Naujiena

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius” į Vingio parką sukvietė dešimtis tūkstančių žiūrovų

2022 07 26

Liepos 25 d. Vingio parke festivalis „Jaunas kaip Vilnius” padovanojo netikėtų staigmenų – renginyje suvienijo Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjai. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras su žinomais solistais sukūrė netikėtas kompozicijas, kurios patiko net ir tiems, kurie klasikos įprastai nesiklauso. Festivalio svečiai išgirdo daugybę klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius. Su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestru scenoje pasirodė Viktorija Miškūnaitė, Justina Gringytė, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas, orkestrui dirigavo maestro Ričardas Šumila.

Vėliau scenoje pasirodė daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų, kurie specialiai šiam renginiui susijungė į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodė su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebino žiūrovus kartu su Ieva Narkute. Skambėjo tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai interpretuoti legendiniai kūriniai – „Senieji Vilniaus stogai”, „O aš taip myliu”, „Pokštas”.

Lietuvoje pirmą kartą besisvečiuojantis Lewis Capaldi žengė prieš tūkstantinę vilniečių bei miesto svečių minią ir kiek ilgiau nei valandos koncertu užbaigė  festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programą.

Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius galite rasti puslapyje www.700vilnius.lt. Tikrasis Vilniaus  jubiliejus bus švenčiamas 2023 metų sausio 25 d., kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Visas straipsnis ir nuotraukų galerija https://vilnius.lt/lt/2022/07/26/festivalis-jaunas-kaip-vilnius-i-vingio-parka-sukviete-desimtis-tukstanciu-ziurovu-nuotrauku-galerija/.

Nuotrauka Vilniaus miesto savivaldybės