Naujiena

Apie svarbius reikalus prieš pat Kalėdas

2021 12 21

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ miškininkas Raimundas Ereminas

Kiemsargis Mykolas, pasiėmęs gilų kibirą ir patogią šluotą, parke pasirodo pirmas. Kai skubūs praeiviai dar tik vėluoja į savo darbus, Mykolas jau ten. Kiemsargis ryte netgi pralenkia juodas varnas, ant eglių šakų laukiančias, kol pakyla pirmasis saulės spindulys.
Vakar Mykolas, tvarkydamas parką, ant suolelio surado knygą. Ji ten gulėjo palikta. Knyga buvo saugiai supakuota – įkišta į neperšlampamą plastikinį maišiuką, todėl per naktį, net iškritus centimetrui sniego, išliko sausa. „Prisipažįstu“ – ant viršelio taip buvo parašyta. „Ką praeivis tuo norėjo pasakyti?“ – šluodamas taką galvojo Mykolas.
Mykolui norisi prisipažinti – jam rūpi, kad nauja šluota gerai šluotų. „Ar tai didelis noras? Ar didesnės dovanos man reikia? Kai batai geri žieminiai, o pirštinės oranžinės, nešlampančios ir šiltos, jau visko pakanka.“
Gražu, kad žiema prasidėjo anksti, bet būtų gerai, kad ji su Kaziuku ir baigtųsi. Kad sniego per parą nedrėbtų po pusmetrį storio, irgi būtų gerai. Sunku būtų bet kam, ne tik Mykolui, tiek takų nukasti ir tiek suolelių nuvalyti... Tylos ir ramybės norisi palinkėti parke naktį, kad ryte, po suolais, nesimėtytų vyno buteliai.
Varnos žino – netoli parko yra greito maisto parduotuvė. Moksleiviai, per ilgąją pertrauką, grįždami į mokyklą sau vaskina:
„Vas ki či – su bulvytėm fri.
Su padažu – labai skanu,
Be padažo labai šlykštu!“
Varnos renka vaikų išbarstytas bulvytes, o iš šiukšliadėžių tampo padažu išteptus popierius. „Labai gudrūs paukščiai“ – galvoja kiemsargis Mykolas. Visiems verta palinkėti paukščių išminties.
Šiandien tokia ypatinga diena. Ir be Vingio parko yra visas rinkis reikalų. Reikia išlyginti raudoną, išeiginį kostiumą, juodu tepalu ištepti batus, susirasti raudonas kelnes. Pirštines Mykolas šiemet nusprendė mūvėti naujas. Baltos jam nusibodo, dabar madingos geltonos. Todėl dar reikės suspėti į parduotuvę nulėkti.
Mykolas šluoja takus, renka numestas šiukšles. Galvoja: „Ką jau ką, bet amžius vyrui dovanojo gerą, tikrą, žilą barzdą. Smagu, kai nebereikia vaikams teisintis.“
Vakare, pro Apaštalų bažnyčią, pro papuoštą Lukiškių aikštę Kalėdų senelio rūbais apsitaisęs senelis Mykolas su linkėjimais ir dovanų maišu žingsniuos pas vaikus.

Linksmų šventų Kalėdų, laimingų Naujųjų Metų Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams linki VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ kolektyvas.

Nuotrauka Sauliaus Žiūros