MENIU

Eismo ribojimas Vingio parke

2018-04-03

Atšilus orams Vingio parke prasidėjo varlių migracija. Tad nuo kovo 25 d. iki balandžio 20 d. Vingio parke bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę parko dalį. Draudžiamasis kelio ženklas pastatytas kelio pradžioje nuo Geležinio Vilko g., už automobilių stovėjimo aikštelės ir papildomas ženklas – už kelio atsišakojimo. Į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas.
Reaguodami į oro temperatūros pokyčius, pavasarį, varliagyviai gausiomis grupėmis keliauja į nerštavietes, o mieste neretai tenka kirsti judresnes gatves ir, deja, žūti po automobilių ratais. Todėl labai svarbu rekreacinėse teritorijose imtis gelbėjimo darbų.

Vingio parke bus ne tik ribojamas eismas, bet ir statomos specialios tvirelės bei kasamos duobelės. Jų tikslas – sustabdyti migruojančius varliagyvius, kad jie nekirstų kelio. 
Visi Vingio parko lankytojai yra kviečiami prisdėti prie akcijos ir duobelėse esančius varliagyvius pernešti į kitą kelio pusę. Anot gamtininkų, labai svarbu nepamiršti, kad varles reikia imti su pirštinėmis, kadangi papildoma šiluma nuo mūsų rankų varliagyviams yra pavojinga.

Daugiau informacijos: http://www.vilnius.lt/index.php?3685526591