Naujiena

Sugrąžinkime kalėdines eglutes į mišką!

2023 03 22

Vilniaus savivaldybė tęsia gražią tradiciją ir kovo 25 d., nuo 10 val., kviečia persodinti po žiemos švenčių išsaugotas egles ar kėnius sostinės Kalėdų miške.

Prieš kiekvienas Kalėdas vilniečiai kviečiami vazonuose pasodintas eglutes saugoti iki pavasario, kad plėstųsi ir gražėtų Kalėdų miškas, esantis netoli Verkių rūmų, Verkių regioniniame parke (Žaliųjų ežerų g. 35, Vilnius). Kaip tinkamai pasodinti eglutes, šeštadienį patars VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ darbuotojai. Bus pasirūpinta ir visais sodinimui būtinais įrankiais, tačiau vilniečiai gali atsivežti ir savo mėgstamų įrankių.

Tiesa, ne visos eglutės prigyja. Sodinimo sėkmė daugiausia priklauso nuo augalo kokybės. Gyventojai turėtų gerai įvertinti savosios eglutės būklę – jei nuo jos stipriai byra spygliai, šaknys nukapotos ir augalas tik įkištas į vazoną, o ne jame užaugintas, sodinti neverta. Jei eglutė atrodo gyvybinga, prieš sodinant reikėtų ją intensyviau palaistyti, kad augalas atgautų prarastą drėgmės balansą.

Negalintys atvykti šeštadienį, eglutę Kalėdų miške gali sodinti savarankiškai, pasirinktu metu iki balandžio pabaigos – VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ specialistai medžių sodinimo vietas pažymės kuoliukais. Sodinant eglutes ar kėnius, reikėtų išlaikyti 4–5 m atstumą nuo kitų augalų.

https://vilnius.lt/lt/2023/03/21/trecius-metus-vilnieciai-savo-eglutemis-papildys-kaledu-miska/