Naujiena

Keičiasi Vilniaus medžių genėjimo ir šalinimo tvarka

2021 12 07

Pasikeitus Želdynų įstatymui, Vilniaus miesto savivaldybėje keičiasi medžių genėjimo ar šalinimo tvarka. Privačių sklypų savininkai tokiems darbams turės gauti leidimus, o darbus atliekantys savivaldybės ar valstybinėje žemėje turės kreiptis dėl sprendimo priėmimo.

Kai minėti darbai atliekami privačioje žemėje Vilniaus mieste, reikalingas tik savivaldybės specialistų leidimas. Darbų atlikimu rūpinasi sklypo savininkas. Jis turi pateikti tinkamai užpildytą prašymą Vilniaus miesto savivaldybei leidimui gauti. Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus, Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio vedėjas Vytautas Račkauskas pabrėžia, kad leidimas reikalingas kirtimui ir intensyviam genėjimui (intensyvus genėjimas –  tai 30 proc. ir daugiau medžio šakų šalinimas).

Kai medžių kirtimo ar genėjimo darbus norima atlikti savivaldybės žemėje, darbų eiga priklauso nuo jų sudėtingumo. „Jeigu genėjimas neintensyvus, tokiems darbams atlikti sprendimas nereikalingas, reikia tik besikreipiančio asmens užsakymo juos atlikti. Suinteresuotajam pakanka užpildyti prašymą ir pateikti jį Vilniaus miesto savivaldybės administracijai. Tačiau, jeigu reikia medį šalinti arba jį intensyviai genėti, darbus atliksime tik įvertinę prašymą ir priėmę sprendimą“, – sakė V. Račkauskas.

Visas straipsnis https://vilnius.lt/lt/2021/12/06/keiciasi-medziu-genejimo-ir-salinimo-tvarka-sostineje/