Naujiena

Aukštas gaisringumo lygis miškuose

2023 06 21

Artimiausiu metu ir toliau prognozuojami sausi orai, todėl miško gaisrų pavojus itin išaugęs.

Miškininkai ir ugniagesiai kreipiasi į vilniečius, ragindami laikinai nesilankyti VĮ Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioninio padalinio teritorijos miškuose, esančiuose Vilniaus miesto ribose.

Dažniausia gaisrų priežastis – neatsakingas miško lankytojų elgesys – palikti be priežiūros ar ne vietoje kūrenami laužai, netinkamai naudojamos kepsninės ar numestos nuorūkos. Miškuose net ir ne tokiu ekstremaliu metu visada buvo draudžiama kurti laužus (kur nėra įrengta laužavietė) ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Šiuo sudėtingu gamtai laikotarpiu prašoma ypatingai laikytis taisyklių, saugumo ir paisyti laikinų draudimų.

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūri ne tik sukultūrintas vietas sostinės centre (Bernardinų sodą, Lukiškių aikštę, Reformatų sodą), bet ir miškingas teritorijas miesto mikrorajonuose. Tai Pasakų, Lūžių, Jomanto miško parkai, Vingio parkas. Prašome visų parkų lankytojų elgtis atsakingai, nekurti laužų, kepsnines naudoti tik specialiose zonose, nepalikti jų be priežiūros.

Pamačius gaisrą būtina nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

https://vilnius.lt/lt/2023/06/15/del-auksto-gaisringumo-lygio-kai-kuriuose-miskuose-prasoma-nesilankyti/

Plačiau apie gaisrų pavojų parkuose http://www.vilniausparkai.lt/naujienos/atsargiai-ugnis-kvieciame-buti-budriais/