Naujiena

P. Cvirkos skulptūra bus perduota muziejui

2021 11 19

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą, lapkričio 19 d., penktadienį pradedami Petro Cvirkos paminklo nukėlimo darbai. Pirmiausia bronzinė paminklo dalis bus įmobilizuota – įtvirtinta specialiame rėme, kad nukeliant nebūtų pažeista, o tuomet – atskirta nuo postamento. Atlikus šiuos darbus paminklas bus nukeltas ir saugiai nugabentas į laikiną saugojimo vietą. Tuomet bus tęsiami postamento išmontavimo ir aplinkos sutvarkymo darbai. Vieta bus apželdinta ir pritaikyta miestiečių reikmėms.

„Po ilgų diskusijų ir šį rudenį priimtų sprendimų miesto taryboje, dar viena viešoji Vilniaus erdvė yra išlaisvinama nuo sovietinės propagandos simbolio. Šis P. Cvirkos paminklas turėjo būti iškeltas prieš 30 metų, kai visoje Lietuvoje virto Lenino paminklai. Sostinėje viešosiose erdvėse turi stovėti paminklai ir pagarbos ženklai mūsų herojams, o ne okupantų kolaborantams“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos priimta rezoliucija ir pagal ją parengtu Tarybos sprendimu, P. Cvirkos paminklas ir Žaliojo tilto skulptūros bus perduotos valstybės nuosavybėn. Paminklą perimti planuoja Lietuvos nacionalinis muziejus.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2021/11/18/prasideda-p-cvirkos-paminklo-nukelimo-darbai-skulptura-bus-perduota-muziejui/.