Naujiena

Kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“

2021 09 14

Rugsėjo 24 d. Vilniaus miesto svečius ir gyventojus į naktinį miestą pakvies kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Skelbiamoje nakties programoje – beveik 80 nemokamų kultūros renginių ir plati įvairovė: pasirodymai, koncertai, parodos, spektakliai, cirkas ir meniniai projektai, atliepiantys pačius netikėčiausius lankytojų lūkesčius.

Bernardinų sode vėl įsikurs šeimų erdvė. Šiais metais vienai rudens nakčiai mokytis ir lavinti vaizduotę šeimas festivalis kvies jau devintą kartą. Bernardinų sode šeimos rinksis pačioms įvairiausioms veikloms – šokti, šėlti, mokytis atsakingo ir ekologiško gyvenimo būdo – tvaraus maitinimosi ir įvairiausių kavos panaudojimo būdų, imtis stalo žaidimų, tyrinėti menines instaliacijas bei lietuvišką animaciją ir užsienio kūrėjų trumpametražius filmus.

Mažuosius džiugins, vyresnius – stebins iš pat Italijos atvykęs Burbulų cirkas. Šio cirko įkūrėjai – Mariano Guz ir Egle Sciarappa – į savo pasirodymus sudėjo ilgametę cirko, fizinio teatro, magijos, klounados patirtį ir sukūrė stebuklingą burbulų pasaulį. Dueto pasirodymai išsiskiria ne tik nuoširdumu ir meistriškumu – jiems priklauso ir du visai švieži Gineso rekordai: už didžiausią rankomis išpūstą burbulą ir ilgiausią burbulų girliandą.

Plačiau apie renginius Bernardinų sode:
https://kulturosnaktis.lt/portfolio/seimu-erdve-pasaku-herojai/
https://kulturosnaktis.lt/portfolio/trumpi-bet-filmai-kino-erdve/
https://kulturosnaktis.lt/portfolio/filmo-quo-vadis-aida-perziura-bernardinu-sodo-vasaros-skaitykloje/
https://kulturosnaktis.lt/portfolio/magiskas-dvelksmas/

Praėjusiais metais Rūdininkų skvere itin sėkmingai startavęs muzikinis projektas „Perimetras“ šiemet kelsis į gamtos apsuptį Užupio Kūdrų parke. Čia gros savo pasirodymais įkvepiantis kūrėjų sąstatas – Pilnatys, John’s Shower Band, Kabloonak, Jauti, Fused Trio, Monikadze ir Girių dvasios. Atlikėjus bus galima ne tik išgirsti, bet ir ištirti, kas slypi po muzika – su jais šiek tiek susipažinti. Plačiau https://kulturosnaktis.lt/portfolio/perimetras-powered-by-caffeine/.

Kūdrų parke taip pat bus galima aplankyti Evos Laumos šviesos ir objektų instaliacijos parodą „Tarp Žvaigždžių“. Plačiau https://kulturosnaktis.lt/portfolio/tarp-zvaigzdziu/.

Atnaujintame Reformatų parke vyks pasirodymai, kurie suvienys profesionalius muzikus, patyrusius žodžio ir vaidybos meistrus, improvizatorius, atsidavusius šiuolaikinius šokėjus. Plačiau https://kulturosnaktis.lt/portfolio/reformu-reformacijos/.

Visa renginio programa https://kulturosnaktis.lt/programa/.