Naujiena

Kalėdų eglutėms laikas grįžti į mišką

2021 03 16

Tebūnie praėjusios savaitės sniegas – paskutinis žiemos pasispardymas: diena, kai vilniečiai pagaliau galės sugrąžinti į mišką per žiemą vazonuose išsaugotas kalėdines eglutes, jau čia pat. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia kovo 20-ąją pasodinti jas naujame Kalėdų miške netoli Verkių rūmų.

Viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ Verkių regioninio parko teritorijoje, netoli Verkių rūmų, jau žymi vietas pirmiesiems Kalėdų miškui sodinukams. Meteorologai spėja, kad kovo 20-ąją, pasaulinę Žemės dieną, įšalas iš viršutinių sluoksnių jau bus pasitraukęs, ir tai bus tinkama diena miško sodinimo šventei.

Kovo 20 d., šeštadienį, 10–13 val. „Vilniaus miesto parkų“ darbuotojai vilniečių lauks ir su kastuvais bei laistytuvais jų neturintiems, ir su sodinimo patarimais. Bet prieš ruošiantis atvykti reikėtų patiems darkart įvertinti savosios eglutės būklę – jei nuo jos stipriai byra spygliai, sodinti nebeverta. Jei eglutė atrodo gyvybinga, reikėtų paskutinę savaitę prieš sodinant ją intensyviau palaistyti, kad augalas atgautų prarastą drėgmės balansą.

Daugiau informacijos ir registracija https://vilnius.lt/lt/2021/03/16/kaledu-eglutems-laikas-grizti-i-miska/.