Naujiena

Šaltibarščių festivalis

2023 05 09

Birželio 10 d. Vilniuje bus švenčiama šaltibarščių diena.  Didžiausias renginys visą dieną vyks aplink Tymo turgų, o šia proga įvairūs miesto restoranai, barai, ekskursijų ir aktyvių pramogų organizatoriai surengs tikrą rožinę fiestą. Renginio organizatoriai tikisi, kad „Pink soup fest“ (liet. „Šaltibarščių festivalis“) taps kasmetine tradicija ir visą miestą įtrauks į pramogas, o ateityje šis festivalis į Vilnių pakvies dar daugiau svečių iš užsienio. 

„Šaltibarščių festivalis – tai puiki proga švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų atsigręžti į sostinėje veikiančias gastronominių patirčių vietas ir išbandyti naujus tradicinio patiekalo variantus. Šaltibarščiai turi net spalvos pavadinimą, todėl pasirinkę ryškų festivalio formatą, norime kurti naują tradiciją – pradėti vasarą linksmai ir nuotaikingai. Ši sriuba, būdama vienu mėgstamiausių patiekalų Lietuvoje, nusipelnė jai skirtos šventės. Juo labiau, kad kalbos apie šaltibarščius dėl išskirtinio skonio ir neįprastos spalvos vis plačiau sklinda svetur. Labai džiaugiamės prisidėjusių partnerių gausa – tik visi kartu galime sukurti tikrą miesto festivalį, tad kiekvieno indėlis labai svarbus, o partnerių įvairovė padės sukurti dar šventiškesnę festivalio atmosferą visame mieste“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė.  

Centrinė  renginio vieta – didžiulė festivalio erdvė, kuri tęsis nuo Barbakano kalno iki Kūdrų parko. Joje norintieji galės išbandyti čiuožyklą nuo kalno į didžiulį dirbtinį šaltibarščių dubenį, vyks gražiausio rožinio kostiumo rinkimai, veiks zona vaikams su batutais, poilsio erdvė Kūdrų parke ir, žinoma, maisto vagonėliai, pardavinėsiantys šaltibarščius Tymo turgaus erdvėje. Vakare renginio dalyvių lauks išskirtinis Leono Somovo koncertas, kuriame išgirsime šokti kviesiančių kūrinių programą.  

 

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2023/05/04/vilnius-rengia-saltibarsciu-festivali-miestas-nusidazys-rozine-spalva/.