MENIU

Trakų Vokės dvaro sodybos parko atnaujinimas

2020-05-18

Trakų Vokės dvaro sodybos parke ir toliau vykdomi rekonstrukcijos ir tvarkymo darbai. Rūmai restauruojami, parke kuriami nauji gėlynai, atnaujinamos senosios alėjos, sodinamos gyvatvorės.
„Per dešimtmečius parkas buvo smarkiai nuniokotas – pristatyta pastatų, nederančių architektūriniame ansamblyje, užpilti pagrindiniai vartai bei fontanas, netinkamos priežiūros pražudyti medžiai. Tačiau pamažu Trakų Vokės dvaras atgimsta, darbams įsibėgėjant dabar pagaliau išryškėjo ir žymaus parkų architekto Édouardo André dar XIX a. pabaigoje projektuoto dvaro parko vizija. Neabejoju, kad žingsnis po žingsnio bus atkurta visa šios vietos didybė“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Bendras pasodintų medžių skaičius jau viršija 400 vnt. Kompozicijas sudaro kaštonai, klevai, maumedžiai, bukai, skroblai, eglės, kėniai, pušys. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ Želdynų techninės priežiūros vadovė Kristina Narvilienė pabrėžia, kad specialistai stebi sodinamų medžių ir kitų augalų kokybę ir vegetaciją. Nustačius, kad augalai nekokybiški, jie iškart grąžinami tiekėjui ir keičiami.
Atliekant parko rekonstrukciją taikomas naujas želdynų saugojimo ir priežiūros standartas – ne tik sodinami nauji medžiai, bet ir saugomi senieji. Dalį jų reikia sutvirtinti ar paremti, bet jie paliekami, nes kuria autentišką šios vietos aurą.

Daugiau apie parko ir dvaro rekonstrukcija Trakų Vokėje https://vilnius.lt/lt/2020/05/15/traku-vokes-dvaro-sodybos-atgimimas-grazejantys-rumai-ir-antram-gyvenimui-prikeliamas-parkas/.