Naujiena

Rengiama Pasakų parko galimybių studija

2023 10 26

2023 m. gegužės – spalio mėnesiais VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ kartu su UAB „Vilniaus planas“ atliko Pasakų parko esamos situacijos analizę. Analizės metu buvo siekiama išsiaiškinti, kokia yra šio parko įkūrimo istorija ir kaip parku šiandien naudojasi miestiečiai. Siekiant šių tikslų pasitelktos įvairios priemonės:

  • Pasivaikščiojimai parke su teritorijos lankytojais 2023 birželio ir liepos mėnesiais;
  • Pokalbiai su buvusia Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptorių sekcijos pirmininke, skulptore Aušra Jasiukevičiūte ir Lietuvos tautodailininkų sąjunga;
  • Archyvų apie Pasakų parką paieška;
  • Internetinė gyventojų apklausa (516 respondentų);
  • Parko skulptūrų inventorizacija;
  • Parko stiprybių, silpnybių, grėsmių ir galimybių analizė.

Kalbantis su parko lankytojais ir žvelgiant į surinktus duomenis autoriai pastebėjo, kad Pasakų parkas – pilnas istorijų, kurias pasakoja parke besilankantys žmonės, medinės pasakų personažų skulptūros ir jų autoriai, čia esanti gamta. Todėl analizės rezultatai sudėlioti į tris tematines dalis – parko istorijos gamtoje, mene ir žmoguje.

Atlikta parko analizė yra šiuo metu rengiamos Pasakų parko galimybių studijos dalis. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ rengiama galimybių studija turėtų pateikti galimą Pasakų parko atnaujinimo ir priežiūros scenarijų. Įgyvendinant galimybių studiją, remiamasi tiek  kraštovaizdžio architektų, miškininkų, skulptorių ir kitų specialistų rekomendacijomis, tiek ir parko lankytojų poreikiais, jų patirtimis ir lankymosi įpročiais.

Atlikus esamos situacijos analizę, 2023 m. spalio 5 d. prie Pasakų parko įsikūrusioje Karoliniškių seniūnijoje vyko kūrybinės dirbtuvės. Jų metu Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ specialistai kartu su miestiečiais aptarė atliktos analizės rezultatus, diskutavo apie esamų skulptūrų išsaugojimą, galimas parko funkcines zonas, tranzitines erdves ir kitas problemas bei galimybes.

Su visa Pasakų parko analize galite susipažinti čia.

Gyventojai turintys idėjų Pasakų parkui ar pastabų atliktai analizei, gali kreiptis į VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ elektroniniu paštu idejosparkams@vilniausparkai.lt.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2023/10/24/pasaku-parkas-pilnas-neatskleisto-potencialo-istoriju-ir-legendu/

Nuotrauka Sauliaus Žiūros