Naujiena

Savanorystė Vilniaus parkuose

2023 12 11

Gruodžio 5 d. minima Tarptautinė Savanorių diena. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ dažnai sulaukia pagalbos iš įmonių ar mokyklų. O šiais metais sulaukėme kvietimo dalyvauti Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos organizuojamoje savanorystės mugėje.

Savanorystės mugė „Aš galiu būti pokytis“ vyko gruodžio 5 d. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Mugės metu VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ turėjo galimybę supažindinti I-IV gimnazijos klasių mokinius su įstaigos veikla ir pakviesti prisidėti prie parkų gražinimo.

Dalyvavimas įstaigos atstovėms kraštovaizdžio architektei-ekologei Vaivai Marozienei ir vyriausiajai sodininkei Kristinai Narvilienei buvo smagi ir vertinga patirtis – praleisti dieną su jaunąja karta, susipažinti su jų lūkesčiais, o kartu ir supažindinti juos su mūsų įstaigos veikla. „Daugeliui mokinių buvo naujiena mūsų veikla, daugelis pirmą kartą išgirdo apie tokią įstaigą. Panašu, kad mokinius pavyko sudominti ir patraukti jų dėmesį“ – dalinosi kraštovaizdžio architektė-ekologė Vaiva Marozienė. Mokiniai sužinojo, kad įstaigos veikla – ne tik šienauti ir rinkti šiukšles parkuose, bet ir kvalifikuota augalų priežiūra, sodinimas, želdynų projektavimas. Supažindinta su įstaigoje dirbančių specialistų įvairove – sodininkai, ekologai, biologai, architektai ir kt. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ taip pat edukuoja, vykdo praktinius švietėjiškus užsiėmimus, ir, žinoma, priima savanorius.

Savanorystė – puikus būdas realizuoti save skirtingose aplinkose. Gal būtent savanorystės veikloje galima atrasti sau patinkantį darbą ar hobį.

Jei norėtumėte prisidėti prie Vilniaus parkų gražinimo – susisiekite el. paštu info@vilniausparkai.lt, tel. (8 5) 261 1037, taip pat daugiau informacijos rasite http://www.vilniausparkai.lt/savanoriams/.