Naujiena

Penkios dingstys iškelti inkilą, arba kaip padaryti, kad inkilų kėlimas taptų madingas

2021 03 23

Kiekvienas metų laikas yra palankus inkilų gyventojams. Ar manote, kad vasara miegapelei dėžėje medžioti zylę nepatogu? Negi rudenį ant stogo krentantis obuolys gąsdina inkile miegančią voverę? Ar žiemą gūžtoje tupinti zylė pageidauja centrinio? Inkilai aktyviai dalyvauja miško gyvenime kiekvieną dieną. Žmonių dėmesys keičiasi pagal sezoną, todėl apie namelius paukščiams kalbame pavasarį.

Ėjo kartą žmogelis, nešėsi inkilą. Staiga kad suriks iš už krūmo paukštininkas: „Netikusį inkilą sukalei!“. Po to karto žmogus bijojo vykdyti gerus ketinimus. Mus, gamtininkus, vilioja karšta pagunda sukritikuoti kilniaširdį paukštelių mylėtoją, miškan nešantį įtartinos konstrukcijos, šuns būdą primenantį inkilą.

O ar nebūtų geriau, jei inkilų kėlimas vėl taptų masinis reiškinys? Nėra čia raketų mokslas. Dalijuosi penkiomis dingstimis, kurios gali jus motyvuoti užsiimti šia aplinkai naudinga veikla:

  • Geras būdas šeimai veikti kartu
  • Puiki tema draugų šeimų susitikimui
  • Būdas pakelti jūsų įmonės įvaizdį
  • Gali būti dar vienas „pirmas kartas“ jūsų gyvenime
  • Tikrai patiks mokytojai.

Iš kur gauti inkilą? Auksarankiai inkilą gali pasigaminti. Iš eilės rekomendacijų, kurias galėčiau pateikti, išrinkau vieną. Negaminkite inkilo iš senų baldų. Toks kūrinys tiesiog nuvilia. Labai nuvilia. Tiems, kurie, žinoma, yra gabūs meistrai, bet neturi nei medžiagų, nei įrankių, rekomenduoju inkiliuką nusipirkti. Patikimiausia prekę pirkti iš staliaus, nes jo inkilas bus tvirtas ir pagamintas iš patikimų medžiagų. Jei jums pasiseks surasti stalių ornitologą, jūs laimėsite dvigubai, nes jo inkilas dar bus patobulintas įvairiomis apsaugomis, drenažu ir pritaikytas konkrečiam paukščiui.

Pigūs inkilai prekybos centre nėra švaistymas. Tiesiog juos nupirkus jau reikia remontuoti. Būtina sukalti, sutvirtinti, kad dėžėje neliktų plyšių, nešviestų saulė, nepūstų vėjas.

Kas inkile gali gyventi? Išvardinsiu visus Dievo gyvulėlius, kada nors rastus mažuose inkiluose. Paukščiai – musinukė, šešių rūšių zylės, gražiagalvė, raudonuodegė liepsnelė, karietaitė, bukutis, varnėnas, čiurlys, karklažvirblis, žvirblis, genys, žvirblinė pelėda. Žvėreliai – keturių rūšių miegapelės, geltonkaklė pelė, pelėnas, voverė, kirstukas nykštukas, šikšnosparniai. Vabzdžiai – kamanės, širšuolai, skruzdėlės, bitės. Plati biologinė įvairovė. Kam nors namelis medyje tikrai tiks ir patiks. Yra vienas padarėlis, kuris gali gyventi, medžioti šalia ir iš inkilo. Tai katinas murklys. Per sezoną jis sugauna šimtą paukščių.
Kur kelti inkilą? Suraskime nameliui ramią vietą, švelnų pavėsį, gerą priedangą nuo vėjo. Svarbiausia kad „viešbutyje“ nebūtų karšta, šalta, netrauktų skersvėjis ir inkilo nuo žemės nepasiektų žmogus. Paukščių gali būti daugiau. Miškuose ir parkuose trūksta natūralių drevių ir uoksų. Įkėlę inkilą jūs tarsi pasendinsite medį, sukursite drevės imitaciją. O jei netyčia prisiminsite inkilą išvalyti kasmet, naudą padvigubinsite. Galiausiai jūs tapsite geriausiais miško draugais.

VšĮ "Vilniaus miesto parkai" miškininkas Raimundas Ereminas

Nuotrauka Vytauto Šauklio

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/zalias/penkios-dingstys-iskelti-inkila-arba-kaip-padaryti-kad-inkilu-kelimas-taptu-madingas-1007-1473404?copied