Naujiena

Ruošiantis žiemai parkuose statomos lesyklėlės

2021 11 16

Artėjant žiemai viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ nepamiršta Lietuvoje žiemojančių paukščių ir tęsia lesyklų įrengimo darbus. 2020 m. žiemą Vilniaus parkuose, skveruose ir kiemuose įrengta 20 lesyklėlių. Šiais metais iniciatyva tęsiama – parkuose pastatyta dar 10 lesyklų. Jas galima rasti Pasakų, Sapiegų, Jomanto, Neries senvagės ir Trakų Vokės dvaro sodybos parkuose. Taip pat naujai VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ priskirtose prižiūrėti Varnės, Pavilnionių, Naujininkų ir Žirmūnų teritorijose. Ant lesyklų stogelių bus įrengti stendai su informacija, kaip teisingai lesinti paukščius.

Norint nepakenkti paukščiams, svarbu žinoti, koks maistas tinkamas ir kada laikas pradėti juos lesinti. Specialistai pataria paukščius lesinti tik tada, kai atkeliauja žiema – pasirodo pirmasis sniegas, prasideda rimtos šalnos. Paukščius labiausiai džiugins įvairios sėklos ir kruopos: saulėgrąžos, linų ir spygliuočių medžių sėklos, nesūdyti taukai ar lašiniai. Tinka aguonos, avižos, pelai, sorų kruopos, kukurūzų grūdai, melionų ir moliūgų sėklos. Lesinant paukščius svarbu atkreipti dėmesį, kad pateikiamas lesalas nebūtų sugedęs, supelijęs, sūdytas ar pažeistas kenkėjų. Taip pat negalima naudoti chemiškai apdorotų sėklų ar grūdų. Pavojinga ir juoda ruginė duona – ji blogai virškinama, neretai surūgsta paukščio gurklyje.

Taip pat svarbu paminėti, kad vandens paukščių lesinti negalima. Antims ir gulbėms netinka duona, jos tampa priklausomos nuo žmonių duodamo maisto, taip kyla didelis pavojus sušalti atėjus rimtai žiemai. Daugiau apie vandens paukščių lesinimą http://www.birdlife.lt/vandens-pauksciu-lesinimas-turi-buti-atsakingas.