MENIU

Kristupo festivalio renginiai – ir Bernardinų sode

2020-07-21

Kristupo vasaros festivalis – kasmetinis didžiausias ir vienintelis Vilniaus vasaros muzikinis renginys, gyvuojantis nuo 1995 m. Per šį laiką jis pelnė išskirtinį klausytojų bei profesionalų įvertinimą: festivalis įvertintas EFFE Label. Šis Europe for Festivals, Festivals for Europe įvertinimas skiriamas už meninę kokybę, inovatyvumą, gebėjimą įtraukti vietos bendruomenę ir kartu sudominti Europą bei pasaulį. Dėl savo programos kokybės, įvairiapusiškumo, aplinkos draugiškumo ir prieinamumo, festivalis pateko į 70 geriausių Europos festivalių gidą Festival Europe 2015: 70 Enchanting Places to Hear the World’s Greatest Music (iš Baltijos šalių atrinkti tik Kristupo vasaros festivalis ir Rygos operos festivalis). Prestižinis Prancūzijos gyvenimo būdo ir kelionių žurnalas L‘Officiel Voyage įtraukė festivalį į svarbiausių lankytinų renginių sąrašą Pabaltijo šalyse. Festivaliui įteiktas kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinis pažymėjimas FestLabPass. Vilniaus miesto savivaldybė festivalį apdovanojo Kolegų prizu.
Kristupo vasaros festivalis trunka net du vasaros mėnesius (liepą-rugpjūtį). Jo metu klausytojams pristatoma virš 40 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose.
Festivalio organizatoriams teko prisitaikyti prie iškilusių iššūkių, todėl buvo pavėlinta festivalio pradžia į liepos mėn. 22 d., dauguma renginių perkelti į atviras erdves. Pagrindinė festivalio scena įsikurs Vilniaus universiteto didžiajame kieme, o fortepijono muzikos klausysimės prie Bernardinų sodo fontano. Bernardinų sode taip pat bus organizuojamos ekskursijos tema „Bernardinų, Sereikiškių, Jaunimo sodo istorijos“.

Daugiau apie festivalį https://kristupofestivalis.lt/apie-mus/. Visi Kristupo festivalio renginiai https://kristupofestivalis.lt/kalendorius/.