Naujiena

Prasidėjus vasarai – nauji paplūdimiai Vilniuje

2022 06 02

Plečiant sostinės gyventojams ir svečiams pritaikytą poilsio, sveikatinimo ir rekreacijos infrastruktūrą, Vilniuje įrengti du nauji paplūdimiai: Grigiškėse „legalizuotas“ paplūdimys Vokės vingyje, o poilsiautojams su augintiniais pritaikyta Vingio parko maudykla Neryje. Šią vasarą „Grindos“ gelbėtojai rūpinsis poilsiautojų saugumu jau 12-oje sostinės paplūdimių.

Dėl palankios geografinės padėties ir miestą supančių miškų Vilnius išsiskiria didžiulėmis rekreacinio poilsio  galimybėmis. Miestą kertančios Neries, Vilnios ir Vokės upės, Žalieji ir Antakalnio ežerai sudaro sąlygas kokybiškam vilniečių ir sostinės svečių poilsiui prie vandens. 

Prieš maudymosi sezoną visose maudyklose  atlikti  vandens kokybės tyrimų rezultatai atitinka Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) keliamus higieninius reikalavimus, todėl juose saugu maudytis. Viso maudymosi sezono metu (iki pat rugsėjo 15 d.) sostinės viešuosiuose paplūdimiuose  kasdien nuo 8:00 val. iki 20:00 val. rūpinsis 40 gelbėtojų.

Vingio parko paplūdimys yra vienintelis sostinės paplūdimys, skirtas lankytojams su augintiniais. Buvusioje neformalioje maudykloje praplatinta smėlio juosta, pastatyta persirengimo kabina, bus įrengta iškylų zona su stacionariomis lauko kepsninėmis ir iškylų stalais. Kaip ir kituose viešuosiuose paplūdimiuose, poilsiautojų (ir jų keturkojų augintinių) saugumu čia rūpinsis gelbėtojas.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2022/06/01/vilniuje-dar-du-papludimiai/.