Naujiena

Senųjų medžių genėjimas Bernardinų kapinėse

2022 01 06

Istorinėse Vilniaus Bernardinų kapinėse jau įpusėjo brandžių medžių genėjimas, siekiant vienu metu ir juos išsaugoti, ir apsaugoti nuo grėsmės kapinių lankytojus ir istorinius paminklus.

Pasak UAB „Ecoservice“ teritorijų administravimo vadovės Dianos Lubės, medžių genėjimas kapinėse yra sudėtingas procesas: nupjautos šakos negali laisvai kristi ant žemės, kad nepažeistų paminklų, tvorelių, pastatų. Kiekviena šaka nuleidžiama ant žemės virvėmis.

Senolių medžių genėjimas yra būtinas, nes šie medžiai yra avarinės būklės. Nupjovus sausas, sergančias šakas ir palengvinus medžių lajas siekiama brandžius medžius išsaugoti. Iš viso Bernardinų kapinėse suskaičiuojama daugiau nei 250 medžių. Tai – šimtamečiai klevai, liepos, tuopos, auga ir viena obelis. Beveik visi iš 50 genimų medžių yra dvikamieniai, todėl kyla pavojus, kad neatlaikęs savo svorio vienas iš kamienų gali lūžti.

Dėl genėjimo darbų atlikimo UAB „Ecoservice“ glaudžiai bendradarbiauja su VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ arboristu. „Ecoservice“ specialistai kartu su arboristais įvertino kiekvieno Bernardinų kapinių medžio būklę ir nustatė, kad beveik pusšimtį medžių buvo būtina apgenėti, kad jie ir toliau galėtų saugiai augti kapinių teritorijoje. Žiemos mėnesiai yra tinkamiausias metų laikas genėjimo darbams, kol nėra prasidėjęs paukščių perėjimo metas.

Visas straipsnis https://madeinvilnius.lt/naujienos/miestas/bernardinu-kapinese-siekiama-isgelbeti-senuosius-medzius/.