Vasariškas savaitgalis Vingio parke

2017 05 08

Prabėgo saulėtas ir smagus savaitgalis Vingio parke. PaVINGiavo visi, ir mėgstantys aktyvų laisvalaikį, ir mėgstantys ramų poilsį. Šis renginys galėtų tapti puikia tradicija. Lankytojus džiugino daug skirtingų užsiėmimų, sporto treniruočių ir gražių pasirodymų.

Skaityti daugiau...

PaVINGiuojam!

2017 05 04

Jau šį savaitgalį, gegužės 5-7 dienomis Vingio parke vyks didžiausia pavasario šventė!

Numatyta programa visiems: bus galima aktyviai praleisti savaitgalį tris dienas truksiančioje šventėje, pasigrožėti sužydusiu VU Botanikos sodu šalia parko, sportuoti su VšĮ Sveiku miestu, išbandyti naują prie parko įsikūrusią „IKI“ grilio zoną.

Daugiau informacijos ir tikslią renginių programą galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje ir socialiniame tinkle Facebook paskelbtame renginyje.

Vingio parke pasodinta 2000 pušelių

2017 04 27

Per šių metų akciją DAROM Vingio parke buvo pasodinta 2000 pušelių. Dirbo Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento bei kitų skyrių darbuotojai, viešosios įstaigos Vilniaus miesto parkai darbuotojai.

Tikimės, kad medžiai gražiai augs ir džiugins parko lankytojus.

Skaityti daugiau...

Pavasaris – metas sodinti medelius

2017 03 22

VšĮ Vilniaus miesto parkai“ džiaugiasi prasidėjusiu pavasariu ir kviečia visus norinčius prisidėti prie bundančios gamtos gražinimo. 

Skaityti daugiau...

No image

Vingio parke ribojamas eismas

2017 03 13

Saugant migruojančias varles Vingio parke nuo kovo 10 iki balandžio 20 dienos ribojamas eismas. Saugodama varliagyvius, sostinės savivaldybė jau kelintus metus Vingio parke įrengia laikinus informacinius skydus bei ženklus, draudžiančius eismą Vingio parko kelyje. Į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas. 

Skaityti daugiau...

Šiaurietiškas ėjimas Bernardinų sode

2017 03 10

VšĮ Sveikas miestas kviečia į nemokamus šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus Bernardinų sode su charizmatiškuoju šiaurietiškojo ėjimo instruktoriumi Andriumi Jelaga. Nemokami užsiėmimai vyks šeštadieniais: kovo 11 d. ir kovo 18 d. Dalyviai laukiami prie Bernardinų sodo pagrindinio įėjimo. Susitinkame 10 val. ir mėgaujamės ėjimu iki pat 12 val. 

Daugiau informacijos VšĮ Sveikas miestas.

Bus atkurtas ir sutvarkytas Reformatų parkas

2017 01 30

Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį  iki 2019 m. lapkričio 30 d. bus atkurtas ir sutvarkytas Reformatų sodas. Bus sutvarkyti želdiniai, įrengti nauji takai, mažosios architektūros elementai, vaikų žaidimo aikštelės, fontanas, viešasis tualetas, apšvietimo, lietaus nuotekų, buitinių nuotekų, vandentiekio ir elektros tinklai, prisijungimo prie inžinerinių tinklų įvadai, skirti sezoninei lauko kavinei.

Atkurtas sodas taps patrauklia erdve, kuri tenkins aplinkinių rajonų ir kitų Vilniaus gyventojų rekreacines, edukacines ir kultūrines reikmes. Atnaujinta traukos vieta taps patrauklesnė miesto gyventojams bei svečiams, pagerins miesto miesto įvaizdį. Dėl didėjančio sodo lankytojų srauto ir augančios paslaugų paklausos, projektas taip pat prisidės prie smulkaus ir vidutinio verslo atstovų poreikių tenkinimo, sudarys sąlygas verslo plėtrai ir naujų darbo vietų kūrimui.

Plačiau Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje

Žiemos pramogos Vingio parke

2017 01 06

Jau šį šeštadienį (sausio 7 d.) Vingio parke pradės veikti miesto čiuožykla. Jos darbo laikas: darbo dienomis nuo 12 val. iki 21 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10 val. iki 21 val. Čiuožyklos nuomos kaina – 3 Eur/1 val., su savo pačiūžomis – 2 Eur/1 val.

Slidininkams parke parengtos trasos, o estradoje veiks slidžių nuoma. Nuomos kaina – 7 Eur/1 val. (kiekviena papildoma valanda – 2 Eur).

Skaityti daugiau...

Pokyčiai Vingio parke

2017 01 05

Vingio parke jau atlikta dalis numatytų tvarkymo darbų. Palei Neries upę vilniečiams atsivėrė dar viena nauja pasivaikščiojimo vieta – sutvarkytas beveik 1 km gamtinis takas ties VU Botanikos sodu. Per praėjusius metus buvo sutvarkyta 3 400 kv. m. teritorija – atverti gamtiniai takai, dalyje ploto pasėta žalia veja. Vingio parke įrengti 37 suoliukai, pakeistos 25 šiukšliadėžės, atnaujinta šunų treniravimo aikštelė, paplūdimio augintiniams zona, sporto aikštelėje – 10 naujų įrenginių, atsirado ir stacionari orientavimosi sporto trasa. Iki šių metų pavasario bus įrengtos 2 badmintono aikštelės ir sutvarkytos esamos tinklinio aikštelės.

Skaityti daugiau...

Miesto čiuožykla Vingio parke

2016 12 15

VšĮ „Sveikas miestas“ Vingio parke įrenginėja trasas slidininkams. Įrangą nuo gruodžio 17 d. (šeštadienio) galima išsinuomoti Vingio parko estrados patalpose esančiame „Terrasport“ slidžių nuomos punkte. 

Sulaukus šaltuko Vingio parke prie estrados pradės veikti miesto čiuožykla. Jei tik leis orai, smagia žiemos pramoga bus galima mėgautis net iki 2017 m. vasario 28 d. Čiuožyklos darbo laikas: darbo dienomis nuo 12 val. iki 21 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 10 val. iki 21 val. Prie čiuožyklos veiks pačiūžų nuoma, netoliese bus galima įsigyti karštos kavos ar arbatos. 

Skaityti daugiau...

Kalėdų traukinuko kelionė – ir Bernardinų sode

2016 11 28

Tradicinis Kalėdų traukinukas jau išriedėjo į Vilniaus gatves. Maloni staigmena  šiais metais jis važiuos ir Bernardinų sode. Penktadieniaissekmadieniais traukinuko maršrutas vingiuos Vilniaus gatvėmis ir užsuks į Bernardinų sodą. Nepraleiskite progos pasivažinėti po gražiausias miesto vietas.

Daugiau informacijos Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje.

Vilniaus parkų laukia permainos

2016 11 24

Nors Vilnius neretai tituluojamas žaliausia Europos sostine, tačiau jaukių ir prižiūrėtų parkų mieste vos keli. Pasigėrėjimą kelia po rekonstrukcijos 2013-ųjų rudenį atidarytas Bernardinų sodas, naują veidą etapais įgyja Vingio parkas, kiek toliau nuo miesto centro įsikūrusių vilniečių mėgiama traukos vieta tapo Ozo parkas. Kalbinti specialistai sako, kad per artimiausius kelerius metus naujam gyvenimui bus prikelta ir daugiau žaliųjų miesto oazių. Daugiausiai dėmesio sulauks centrinėje miesto dalyje esantys Reformatų parkas ir Misionierių sodai.

Apie Vilniaus parkus ir naujus projektus daugiau skaitykite http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/vilniaus-zinios/kuriu-vilniaus-parku-laukia-didziausios-permainos-793-716424

Vykdomi darbai Vingio parke

2016 11 23

2016 m. lapkričio 22 d. Vingio parke pradėti sporto ir laisvalaikio įrenginių remonto ir įrengimo darbai. Jei oro sąlygos bus palankios, darbus baigsime dar šiais metais. Atliekami darbai:

 1. Esamų paplūdimio tinklinio aikštelių remonto darbai ir bortų įrengimas.
 2. 2 badmintono aikštelių įrengimas.
 3. Guminės smūgius sugeriančios dangos įrengimas prie esamų treniruoklių.
 4. Naujų treniruoklių (10 vnt.) įrengimas, smūgius sugeriančios dangos įrengimas.
 5. „Sveikatingumo take” esančio inventoriaus pakeitimas naujais įrenginiais.
 6. Treniruoklių šunims įrengimas šunų vedžiojimo aikštelėje.

  Skaityti daugiau...

Ekskursija Trakų Vokės dvaro sodybos parke

2016 10 20

VšĮ Vilniaus miesto parkai“ kviečia visus į ekskursiją po Trakų Vokės dvaro sodybos parką. Ją veda įstaigos darbuotojas, Trakų Vokės gyventojas ir menininkas Ojaras Mašidlauskas. Ekskursijos metu bus apžiūrimos gražiausios ir įdomiausios parko vietos, aptariami ekologiniai, aplinkosaugos ir kultūriniai klausimai. Informacija pateikiama taip, kad įdomu bus ir mažiesiems, ir dideliems. Kviečiame visus susisiekti tel. 8 686 97216 (Ojaras Mašidlauskas) ir susitarti dėl grupės ekskursijos laiko. 

Ekskursija „Stirniuko istorija Trakų Vokės dvaro sodyboje  Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto dalis. 

Ekskursijos bus vykdomos iki 2016 m. lapkričio 15 dienos.

Vingio parke pasiektas rekordas!

2016 10 10

Spalio 7 d. vykusio renginio metu buvo užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas  ilgiausia moliūgų eilė. Jos ilgis siekė net 214,92 metrų. Į rekordinę eilę buvo sustatyti 903 moliūgai. Šį rekordą kartu pasiekė 68 švietimo įstaigos, kurių auklėtiniai vasarą augino ir prižiūrėjo moliūgus.

Skaityti daugiau...

Vingio parke bus siekiama rekordo

2016 10 06

Spalio 7 d. 15-17 valandą Vingio parke bus siekiama nepaprasto rekordo – ilgiausios moliūgų eilės! 

Daugybė dalyvių iš visos Lietuvos atgabens į Vingio parką per vasarą užaugintus moliūgus ir juos rikiuos į nepaprastai ilgą eilę. Visi šventės „Eko moliūgėliai“ svečiai taip pat galės dalyvauti mankštose, dirbtuvėlėse, atsigerti arbatos, pasiklausyti ansamblių pasirodymų. 

Būtinai aplankykite tokį įdomų renginį, juk gali būti pasiektas Lietuvos rekordas!

Daugiau informacijos: http://www.sveikuoliai.lt/renginys/eko-moliugeliai/

Fejerverkų festivalis Vingio parke

2016 09 26

Rugsėjo 24 d. Vingio parke vyko jau VIII tarptautinis fejerverkų festivalis VILNIAUS FEJERIJA 2016. Renginio metu pasirodė pirotechnikų komandos iš Prancūzijos, Danijos ir Anglijos, o vakarą kaip visuomet vainikavo įspūdingas Bliko pasirodymas.

Vaizdus iš renginio galite peržiūrėti nuorodose:

http://www.15min.lt/video/vingio-parke-fejerverku-festivalis-vilniaus-fejerija-2016-59911

http://www.delfi.lt/fotogalerijos/vilniaus-padange-nuspalvino-fejerverku-festivalis.d?id=229196

Ruduo Trakų Vokės dvaro sodyboje

2016 09 16

Rugsėjo mėnesį Trakų Vokės dvaro sodyboje ypač daug renginių. Sau patinkantį užsiėmimą suras besidomintys menu, sveika gyvensena ar kultūros paveldu, ekskursijomis.

Rugsėjo 18 d. 13.30 val. skelbiama papildoma ekskursija Europos paveldo dienų proga Koplyčioje ir dvare
Rugsėjo 20 d. 18.00 val. kviečiame į sveikos gyvensenos seminarą su praktiniais elementais Lubinas - ne tik gėlės
Rugsėjo 22 d. 18.30 val. kviečiame į R.Jatkevičiūtės-Kasparavičienės tapybos ir skulptūros darbų parodos atidarymą

Rugsėjo 29 d. 18.00 val. kviečiame į fotografijų parodos Trakų Vokės dvaro erdvės amžių kaitoje atidarymą

Platesnė informacija apie renginius skelbiama Trakų Vokės dvaro sodybos profilyje.

Iki pasimatymo renginiuose!

Rugsėjo 1-oji Misionierių soduose

2016 08 26

Paplaujos bendruomenė kviečia visus į Misionierių sodus smagiai pasitikti ateinantį rudenį Šeimų šventėje  piknike. Rugsėjo 1 dieną, nuo 16 val. čia vyks koncertai, žaidimai, badmintono varžybos, aišku bus ir vaišių. 

Skaityti daugiau...

Miesto pusryčiai

2016 08 25

Šį sekmadienį (rugpjūčio 28 d.) 10 val. visi yra kviečiami į Bernardinų sodą, kuriame vyks didžiausi Miesto pusryčiai. Tereikia pasiimti pledą, mėgstamus pusryčius ir būtinai pasikviesti draugus ar artimuosius. Pievoje prie fontano visi susirinkę miestiečiai ir miesto svečiai galės dalyvauti rytinėje mankštoje, pasikonsultuoti su specialistais apie mitybą, sužinoti apie pusryčių naudą, dalyvauti muzikinėje improvizacijoje ir tiesiog smagiai praleisti laiką gražiausiame miesto parke.

Sostinės dienos Sereikiškių parko Bernardinų sode

2016 08 24

2016 m. rugsėjo 2  4 dienomis Bernardinų sode išskirtinė Sostinės dienų zona šeimoms. Čia įsikurs daugybė pramogų ir vaikams, ir tėvams. Saldumynai, balionai, karuselės, batutai, linksmiausi žaidimai ir daug kitų pramogų kvies šeimas savaitgalį praleisti Bernardinų sode. Rugsėjo 3 d. 12.00 – 15.00 val. pasirodymą surengs kinologai su šunimis. 15.00 – 21.00 scenoje prie centrinio fontano skambės jaunųjų džiazo atlikėjų muzika. 

Kviečiame visus dalyvauti Sostinės dienų renginiuose ir būtinai užsukti į Bernardinų sodą. Visa renginio programa Vilniaus festivaliai puslapyje. 

Paskutinis vasaros mėnuo Vilniaus parkuose

2016 08 02

Nors liko tik vienas vasaros mėnuo, rugpjūtį Vilniaus parkuose tikrai bus kur sudalyvauti ir ką nuveikti.

Rugpjūčio 4 d. Vingio parke vyks akcija „Saugi vasara“, kurios metu bus siekiama naujo Lietuvos rekordo – didžiausios vaikų piešinių parodos. Prie rekordo galės prisidėti visi norintys. Renginys bus ne tik smagus, bet informatyvus. Daugiau informacijos čia.

Rugpjūčio 10 d. Ozo parke vyks Urban Camping renginys, kviečiantis visus sudalyvauti improvizuotoje miesto stovyklavietėje. Daugiau informacijos čia.

Rugpjūčio 27 d. Trakų Vokės dvaro sodybos parke vyks iškyla, joje dalyvauti kviečiami ne tik Trakų Vokės gyventojai, bet ir svečiai. Daugiau informacijos čia.

Rugpjūčio 28 d. visi kviečiami į gausiausius miesto pusryčius Bernardinų sode. Be pusryčių ir smagios kompanijos, bus ir graži muzika bei pokalbiai apie sveiką mitybą. Daugiau informacijos čia.

Skaityti daugiau...

Nyderlandų Karalystės dovana Sereikiškių parko Bernardinų sodui

2016 06 29

Birželio 14 d. Sereikiškių parko Bernardinų sode buvo iškilmingai atidaryta mažoji bibliotekėlė. Ją miestui padovanojo Nyderlandų Karalystės ambasada. Prie vaikų žaidimo aikštelės įkurta bibliotekėlė šventės svečių iš karto buvo užpildyta įvairiausiomis knygomis. Šalia jos įkurta ir Nyderlandų dizainerės Ineke Hans kūrybos kėdė-gultas. Tad įdomiausiomis knygomis galima mėgautis čia pat.

Skaityti daugiau...

Vaikai Sereikiškių parko Bernardinų sode įkūrė bibliotekėlę

2016 06 14

Birželio 9 d. VšĮ „Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje" (AISV) mokiniai sukūrė ir Bernardinų sode įrengė nemokamą bibliotekėlę. Jos idėja yra skatinti skaityti ir dalintis įdomiausiomis knygomis. Trečios klasės mokiniai sugalvojo bibliotekos dizainą, buvo įrengtos trys lentynos, kurių viršutinėje dedamos knygos vyriausiems, o apatinėje - jauniausiems skaitytojams. 

Skaityti daugiau...

Džiugi žinia – Vingio parko laukia daug teigiamų pokyčių

2016 06 06

Birželio 3 d. Vingio parke vyko spaudos konferencija su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi. Buvo pristatytas ir aptartas 3 etapų Vingio parko tvarkymo darbų planas. Sportininkų atstovai taip pat išsakė savo pastebėjimus apie Vingio parką - ką reikėtų pakeisti ar įrengti. Plane numatyta sutvarkyti suoliukus ir šiukšliadėžes, apšviesti daugiau parko takų, išvalyti mišką, skatinti lankytojus naudotis ne tik pagrindiniais takais, bet ir miško takeliais. Parke atsiras modernūs tualetai, informaciniai stendai, piknikų zonos ir daug kitų naujovių.

Plačiau apie konferenciją ir planą galima skaityti čia.

Talka Sereikiškių parko Bernardinų sode

2016 05 26

Labai džiaugiamės miestiečių iniciatyvomis tvarkyti, prižiūrėti ir puoselėti mus supančią aplinką. Šį antradienį (gegužės 24 d.) kompanija iš UAB "PricewaterhouseCoopers" tvarkė Bernardinų sodą. Jaunimas ravėjo Belvederio kalnelį, o Bernardinų sodą pasirinko todėl, kad jame mėgsta lankytis su šeimomis ir draugais. Dabar čia lankytis jiems bus dar smagiau, nes patys prisidėjo prie aplinkos gražinimo.

Skaityti daugiau...

Miestiečių iniciatyvos Vilniaus parkuose

2016 05 11

Všį „Vilniaus miesto parkai“ administracija labai džiaugiasi, kad vis daugiau vilniečių noriai prisideda prie Vilniaus parkų tvarkymo ir gražinimo. Kartais užtenka visai nedaug pastangų, o rezultatu gali grožėtis visi. 

Skaityti daugiau...

Riešutmedžiai Ozo parke

2016 04 25

Š.m. balandžio 28 d. į Lietuvą atvyksta gamtininkas p. Shahverdi Ahadov iš Šveicarijos, kuris savo privačia iniciatyva Lietuvos – Šveicarijos diplomatinių santykių 25-ių metų proga Vilniaus Ozo parkui dovanoja 3 graikinius riešutmedžius (Juglans regia). Medelių sodinimą parke organizuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Vilniaus miesto parkai“.

Numatoma, kad ketvirtadienį 10.30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3) Jaunimo informacijos centre (1 a.) įvyks trumpas p. Ahadov susitikimas su miesto Tarybos nariais ir spaudos atstovais, trumpas dovanojimo idėjos pristatymas vokiečių kalba (su vertimu į lietuvių kalbą). O 11.00 val. Ozo parke įvyks simbolinis medelių sodinimas-dovanojimas Vilniaus miestui. Tikimasi sulaukti Šveicarijos generalinio konsulato Lietuvoje, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos atstovų, naujo Ozo kvartalo gyventojų ir žiniasklaidos atstovų dėmesio. Maloniai kviečiame dalyvauti visus susidomėjusius. 

Šiaurietiško ėjimo pamokos parkuose

2016 04 14

Šiandien, kalbant apie šiaurietiškąjį ėjimą, jau galima drąsiai teigti, kad tai ne tik naudingas sveikatai užsiėmimas, tačiau ir itin populiarus laisvalaikio leidimo būdas. Sostinėje šiuo ėjimu domisi skirtingų amžiaus grupių atstovai – nuo jaunimo iki senjorų. Tad tikrai galima drąsiai griauti mitą, kad tai senyvo amžiaus žmonių užsiėmimas. 

Skaityti daugiau...

Žemės valanda

2016 03 18

Kovo 19 d. 20.30 val. Bernardinų sode 1 valandai bus išjungta šviesa. Taip Vilnius, kartu su visu pasauliu, dalyvaus akcijoje „Žemės valanda. Tokiu būdu leisime planetai 60 minučių atsikvėpti, o patys galėsime pagalvoti apie žmogaus įtaką gamtai. Kviečiame visus prisijungti prie tokios paprastos, bet labai kilnios ir gražios akcijos.

Žiemos pramogos miesto parkuose

2016 01 15

Kviečiame visus pasidžiaugti žiema Vilniaus parkuose ir užsiimti puikiu žiemos sportu - slidinėjimu. Vingio parke veikia slidžių nuomos punktas ir yra paruoštos net 4 trasos.

Daugiau informacijos http://terrasport.lt/content/8-lygumu-slidziu-nuoma ir http://www.sveikasmiestas.lt/dziugios-zinios-vilnieciams-paruostos-dvi-slidinejimo-trasos/

Šiaurietiškas ėjimas

2015 11 25

Gera žinia sveikuoliams Vilniuje:

SVEIKO MIESTO šiaurietiškojo ėjimo klubas ir vėl visus kviečia prisijungti į nemokamus šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus.


Užsiėmimų laikas:
Antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 18.00 val. iki 19.00 val., Vingio parke.
Susitikimo vieta - prie Estrados.
Nuo gruodžio 05 d. šeštadieniais 11:15-12:30 val., Bernardinų sode.
Susitikimo vieta - centriniai vartai.Teleskopinėmis šiaurietiškojo ėjimo lazdomis pasirūpins organizatoriai, tereikia nepamiršti geros nuotaikos. Esant LABAI blogam orui pamokos nevyks. 

 

Šiaurietiškojo ėjimo instruktorius
Andrius Jelaga
+37061868885

Sereikiškių parko Bernardinų sodo tvenkinys

2015 08 24

Antradienį bus valomas Sereikiškių parko Bernardinų sode esantis tvenkinys. Išleidžiamas vanduo,  pašalinamas susidaręs dumblas ir kitos organinės sąnašos.  Išvalius dugną, bus pakeistas vanduo, planuojama pasodinti naujų vandens augalų – didžiųjų lelijų.

Siekiant užtikrinti darbų saugumą  - antradienį nuo 7.00 iki 16.00 bus uždarytas įėjimas nuo Vilniaus dailės akademijos ir aptverta tvenkinių teritorija bei apribotas patekimas į vaikų žaidimo aikšteles.

Į Bernardinų sodą bus galima patekti pro centrinius ir šiaurinius vartus. Bus atvira didžioji parko dalis su fontano aikšte, veiks karuselė ir maitinimo įstaigos.

Tvenkinio vanduo Sereikiškių parko Bernardinų sode vėl bus skaidrus. 

Informacija dviratininkams

2015 07 21

Policijos pareigūnai, besirūpinantys gyventojų turto saugumu, kviečia padiskutuoti apie dviračių registraciją policijos informacinėje sistemoje. Renginio Vingio parke metu galėsite užregistruoti ir pažymėti savo dviratį:

 • Policijos informacinėje sistemoje užregistruotas dviratis leidžia nustatyti dviratininko savininką ir sugrąžinti pavogtą arba rastą dviratį.
 • Į registrą įtraukiama dviračio anketa su išskirtinėmis jo žymėmis, rėmo identifikacijos numeriu ir nuotrauka bei savininko duomenimis.
 • Lipdukas apie užregistruotą dviratį ant jo rėmo turi prevencinę reikšmę ir gali apsaugoti nuo vagių.

Norinčius užregistruoti dviratį, kviečiame š. m. liepos 25 d. nuo 11.00 val. iki 17.00 val. atvykti į Vilniaus Vingio parką, priešais estradą. Su savimi prašome turėti dviračio įsigijimo dokumentus ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Savaitgalio renginiai

2015 05 28

Kartu su šiltėjančiais orais ir ateinančia vasara - daug renginių miesto parkuose!

Gegužės 29 d. 20.00 val. Bernardinų sode - tarptautinio folkloro festivalio "Skamba skamba kankliai" renginys SUTARTINIŲ TAKAS. Plačiau

Gegužės 30 d. 10.00 val. Vingio parke - Masinio šiaurietiško ėjimo žygis. Plačiau

Gegužės 31 d. 11.00 val. Vingio parke - Vaikų šventė. Plačiau

Būtinai apsilankykite.

Fontanas Sereikiškių parko Bernardinų sode

2015 05 05

Fontano muzika groja darbo dienomis 19.00-22.00 val., kas 15 min. Savaitgaliais ir švenčių dienomis 12.00-21.00 val., kas 15 min.

Fontano šviesos įsijungia kartu su miesto žibintais.

 

Svarbi informacija

2015 03 13

Svarbi informacija vykstantiems į Vingio parką automobiliu:

Vilniaus miesto savivaldybė, išklausiusi gamtininkų ir mokslininkų argumentus, varlių migracijos laikotarpiu nusprendė laikinai apriboti automobilių eismą į Vingio parką. Kovo 13 – balandžio 20 dienomis apribojamas eismas privažiavimo kelyje nuo Geležinio Vilko gatvės į Vingio parko teritoriją, pastačius draudžiamuosius kelio ženklus „Motorinio transporto eismas draudžiamas“. Ženklai negalios tik aptarnaujančiam transportui - transporto priemonėms, priklausančioms toje zonoje esančioms įmonėms, ten gyvenantiems ar dirbantiems asmenims, ar atvežančioms į tą zoną krovinius, bei skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtoms transporto priemonėms.

Vasario 16-os ir Užgavėnių šventė

2015 02 12

Vasario 16-ąją apsilankykite įdomioje ir nuotaikingoje šventėje Misionierių soduose. Šventės Tautinės Užgavėnės rengėjai kviečia kartu giedoti Tautišką giesmę, pasivaišinti blynais, šokti, dainuoti ir smagiai praleisti laiką. Į Misionierių sodus, prie tvenkinių skubėkite pirmadienį 14.30 val.

Skaityti daugiau...

Vingio parko tvarkymas

2015 02 12

Viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai” ne tik prižiūri miesto parkus, bet ir atgaivina vieną didžiausių parkų (160 ha) mieste - Vingio parką. Tai seniausias pušynas Lietuvoje, turintis net 200-300 metų senumo pušų viename masyve. Pasak specialistų, senųjų pušų palaipsniui mažėja, prognozuojama, kad po keleto dešimtmečių jų liks nedaug. Kad ateityje unikalus miškas nevirstų menkaverčių lapuočių sąžalynu, jį būtina ugdyti ir prižiūrėti.

Skaityti daugiau...

Puiki naujiena vilniečiams

2015 02 09

Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pristatyti Vilniaus Misionierių sodo, Reformatų parko ir kitų viešųjų miesto erdvių sutvarkymo projektai. Tai puiki žinia vilniečiams ir miesto svečiams - atsiras dar daugiau erdvių kultūringam laisvalaikiui gamtoje. Manome, kad šios vietos pritrauks ne mažiau žmonių, nei atnaujintas Bernardinų sodas.

Plačiau skaitykite čia.

Nemokamas internetas Sereikiškių parko Bernardinų sode

2015 01 20

Sereikiškių parko Bernardinų sode jau galima nemokamai naudotis internetu. Šią paslaugą miestui dovanoja UAB „Cgates“.

Tereikia išmaniajame įrenginyje susirasti ikoną „Cgates free“ ir paspausti „Naršyti nemokamai“.

Plačiau.

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas

2014 12 10

Všį „Vilniaus miesto parkai“ dalyvavo 2014 metų Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų rėmimo konkurse. Všį „Vilniaus miesto parkai“ parengto projekto pagrindinis tikslas – supažindinti Vilniaus miesto gyventojus, ypač moksleivius, jaunimą ir svečius su miesto parkuose esančia biologine įvairove, gerinti supratimą apie mus supančią gamtą, skatinti ją tausoti ir puoselėti. Projektu taip pat siekiama išplėsti Vilniaus miesto parkų gamtamokslinį potencialą, suteikti geresnes galimybes mokytojams vesti užsiėmimus gamtoje.

Všį „Vilniaus miesto parkai“ projektas apie biologinę įvairovę įgyvendinamas Misionierių soduose, Vingio ir Ozo parkuose. Programa skirta 2-4 ir 5-6 klasių mokiniams. Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokytojos metodininkės Rita Bakšienė ir Agnė Avižienienė parengė mokymų planus, užduotis ir stebėjimo lapus, pagal kuriuos Všį „Vilniaus miesto parkai“ įrenginėja mokomuosius stendus.

Mokomąją medžiagą  galima rasti Misionierių sodų, Vingio ir Ozo parkų biologinės įvairovės skiltyse. Pamokas jau bus galima vesti 2015 m. pavasarį, atgijus gamtai.

Projekto pristatymas.

Tulpės Sereikiškių parko Bernardinų sode

2014 10 14

Bernardinų sode pavasarį ir vėl žydės tulpės. Šį kartą - „Lech Wałęsa“ veislės. Tulpės pasodintos Lenkijos kultūros instituto Vilniuje iniciatyva, taip minint Lietuvos ir Lenkijos įstojimo į Europos Sąjungą dešimtmetį, Šalių įstojimo į NATO 15-os metų ir pirmųjų demokratinių rinkimų Lenkijoje 25-erių metų sukaktis.

Plačiau.

Diskgolfo aikštelė jau Ozo parke

2014 10 13

Ozo (keturių tvenkinių) parke jau galima žaisti Diskgolfą – naują žaidimą, kuriuo užsiimti gali kiekvienas. Šiai pramogai nereikia nei specialių žinių, nei ypatingo fizinio pasirengimo. Žaidėjai turi pataikyti specialų diską į krepšius, naudojant kuo mažiau metimų.

Diskgolfo aikštelės įrengimas – UAB „Realco“ ir Vilniaus diskgolfo klubo idėja. Tai „Dovana Vilniui“ iniciatyva. UAB „Realco“ įrengė 9 diskgolfo krepšius, starto lenteles ir informacinę lentą Ozo parko lankytojams.

Daugiau informacijos.

Nuotraukų galerija.

VISŲ DĖMESIUI!!!

2014 10 10

Nuo spalio 10 d. 12.30 val. iki spalio 11 d. 19.00 val. Bernardinų sodas bus uždarytas dėl festivalio "Vilnius šviečia" paruošiamųjų darbų. (2014 m. spalio 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymas Nr. A30-3581)

Atsiprašome už nepatogumus.

Šeštadienį (spalio 11 d.) 19 val. kviečiame visus į festivalį "Vilnius šviečia" Bernardinų sode.

Mokslo metų pradžios renginiai

2014 08 28

 

Nors vasara taip staigiai ėmė ir praėjo, neliūdėkite! Rudenį kviečiame pasitikti dar žaliame Vingio parke.

Rugpjūčio 30 d. - vaikų atsisveikinimas su vasara. Vingio parke visų lauks sporto užduotys, kūrybinės dirbtuvės ir daug kitų smagių pramogų vaikams. Visi rinksis Vingio parke 11 val. ir ne tik atsisveikins su vasara, bet ir aktyviai praleis laiką su savo šeima gamtoje.

Rugsėjo 1 d. - Rudenėlis 2014. Palydėk vasarą garsiai“ su grupėmis „BIPLAN“, „G&G SINDIKATAS“, RADISTAIS, DJ ENDRIO ir televizijos projekto „X FAKTORIUS“ nugalėtoju ŽYGIU bei finalininke ANŽELA. Visi susirinkę linksmai atsisveikins su vasara ir audringai pasitiks rudenį. Bilietus galite įsigyti čia.

Nepraleiskite progos smagiai pasitikti naujus mokslo metus. Gal ir ruduo tuomet nebus toks niūrus.

Skaityti daugiau...

DĖMESIO!!!

2014 08 14

 

Pagaliau skelbiame oficialią informaciją:

Sereikiškių parko Bernardinų sodo grojantis ir šokantis fontanas nuo šiandien visus džiugins kasdien 21.00  22.00 val.

Skaityti daugiau...

Dvi naujos paplūdimio tinklinio aikštelės Vingio parke

2014 08 14

Rugpjūčio 13 d. Vingio parke buvo atidarytos dvi naujos paplūdimio tinklinio aikštelės. Jas vilniečiams padovanojo Lietuvos tinklinio federacija ir jos rėmėjas „Credit24“. Visi mėgstantys šį sportą kviečiami išbandyti naująsias aikšteles.

Skaityti daugiau...

Nauji informaciniai sveikatingumo stendai Vingio parke

2014 08 05

Įpusėjus vasaros sezonui, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas stiprinti sveikatą, įrengė sveikatingumo stendus „Būk aktyvus ir saugus gamtoje“, skirtus parko ir paplūdimių lankytojams.

Skaityti daugiau...

Talino gėlių festivalis 2014

2014 05 29

Jau trečią kartą Vilnius buvo atstovaujamas kasmetiniame Talino Lillefest gėlių festivalyje kartu su keliolika kitų festivalio dalyvių iš Estijos, Suomijos, Vokietijos. Šių metų Vilniaus miesto sodo projektą kūrė bei įgyvendino Všį „Vilniaus miesto parkai“ vyriausioji sodininkė Kristina Narvilienė su kolegėmis Ramune Sanderson (Všį „Vilniaus miesto parkai“ vyriausioji architekte) bei Giedre Čeponyte (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos miesto ir transporto departamento želdynų poskyrio vyriausioji specialistė). Kartu talkino ir Jurga Daugvilaitė, Vilniaus kolegijos želdinių dizaino specialybės absolventė.  Projektas pavadinimu „Stebuklo lašelis“ buvo įgyvendintas per tris dienas, jo įkvėpimo šaltiniu buvo Vilniaus Bernardinų sodas. Projekte panaudoti augalai:  svyruokliai beržai bei daugiamečių gėlių ir viksvų kompozicijos, balta skalda ir veja.

Skaityti daugiau...

Vilniuje bus įkurti keturi miesto daržai

2014 05 05

 

Vilniečiai ir miesto svečiai šiemet galės aplankyti net keturis, skirtingose miesto vietose įsikursiančius bendruomenių daržus. Iki gegužės vidurio bendruomenes vienijantys miesto daržai pradės žaliuoti Antakalnyje, Senamiestyje, Paupyje ir Pilaitėje. 

Skaityti daugiau...

Tulpių diena Bernardinų sode

2014 04 25

Balandžio 28 d., pirmadienį, 16.30 val. Bernardinų sode bus švenčiama Nyderlandų Karaliaus ir tulpių diena. Ta pačia proga Nyderlandų ambasadorius  J. E.  Kornelis Spaans, baigęs savo kadenciją Lietuvoje, atsisveikins su Vilniumi ir jo žmonėmis.

Skaityti daugiau...

Ozo parke pasodinti medžiai

2014 04 23

Saulėtą ir šiltą balandžio 22 dieną Vilniaus Ozo (keturių tvenkinių) parke šurmuliavo daug žmonių.

Skaityti daugiau...

Šiaurietiškas ėjimas Vingio parke

2014 03 26

Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ir toliau vyksta Vingio parke. VšĮ „Sveikas miestas“ kartu su profesionalia šiaurietiškojo ėjimo trenere, VDNOWAS LT ir „Nordic Walking Style“ šiaurietiškojo vaikščiojimo mokyklos instruktore Liliana Radzevičiene kviečia visus mėgstančius ar norinčius išbandyti šį sportą. 

Taigi kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį (aišku, atsižvelgiant į orą), 17.30 val. visi renkasi prie Vingio parko estrados.

Daigiau informacijos.

Varliagyvių apsauga Vingio parke

2014 03 26

Tie, kurie dažnai lankosi Vingio parke, turėjo pastebėti naujus statinius. Tvorelės palei kelią į Vingio parką skirtos varliagyvių apsaugai migracijos metu.

Akciją inicijavo ir vykdė aplinkosaugininkai, jiems talkino moksleiviai ir savanoriai. Viešoji įstaiga "Vilniaus miesto parkai" taip pat prisidėjo - davė medinius kuolus, skirtus tvirtinti tinklui palei kelią.

Skaityti daugiau...

Ką veikti vasario 16-ą parkuose?

2014 02 14

 

Kyla klausimas, ką veikti vasario 16 dieną? Atsakymas tikrai yra.

Skaityti daugiau...

Meilės medis Ozo parke

2014 02 12

Vasario 15 d. susitikime prie Meilės medžio...

Jis bus šiltai papuoštas. O Jums šilumą ir gerą nuotaiką užtikrins muzika, aktorių pasirodymai ir įvairūs žaidimai.

Taigi nepamirškite - vasario 15 d., 12 val., Ozo parkas.

Skaityti daugiau...

Šiaurietiškojo ėjimo pamokos

2014 02 05

Gera žinia Šiaurietiškojo ėjimo mėgėjams ir visiems, norintiems jį išbandyti! Vingio parke visą vasarį bus rengiamos nemokamos pamokos su instruktore Liliana Radzevičiene.

Kiekvieną vasario mėnesio antradienį ir ketvirtadienį nuo 17.30 val. instruktorė visų entuziastų lauks Vingio parko teritorijoje ant iš Čiurlionio gatvės pusės esančio tilto.

Daugiau informacijos telefonu 868726626 ir www.sveikasmiestas.lt

„Snaigės“ žygis Vingio parke

2014 02 05

Nors sniego ir ne pusnys, tai nesutrukdė vasario 2-ą žiemos sporto mėgėjams dalyvauti olimpiniame „Snaigės“ žygyje. Būrys slidininkų susirinko Vingio parke ir įveikė 3, 5, 7 ir 10 kilometrų trasas.

Žygio akimirkas galite pamatyti čia.

Informacija iš www.zygis.info/

Sveikinimai

2013 12 23

Sveikiname visus su žiemos šventėmis! Tiek daug laisvų dienų, nepamirškite aplankyti ir miesto parkų.

Skaityti daugiau...

Kalėdos Sereikiškių parko Bernardinų sode

2013 12 16

 Sekmadienį ir Sereikiškių parko Bernardinų sode pagaliau sužibo Kalėdų eglė. Tai VšĮ Savanorių centro ir Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „Dovana Vilniui“, kurios dėka VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ ir sodo projekto architektė Jurga Večerskytė-Šimeliūnė rado rėmėjus, norinčius kartu nuspalvinti Bernardinų sodą kalėdine nuotaika.

Skaityti daugiau...

Palaikykite Bernardinų sodą

2013 12 05

 

Palaikykite Bernardinų sodą nominacijoje "Už turiningą laisvalaikį".

 

http://www.delfi.lt/media/europosbures-2013/

(nominacija antra nuo apačios)

 


Ačiū už palaikymą!

Šv. Kalėdos Ozo parke

2013 12 05

Gruodžio 14 d., šeštadienį, 16 val. Ozo parke - tikras Kalėdų miestelis.

Programoje Šv. Jonų bažnyčios gospelo choras, aktorių trupės "Teatriukas" pasirodymas, "Ugnies valdovų" fakyrų šou, čiuožykla ir net Kalėdų Senelis su dovanomis.

Įsileiskime į savo kiemus Kalėdų šurmulį ir pasitikime šventes kartu!

Programa

                                                                                                 

Atgal prie ištakų

2013 11 21

„Ne paslaptis, kad Vilniaus Vingio parkas garsėja ne tik savo vešlia žaluma, bet ir ten vykstančiais renginiais, kurių paletė tokia pati marga, kaip ir rudens nudažyti miško medžiai. Šiltuoju metų laiku parke gausu koncertų bei mugių, o šaltuoju metų laiku? Ne vienas praeidamas pro estradą su nostalgija prisiminė jos viduje vykusius reivus ir tyliai pasvajojo dar bent kartelį atitrypti visą naktį po tuo didžiuliu, trispalve išmargintų laiptų skliautu.

Prašom. Lapkričio 29 d. Vingio parko estrados viduje vyks „Back to the roots“. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais jungtinė Junglist.lt ir Ammo komanda užkurs net trijų salių reivą, kviečiantį prisiminti arba patirti tai, kas buvo anksčiau, tai, kaip reivindavome būdami paaugliai, kaip reivindavo mūsų broliai ir seserys, kaip reivindavo tais senais, gerais laikais.“ - taip apie arėjantį renginį Vingio parko estradoje rašo Alternatyvios muzikos judėjimo organizacija AMMO. 

Jeigu norite patirti ar prisiminti, kaip tokie renginiai atrodo iš vidaus, prisijunkite. Trys salės: Side A su drum & bass ir jungle muzika, Side B su breakbeat, dubstep, grime, garage, bass ir Side C hardcore, breakcore, happy hardcore ir rave garsais. Įdomiausi atlikėjai: DJ MAMANIA SVARAS, DOCTAH JAHNGLE aka CR-EDIT & MR. MULTIPLEX, B'MAN MC SHEEP, VAIPER DESPOTIN, JUSTAS FRESH, ELS IN WONDERLAND, SAGA ir DAUG kitų.

 

Nepraleiskite progos!

 

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietai.

 

 

 

 

Žaliosios edukacijos galimybės Vilniaus viešosiose erdvėse

2013 11 18

 

2013 m. lapkričio 14 dieną vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Žaliosios edukacinės erdvės ir ugdymo procesas: gerosios patirties sklaida“,  kurią organizavo Vilniaus Universiteto Botanikos sodas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, VšĮ  „Vilniaus miesto parkai“ vyriausioji kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson skaitė pranešimą tema „Žaliosios edukacijos galimybės mokyklai ir visuomenei Vilniaus viešosiose erdvėse“.

 

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

 

Konferencijoje skaitytas pranešimas.

Nyderlandų dovana Vilniui

2013 10 24

 

Nyderlandų Karalystė padovanojo Vilniaus miestui net 80 tūkst. tulpių svogūnėlių. Jie šiandien bus pasodinti Bernardinų sode. Čia pasiruošimo darbai vyksta jau nuo antradienio. Dizaineriams ir gėlininkams iš Keukenhofo gėlių parko padės P. Vileišio progimnazijos moksleiviai. Iš tulpių bus sukurta neįprasta kompozicija – stilizuotas vytis.

 

Taigi pavasarį Bernardinų sode pražys specialiai mums išvesta tulpių veislė. Beje, šios naujos veislės vardas taip pat bus lietuviškas.

 

 

Šiandien (spalio 24 d.) 12 val. Vilniaus meras Artūras Zuokas ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Kornelis Spaans lankysis Bernardinų sode, apžiūrės, kaip vyksta darbai. Nepraleiskite progos ir Jūs aplankyti rudenėjančio parko ir pamatyti, kaip kuriamas šis tulpių paveikslas.

 

(Informacija: http://www.sodospalvos.lt/Naujienos-316 ir http://www.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/bernardinu-sode-bus-pasodinta-80-tukstanciu-tulpiu-svoguneliu-422919#.Umi6nfnIbhN)

Nauji Vilniaus parkai

2013 10 17


Po sėkmingo ir gražaus Bernardinų sodo atnaujinimo darbai nesustoja. Vilniaus miesto planuose – ir daugiau parkų, kuriuos planuojama sutvarkyti, padaryti miesto traukos centrais. Kiek primirštos Vilniaus erdvės turėtų atgimti iš naujo, džiuginti ir vilniečius, ir miesto svečius.

 

 

Daugiau skaitykite straipsnyje „Nauji Vilniaus senamiesčio parkai“ (http://www.lrytas.lt/verslas/bustas-ir-statybos/nauji-vilniaus-senamiescio-parkai.htm?p=2). 

5-asis tarptautinis fejerverkų festivalis

2013 09 18

 

VILNIAUS FEJERIJA 2013


Rugsėjo 21 d. Vingio parke vyks jau 5-asis fejerverkų festivalis Vilniaus fejerija 2013 Pirotechnikos profesionalai pristatys keturių komandų konkursinius pasirodymus, o konkursinėje programoje dalyvaus praėjusių fejerijų nugalėtojai - SVETKU AGENTŪRA (Latvija), GROM ZBIG (Lenkija), MIRNOVEC (Kroatija), S-PIRO (Lenkija).

Kiekviena komanda varžysis trejose rungtyse skambant skirtingai muzikai. Vakarą vainikuos renginio organizatoriaus pirotechnikos profesionalų - įmonės BLIKAS, fejerverkas.

 

Festivalio metu skambės mylimiausi kūriniai, žiūrovus linksmins ir sveikins grupė BIPLAN bei STASYS POVILAITIS.

 

Daugiau informacijos - http://www.fejerija.lt/ .

Sereikiškių parko Bernardinų sodo darbo laikas

2013 09 11

 

Sereikiškių parko Bernardinų sodo darbo laikas - kasdien nuo 06:00 val. iki 22:00 val. 

 

Laukiame visų!

 

Ojaro Mašidlausko ir Vytauto Stankūno instaliacija ,,Rožinių akinių realybė“

2013 07 11

Žaidžiant vaikystę arba atrask pamirštą


Kaskart svarstydama apie instaliacijas ir jų jėga suvokiu, kad diskutuoti ar pristatyti žmonėms, kurie tiesiog niekada negirdėjo šio žodžio – labai sunku.

Šį kartą noriu užbėgti įvykiams už akių ir pakartoti ar priminti instaliacijos sąvoką.

Instaliacija – erdvinė kompozicija iš įvairių buities daiktų, pramonės gaminių, gamtos objektų, sukurta konkrečiai erdvei. Visi išvardinti kertiniai instaliacijos bruožai tinka ir šiai. Norisi paminėti, jog joje dar žaidžia ir gamta, kuri teikia daugiau tūrio ir virsmo bei nepastovumo kūrinyje.

Skaityti daugiau...

Įsteigta VšĮ „Japoniškas sodas“

2013 07 05

Vakar, liepos 4 d. Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pasirašyta Viešosios įstaigos „Japoniškas sodas“ steigimo sutartis. 

VšĮ „Japoniškas sodas“ steigimo sutartį pasirašė Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, įmonė „Tokvila“ ir fizinis asmuo Kęstutis Ptakauskas, kuris ir buvo šios idėjos iniciatorius.

Skaityti daugiau...

Vilniuje žydi naujas jazminų sodas

2013 07 01

Ketvirtadienio rytą Ozo Keturių tvenkinių parke atidaryta nauja žaliuojanti erdvė – Jazminų sodas. Jaunų šeimų pamėgtame parke pasodintas pusšimtis jazminų krūmų tapo kvepiančiu gražiu akcentu parko lankytojams. Jazminų sodą, sutarusi su savivaldybe, Vilniaus miesto gyventojams padovanojo bendrovė „Henkel“.

Skaityti daugiau...

Rasos šventė „Paparčio žiedas“ Trakų Vokės dvaro sodyboje

2013 06 26

Savaitgalį Trakų Vokės dvaro sodyboje praūžė Rasos šventė „Paparčio žiedas“.

Skaityti daugiau...

Erasmus studentai gražino P. Cvirkos skverą

2013 05 17

Praėjusį penktadienį (gegužės 17d.) būrys studentų iš „Erasmus studentų tinklo ESN Lietuva“ (ESN Lithuania) naujino suoliukus P. Cvirkos skvere.

Šioje savanoriškoje akcijoje dalyvavo  ne tik Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai, tačiau ir Lietuvoje pagal Erasmus mainų programą besimokantys Amerikos, Kroatijos, Ispanijos, Čekijos atstovai bei Tarptautinės teisės ir verslo aukštojoje mokykloje studijuojantys vaikinai iš Indijos bei Baltarusijos. 

Skaityti daugiau...

ESN atstovų renovuotas suoliukas

DAROM'13 dalyviai tvarkė miesto parkus

2013 05 13

VšĮ Vilniaus miesto parkai iniciatyvos ir bendradarbiavimo su organizacijomis dėka, šeštadienį parkuose buvo grėbiami lapai, renkamos senos šakos, šiukšlės.

Skaityti daugiau...

„Darom“ akcija P. Cvirkos skvere

2013 04 26

Praėjusį šeštadienį (balandžio 27d.) P. Cvirkos skvere vyko „Darom“ akcija kartu su Kurk Lietuvai programos dalyviais. Šauniai padirbėjome- sugrėbtos krūvos lapų ir daugiametėmis gėlėmis apsodinta paminklo papėdė. Ačiū visiems dalyvavusiems!

Kviečiame visus prisijungti prie „Darom“ akcijos kitą šeštadienį ir padėti mums sutvarkyti ir išpuoselėti Reformatų bei P. Cvirkos skverus.

Akcijos koordinatorės VšĮ „VMP“ kraštovaizdžio architektė Ramunė Sanderson ir „Kurk Lietuvai“ aplinkosaugos specialistė Laura Kazlauskaitė.

Alpinizmo ir kalnų kelionių technikos varžybos ant Vingio parko estrados

2013 03 23

2013 m. kovo 23 - 24 d. prasidėjo naujasis kalnų kelionių technikos (KKT) sporto sezonas. Kaip ir kasmet, pirmąjį Lietuvos keliautojų Sąjungos čempionato etapą organizavo UAB „Montis Magia“. Oras šiemet buvo sausas, saulėtas ir labai šaltas su sniego ir ledo danga po kojomis, tačiau tai nesutrukdė tikriems keliautojams, alpinistams ir sportinikams aktyviai dalyvauti varžybose.

Skaityti daugiau...

Vingio parkas ruošiasi pavasariui: kertami krūmynai ir pjaunami menkaverčiai medžiai

2013 02 27

Vingio parką prižiūrinčios Vilniaus savivaldybės viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ darbuotojai ėmėsi tvarkyti šį vilniečių itin mėgstamą parką. Tiesa, greitų pokyčių visoje parko teritorijoje nežadama, tačiau per kelerius metus tikimasi aptvarkyti bent apie trečdalį iš 140 hektarų.

Skaityti daugiau...

Pradedamas tvarkyti Reformatų parkas

2013 02 12

Reformatų parke, esančiame šalia Pylimo gatvės, pradedami šalinti menkaverčiai medžiai. Taip siekiama pagerinti šio parko sveikų medžių būklę - jiems atsiras daugiau vietos, pagražės jų laja. Iškirtus ligotus ir užstelbtus medžius, parke atsiras daugiau šviesos, o tai paskatins susiformuoti žolinei dangai, kurios dėl medžių tankumo kai kur nebuvo.

Skaityti daugiau...

Dviračių žiemos krosas Vingio parke

2013 02 10

2013 m. vasario 10 d. Vingio parke startavo jau tradiciniu tapęs kalnų dviračių krosas. Tai penktus metus iš eilės vykstantis Kalnų dviračių sporto federacijos (MTBF) renginys. Šiais metais dalyviai galėjo startuoti ir vadinamąjame „MTB duatlone“. Pirmojoje duatlono dalyje dalyviai varžėsi važiuodami dviračiais, o antrojoje – čiuožė bėgimo slidėmis (laisvu stiliumi).

Skaityti daugiau...

Pasaulinę sniego dieną – Vingio parke 1300 slidininkų

2013 01 21

Minint pasaulinę sniego dieną, Vingio parke 2013 m. sausio 20 d. (sekmadienį) surengtas tradicinis slididininkų žygis „Snaigė“. Nepabūgę 12 laipsnių šaltuko į parką atvyko per 1300 slididininkų, tarp jų buvo ir 80-mečiai veteranai, ir vos kelerių metų sulaukę vaikai.

Skaityti daugiau...

„Snaigės“ žygis, skirtas Pasaulinei sniego dienai paminėti

2013 01 20

Labai svarbu, kad Lietuvos ateitį kurtų sveiki ir energingi žmonės. Neveltui LR Seimas 2013 metus paskelbė sveikatingumo metais, todėl visi šalies gyventojai, kviečiami būti fiziškai aktyviais ir žvalumo pasisemti bėgiojant, slidinėjant ar tiesiog keliaujant gamtoje.

Skaityti daugiau...

Linksmų švenčių, sėkmingų ir prasmingų 2013 metų!

2012 12 31

 

Skaityti daugiau...

Linksmų švenčių, sėkmingų ir prasmingų 2013 metų!

„Blue Bridge“ - vertinga partnerystė

2012 12 20

Viena didžiausių Lietuvos IT įmonių grupė „Blue Bridge“ vieną iš besibaigenčio rudens savaitgalių paskyrė Vingio parko tvarkymui.

Skaityti daugiau...

Paaiškėjo, kad seniausias Lietuvos miškas - Vingio parkas

2012 11 23

Šiemet Jeilio (JAV) universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą, kuriame Lietuvos miškai pagal jų išsaugojimą įvertinti pirmąja vieta pasaulyje, GRYNAS.lt pabandė pasidomėti, kurie gi Lietuvos miškai yra patys vertingiausi. Specialistai beveik vieningai pripažino, kad vieningo miškų reitingo Lietuva neturi, tačiau pagal tam tikrus kriterijus Lietuvos miškų vertę nustatyti galima.

Skaityti daugiau...

I. Labutytės nuotr. / Neris ties Televizijos bokštu

Mėginama išgelbėti vieną seniausių sostinės medžių

2012 11 13

Artimiausiu metu bus pradėtas tvarkyti vienas seniausių sostinės medžių – Sereikiškių parke, Bernardinų sodo teritorijoje, priešais tiltelį per Vilnelę, vedantį į Dailės akademiją, augantis ąžuolas. Arboristai mano, kad jam yra apie 400-500 metų. Šio gamtos paveldo objekto aukštis – apie 20 metrų.

Skaityti daugiau...

“Western Union” tvarkė Vingio parko mišką

2012 11 05

Vienas  Všį “Vilniaus miesto parkai” tikslų tvarkyti Vingio parką taip, kad  medynuose atsirastų daugiau erdvių, galima būtų vaikščioti ne tik takais, bet ir sutvarkytame miške. Tam reikia iškirsti menkaverčius krūmus ir medžius, atlikti taip vadinamus kraštovaizdžio formavimo kirtimus. Tokio pobūdžio darbai Vingio parke pradėti vykdyti nuo 2012 m. spalio mėnesio ir bus vykdomi nuolat.

Skaityti daugiau...

Kompanijų iniciatyvos prisidėti prie parkų tvarkymo

2012 10 04

Všį „Vilniaus miesto parkai“ džiaugiasi įstaigų ir bendruomenių iniciatyvomis prisidėti prie Vilniaus miesto parkų ir kitų žaliųjų erdvių grąžinimo. Pasaulyje garsios ir Lietuvoje savo padalinius turinčios kompanijos BLUE BRIDGE, WESTERN UNION, TNS išreiškė norą prisidėti prie miesto parkų erdvių tvarkymo.

Skaityti daugiau...

FISKARS renginys Vingio parke

2012 10 04

Pasaulinė kirvių, sodo ir daržo įrankių gamintoja „Fiskars“ Vilniaus Vingio parke prie Estrados pastato rugsėjo 20 d. suorganizavo paramos renginį, skirtą Vilniuje gyvenančiai daugiavaikei šeimai paremti. Renginyje dalyvavo Vilniaus mažojo teatro aktoriai Ramūnas Cicėnas ir Leonardas Pobedonoscevas, kurie savo jėgas išmėgino malkų skaldymo varžybose. Visos per varžybas suskaldytos malkos po renginio padovanotos Vilniuje gyvenančiai daugiavaikei Hohmanų šeimai, kuriai reikalinga parama kuru. Iš viso „Fiskars“ padovanojo 10 kubinių metrų malkų – jų šeimai pakaks viso šaltojo sezono metu.

Skaityti daugiau...

Vilniaus Rotary klubo iniciatyvos Misionierių soduose

2012 09 14

Vilniaus senamiestyje, Misionierių sode rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį), vietoje šią vasarą nulaužto klevo buvo atsodintas naujas tokios pat rūšies medelis. Medelį pasodino Vilniaus Rotary klubo nariai švęsdami savo nario Donato Katkaus 70 metų jubiliejų. Vilniaus Rotary klubas taip pat išreiškė norą rūpintis tiek medeliu, tiek jį supančia aplinka ateityje.

Skaityti daugiau...

Šventė Trakų Vokės dvaro sodybos parke

2012 09 14

2012 m. rugsėjo mėn. viešosios įstaigos  „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimame ir tvarkomame Trakų Vokės dvaro sodybos parke rengiama savaitinė kultūrinė programa. 50-ies metų jubiliejaus proga Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro kolektyvas kviečia visus pasidžiaugti švente, apsilankyti visą savaitę vyksiančiuose renginiuose. Jie vyks Trakų Vokės bendruomenės kultūros centre (Žalioji a. 3) ir Trakų Vokės dvaro sodybos parke.

Skaityti daugiau...

Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugė

2012 09 12

Ekologiški vaisiai bei daržovės, įvairių žolelių arbatos, vaismedžių sodinukai ir dar visai neseniai surinktas miško medus. Visa tai vilniečiai  bei sostinės svečiai galės rasti Vingio parko Estrados teritorijoje, 2012 m. rugsėjo 15 ir 16 d., rugsėjo 29 ir 30 d. (šeštadieniais nuo 9.00 iki 19.00 val., sekmadieniais iki 16.00 val.) TATULOS PROGRAMOS rudens didžioje ekologiškų gėrybių lauko mugėje. Rudens gėrybes čia pardavinės ekologinės gamybos ūkių ūkininkai, atvykę iš daugelio Lietuvos miestų, ekologinės įmonės, sodo augalų dauginamosios medžiagos augintojai, smulkūs amatininkai.

Skaityti daugiau...

Nemokamos šiaurietiško ėjimo pamokos Vingio parke

2012 09 05

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras rugsėjo mėnesį kviečia į sparčiai populiarėjančias nemokamas šiaurietiško ėjimo pamokas. Didžiulis vilniečių susidomėjimas paskatino plėstis ir didinti užsiėmimų skaičių, tad rugsėjo mėnesį pratęsiami užsiėmimai Vingio parke.

Skaityti daugiau...

Vingio parke IV tarptautinis fejerverkų festivalis

2012 09 05

Rugsėjo 22 d. (šeštadienį) fejerverkų festivalyje matysime pirotechnikų komandų iš Rusijos, Lenkijos bei Suomijos parengtus muzikinius fejerverkų pasirodymus ir parodomąją Lietuvos pirotechnikos profesionalų bendrovės BLIKAS programą.

Skaityti daugiau...

Lady Gagos vizitas Vilniuje

2012 08 22

Rugpjūčio 21-ąją Vingio parko estradoje koncertavo viena populiariausių pasaulio dainininkių Lady Gaga. Savo gastroles po Europą Lady Gaga pradėjo Bulgarijoje ir Rumunijoje, o prieš atvykdama į Vilnių dar koncertavo Vienoje. Dainininkės pasirodymas pateiso jai priskiriamą vieno ryškiausių pastarųjų metų popmuzikos šou etiketę.

Skaityti daugiau...

Projektas – Gryno oro klubas

2012 07 20

Natūralus mineralinis vanduo „Neptūnas“ kartu su viešaja įstaiga “Sveikas miestas” ir treniruočių namais „Body lounge“ inicijavo judėjimo gamtoje projektą, pavadinimu „Gryno oro klubas“. Kiekvieną vasaros ketvirtadienio vakarą ir šeštadienio rytą visi kviečiami į nemokamas mankštas gryname ore Vingio parke.

Skaityti daugiau...

Vingio parke - dainuojantys moksleiviai

2012 07 09

VII-oje Lietuvos moksleivių dainų šventėje „Mūsų vardas – Lietuva“ dalyvavo per 20 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos bei delegacijos iš Latvijos ir Estijos. Dalyviai pasirodė trijų dienų programoje: Dainų dienoje, Šokių dienoje ir Ansamblių vakare. Šventėje dalyvavo per 800 moksleivių kolektyvų – chorų, šokių ansamblių, kapelų ir orkestrų.

Skaityti daugiau...

Vingio parke – Rusijos dienos šventė

2012 06 11

 Birželio 10 d., sekmadienį, Vingio parke buvo švenčiama Rusijos nepriklausomybės diena – Rusijos diena. Šalia estrados nuo 13 val. šventėje šurmuliavo mugė, joje žmonės galėjo nusipirkti įvairių suvenyrų, medaus, žaislų ir kitų dirbinių, įvairios atrakcijos, pramogos ir linksmybės vaikams bei suaugusiems. Nuo 14 val. – vyko iškilmingas šventės atidarymas bei šventinis koncetas.

Skaityti daugiau...

Į pradžią

Facebook