MENIU

Želdinių priežiūra žiemą

2019-12-03

Žiemą mieste augantiems įvairiems želdiniams tenka didelis išbandymas – ant jų dažnai kraunamos pusnys sniego, patenka druskos nuo barstomų takų. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė šį sezoną nusprendė miesto želdiniams skirti ypatingą dėmesį – bus stengiamasi kaip įmanoma daugiau juos apsaugoti nuo druskų. Net 550 medžių šiemet bus pridengti plokštėmis, kad ant pomedžių nepatektų barstomos druskos.
VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimoms teritorijoms taikoma tokia praktika: sniegas nuo takelių  valomas ne nuolatos ir ne visur,  leidžiama jį sutrypti. Esant minusinei temperatūrai, sutrypti takai nebūna slidūs ir yra tinkami saugiai vaikščioti. Esant atodrėkiui, pašalimui takeliai barstomi smėlio–druskos ar smulkios skaldos–druskos mišiniu ne per visą tako plotį, o tik vidurinę jo dalį, todėl išvengiama druskos patekimo ant vejų ir želdinių.
Vingio parke, kaip ir praėjusiais metais, keli takai bus skirti slidininkams. Jie bus pažymėti specialiais ženklais ir nebus valomi.
„Galbūt dėl visų šių naujovių kai kuriose vietose bus palikti siauresni praėjimai pėstiesiems, bet pagaliau bus imtasi realių žingsnių dėl želdinių apsaugos žiemą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2019/12/03/naujas-standartas-rupestingai-medziu-prieziurai-ziema-sostineje/.