Naujiena

Naujienos apie Misionierių sodo atnaujinimą

2021 01 13

Apie Misionierių sodų teritorijos sutvarkymą pradėta galvoti nuo 2007 metų, 2011 metais Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė architektūros konkursą parengti Misionierių sodų sutvarkymo koncepcijai, 2016 metais buvo parengti teritorijos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Per tuos metus Misionierių sodai tikrai reikšmingai pasikeitė.
Pastaraisiais metais jau galima analizuoti susiformavusias parko lankymo tradicijas ir papročius, kasdienio gyvenimo čia sukurtą elgesio scenarijų. Visa tai įvertinus tapo aišku, kad kai kurie Misionierių sodų sutvarkymo projektinių pasiūlymų sprendiniai nebeaktualūs – miestui teliko sukurti šios vietos lankytojams patogesnę infrastruktūrą. Todėl šiandien projektas yra pokyčių etape. Ankstesnių planų, o kartu ir ES paramos, atsisakyta. Taigi kol kas, po kelių diskusijų su bendruomene, yra sudėliotos gairės mažesnės apimties tvarkybos darbams, planuojami projektavimo darbai. Vėliau, supažindinus bendruomenę su naujais sprendiniais, jei jie bus priimtini, bus dėliojamas etapinio parko tvarkymo planas, rengiamas techninis projektas, o darbai finansuojami iš savivaldybės biudžeto.

Plačiau: https://www.delfi.lt/miestai/vilnius/parkas-sostines-centre-apie-kuri-zino-ne-kiekvienas-vilnietis-netrukus-laukia-jo-atgimimas.d?id=86132991&fbclid=IwAR36Pa0cUt4Pp4YPqpnZGEtv0cYr6_IFNMPi906LspcpHCG2xBqPNY3vBlU