Naujiena

Apie kalėdines eglutes

2022 11 25

Su atėjusia žiema prasideda ir pasiruošimas Kalėdoms. Jau trečius metus Vilniaus savivaldybė kviečia išsaugoti eglutes Kalėdų miškui. Pieš Kalėdas reikėtų pagalvoti apie kalėdinės eglutės išsaugojimą. Jei puošite gyvas eglutes ar kėnius vazonuose, pavasarį medelius galėsite pasodinti Kalėdų miške.

Ar pasodinta eglutė prigis, priklauso ir nuo sodinuko kokybės, ir nuo laikymo sąlygų. Todėl pirkti reikėtų tik kokybišką eglutę. Geriausia rinktis vazone jau užaugintą medelį, o ne iškastą ir perkeltą į vazoną. Pastarųjų šaknys dažnai būna pažeistos, ir medeliai rečiau prigyja.

Kambaryje pastatytą eglutę reikia nuolat laistyti. Po švenčių nupuoštą žaliaskarę geriausia perkelti į lauką arba laikyti balkone, tik ne įstiklintame. Jei lauke yra minusinė temperatūra, medelio nereikėtų laistyti, nes jis miega. O jei temperatūra pakyla aukščiau nulio – reikėtų palaistyti, kad vazone auganti eglė neperdžiūtų.

Sodinti eglutes Kalėdų miške galima vos tik atsileidžia žemės įšalas – maždaug nuo kovo mėnesio. Prieš sodinant reikia įsitikinti, ar eglutė gyvybinga – šakelės lanksčios, truputį palenkus nelūžta, spygliai žali, nebyra. Netinkamų sodinti kėnių spygliai būna papilkėję ir kiek pasiraitę.

Plačiau https://vilnius.lt/lt/2022/11/25/vilnius-kviecia-issaugoti-eglutes-kaledu-miskui/