Naujiena

Savanoriai prisideda puoselėjant Ozo parką

2023 06 23

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimas Ozo parkas šią vasarą pasitiko su įvairesne spygliuočių medžių kolekcija. Apželdinimo darbai atlikti dalyvaujant savanoriams ir rėmėjams iš įmonių UAB „Leverx Lithuania“ ir UAB „GEA Baltics“. Minėtos įmonės pasirašė dovanojimo sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe.

Pats Ozo pavadinimas sufleruoja, kad vietovėje gali augti šiaurės kraštuose paplitę medžiai. Eglės, pušys, kėniai, maumedžiai yra paplitę šiauriniame pusrutulyje. Tai lemia šių augalų gebėjimas prisitaikyti prie atšiaurių sąlygų – šalčio, sniego, nederlingo dirvožemio. Ozo parke yra paplitę nederlingi smėlio ir žvyro dirvožemiai, todėl augimo sąlygos irgi yra atšiaurios. Ozas yra geologinis darinys, susidaręs per ledynmetį. Šis gamtos paveldas yra saugomas Šeškinės šlaitų geomorfologiniame draustinyje. Akivaizdu, nuo ozo vardo kilo ir parko pavadinimas.

Ozo parke buvo pasodinti 33 medžiai. Medžių kolekcija pasižymi įvairove: pasodinti europiniai maumedžiai, korėjiniai kėniai, korėjinės pušys, sibirinės pušys, paprastosios pušys (suktaspyglė forma). Augalai pasodinti gerinant augimo sąlygas dirvožemiu ir mulčiu.

Vilniaus miesto parkų kolektyvas dėkoja UAB „Laverx Lithuania“ ir UAB „GEA Baltic“ kolektyvams už iniciatyvą, paramą ir aktyvų dalyvavimą sodinant augalus.