Naujiena

Miestiečiai kviečiami dalyvauti kuriant Jomanto parko pokyčių viziją

2023 01 19

Baltupių rajone esančiame 33 hektarų ploto Jomanto parke planuojami pokyčiai. Nuo sausio iki balandžio mėnesio kartu su bendruomene bus kuriama parko įveiklinimo vizija ir veiksmų planas. Pavasarį patvirtinus su gyventojais sukurtą viziją, planuojama, kad pirmieji darbai parke turėtų prasidėti jau šią vasarą.

Pirmoji galimybė miestiečiams įsitraukti į parko pokyčius – aktyviai dalyvauti apklausoje. Apklausa padės išsiaiškinti parko lankytojų įpročius ir kokių pokyčių reikia. Atsakymų laukiama iki vasario 9 d: https://arcg.is/vWPjT.

Išanalizavus apklausos rezultatus, kovo mėnesio pabaigoje bus kviečiama į kūrybines dirbtuves. Šis neformalus susitikimas bus skirtas parko vizijos kūrimui ir įveiklinimo scenarijaus tikslinimui.

Jomanto parkas vertinamas gamtininkų dėl jame esančių brandžių medžių, išraiškingo reljefo, žibučių pakločių ir natūralios gamtos. Projekto iniciatoriai VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ siūlo išlaikyti parko gamtines savybes. Siūloma, kad jame atsirastų miško terapijos (miško maudynių) takai, lauko klasės, kuriomis galėtų naudotis netoli parko įsikūrusios mokyklos. Visos šios ir kitos idėjos bus aptartos su bendruomene.

Iki kovo mėnesio pabaigos gyventojai gali teikti savo siūlymus dėl šio parko ir el. paštu: idejosparkams@vilniausparkai.lt.

Gyventojų dalyvavimą projekte organizuoja ir moderuoja „Vilniaus planas“.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2023/01/19/kvieciame-miestiecius-dalyvauti-kuriant-jomanto-parko-pokyciu-vizija

Nuotrauka Sauliaus Žiūros