Naujiena

Kalėdų eglės grįžta į mišką

2022 03 16

Vilniaus miesto savivaldybė tęsia tradiciją ir kovo 19 d. (šeštadienį), nuo 10 val., Žaliųjų ežerų g. 35 kviečia į Kalėdų mišką sodinti po žiemos švenčių išsaugotas egles ar kėnius – www.vilnius.lt/kaledumiskas. Visais sodinimui būtinais darbo įrankiais pasirūpins Savivaldybė, o tinkamai pasodinti padės Vilniaus miesto parkų darbuotojai.

Prieš Kalėdas vilniečiai buvo paraginti vazonuose augančius medelius saugoti iki pavasario ir, iš žemės pasišalinus pirmajam įšalui, pasodinti Kalėdų miške netoli Verkių regioninio parko, teritorijoje prie Verkių rūmų.

Viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ miškininkas Raimundas Ereminas sako, kad sodinimo proceso sėkmė daugiausia priklauso nuo sodinamo augalo kokybės. 

„Įsitikinkite, kad jūsų išsaugota eglutė dar yra gyva ir tinkama sodinti, – prašo miškininkas. – Kaip tai padaryti? Augalo šakelę švelniai palenkite - negyvo augalo šakelė lūš pusiau. Taip pat vienas iš gyvybės ženklų yra spygliai. Gyvo medžio spygliai gaiviai žali, nebyra. Netinkamų sodinti kėnių spygliai būna papilkavę ir kiek pasiraitę. Dieną prieš medelio sodinimą jį reikėtų gerai palieti.“

Negalintys atvykti kovo 19-ąją, išsaugotą eglutę Kalėdų miške galės pasodinti iki balandžio pabaigos – medelių sodinimo vietos bus pažymėtos kuoliukais. Sodinant eglutes ar kėnius reiktų išlaikyti 4–5 m atstumą nuo kitų augalų.

Nuotraukos Sauliaus Žiūros.

https://vilnius.lt/lt/2022/03/05/eglutes-issaugoje-vilnieciai-kvieciami-jas-pasodinti-kaledu-miske/