Naujiena

Bernardinų sode – Mindaugo Navako skulptūrų paroda

2022 07 28

Galerija (AV17) pristato vieno žymiausių Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjo Mindaugo Navako parodą „5 objektai“. Paroda įkvėpta paties menininko sudaryto „Vilniaus sąsiuvinio“ (1981–1985), kuriame surinkta skulptoriaus fotomontažo technika sukurtų eskizų serija. Juose gyvius primenančios, dinamiškos struktūros iškyla kaip kontrastas monotoniškiems ir pragmatiškiems sovietmečio pastatams, to laikmečio visuomenės vertybėms ir teigia gamtos nenugalimumą. Nauja Mindaugo Navako darbų serija („Sargybiniai ir šliaužikai“), pagaminta iš plieno, pasižymi savo įspūdingu tūriu ir mase, išreiškiama ironija, provokacija tiek erdvei, tiek žiūrovui bei tęsia menininko puoselėtas idėjas. Judriame miesto parke pastatytos struktūros sutrikdo įprastą pasivaikščiojimą ir skatina iš naujo įvertinti miesto erdves bei vertybių kaitą, atkreipti visuomenės dėmesį į žmogaus ir jį supančios gamtos santykį.

Mindaugas Navakas (g. 1952) – skulptorius, aktyviai kuriantis nuo 1977 m. Navakas priklauso kartai, kuri 8–9 deš. reikšmingai prisidėjo prie skulptūros sampratos bei raiškos kaitos Lietuvoje. Jo kūriniai buvo eksponuoti pirmojoje Kvangdžu bienalėje 1995 m., o 1999 m. jis pirmasis (kartu su menininke Egle Rakauskaite) atstovavo Lietuvai 48-ojoje Venecijos bienalėje. Tais pačiais metais jam skurta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Parodą organizuojanti (AV17) galerija įsikūrusi Totorių g. Vilniuje, yra vienuolika metų aktyviai su šiuolaikiniu menu dirbanti erdvė. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio ir Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

Nuo liepos 29 dienos Vilniuje veiks dvi Mindaugo Navako parodos, atskleidžiančios platų skulptoriaus kūrybos lauką. Parodą „Daugiau porceliano“ bus galima aplankyti galerijoje (AV17), o kitą – „5 objektai“ – Bernardinų sode, Vilniuje. Parodas galite aplankyti iki rugpjūčio 25 d.