MENIU

Saugiausi Vilniaus parkai

2019-07-18

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai inovatyviai pažvelgė į parkų saugumo problemas. Pasitelkę multikriterijinius metodus pristatė pasaulyje analogų neturinčią metodiką miesto parkų saugumui nustatyti. Buvo vertinami 17 įvairių kriterijų – parkų priežiūra, ženklinimas, takų išdėstymas ir apšvietimas, traukos objektų kiekis, nusikaltimų statistika ir parkų prieigose gyvenančių žmonių demografiniai rodikliai ir kt. Vilniuje buvo įvertinti ir palyginti 6 parkai (Vilkpėdės, Pasakų, Ozo, Reformatų, Kūdrų parkai ir Bernardinų sodas). 
Pagal atliktą tyrimą saugūs yra Ozo parkas ir Bernardinų sodas, kituose parkuose rekomenduotina diegti saugumą didinančias priemones. Kodėl Ozo parkas laikomas saugiausiu, pasakoja VGTU mokslininkė Ingrida Mažonavičiūtė: „Jo teritorija yra gerai suplanuota, matoma iš visų pusių. Parkas prižiūrimas, jame periodiškai vyksta renginiai. Svarbu paminėti, jog didelę įtaką šio parko saugumui daro ir tai, jog Ozo parko kaimynystėje gyvena sąlyginai mažai gyventojų, o būsto kainos čia yra ganėtinai didelės. Priešingą socio-demografinę situaciją – daug gyventojų ir mažos būsto kainos – matome šalia Pasakų parko, kuriame nustatytas mažiausias saugumo lygis“. Mažesniam parkų saugumui įtakos turi nusikalstamumo skaičiai aplinkinėse teritorijose, netinkamas parko takų išdėstymas, apšvietimas ar mažas traukos objektų kiekis. 
Daugiau aplie atliktą tyrimą skaitykite: https://www.delfi.lt/miestai/vilnius/istyre-vilniaus-parku-sauguma-tik-du-galima-laikyti-visiskai-saugiais.d?id=81684433