesto savivaldybė tęsia gražią tradiciją ir kovo 16 d. nuo 11 val. kviečia gyventojus išsaugotas eglutes pasodinti sostinės Kalėdų miške netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke (Žaliųjų Ežerų g. 35, Vilnius). Tinkamai pasodinti medelius gyventojams padės VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ darbuotojai. Bus pasirūpinta ir visais sodinimo įrankiais, tačiau vilniečiai gali pasiimti ir savo įrankius.

Prieš ketverius metus pradėta Kalėdų miško iniciatyva auga tiesiogine žodžio prasme – čia jau įsitvirtino apie 60 eglučių, kurias vilniečiai išsaugojo iki pavasario ir pasodino.

Svarbu iki pavasario išlaikyti gyvybingą medelį. „Prigyja pusė pasodinamų eglučių. Sodinimo sėkmė labiausiai priklauso nuo augalo kokybės – jei eglutė buvo iškasta iš žemės prieš pat šventes, jos šaknys nukapotos ir medis įsodintas į vazoną, vargiai išgyvens ir prigis“, – pastebėjo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė J. Radžiūnienė.

Ji teigė, kad gyventojai turėtų gerai įvertinti savo eglutės būklę – jei nuo jos smarkiai byra spygliai, palenkta medžio šaka lūžta ir atrodo sausa, sodinti neverta. Tačiau jei eglutė atrodo gyvybinga, prieš sodinant reikėtų ją gausiau palaistyti, kad augalas atgautų prarastą drėgmės balansą. „Geriausiai prigyja tradicinės lietuviškos eglės. O štai atvežtiniai kėniai, sidabrinės eglutės – lepesnės ir dažnai nušąla“, – pastebėjo J. Radžiūnienė.

Negalintieji atvykti šeštadienį eglutę Kalėdų miške gali sodinti savarankiškai pasirinktu metu iki balandžio pabaigos – „Vilniaus miesto parkų“ specialistai medžių sodinimo vietas pažymės kuoliukais. Sodinant eglutes reikėtų išlaikyti 4–5 m atstumą nuo kitų augalų.

Plačiau https://vilnius.lt/lt/2024/03/14/kaledu-miske-zaliuoja-jau-daugiau-nei-60-egluciu/