MENIU

Biologinė įvairovė natūraliose pievose

2020-05-15

Jau kurį laiką viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ keliuose parkuose laikosi bioįvairovės išsaugojimo principų – leidžia augti natūralioms pievoms. Tokias pievas galima pamatyti Vingio, Ozo ir Misionierių parkuose. Todėl parkuose šalia tvarkomų žolės plotų lieka ir natūralių pievų, kuriose pilna pievų, pakrūmių ir miško augalų. Anksti pražystantys maži žiedeliai pasiūlo pirmuosius nektaro lašus po žiemos bundančioms bitėms ir kamanėms. Augalų įvairovė leidžia vystytis ir įvairiems vabzdžiams, ypač drugiams, kurių vikšrai maitinasi tik tam tikrų rūšių augalų lapais.
Skirtingai tvarkomi atskiri plotai suteikia galimybę patogiai įsitaisyti ant vejos ir čia pat stebėti ryškiaspalvę pievą. Natūralias pievas nušienavus vieną ar du kartus per metus, pavyks ne tik jas išsaugoti, bet ir mažiausiomis darbo sąnaudomis turėti nuostabią biologinę įvairovę. Visai nešienauti negalima, nes tuomet ims augti vėjo bei paukščių „pasėti“ medžiai ir krūmai. Tačiau jei nupjausime žydinčius ir sėklų nesubrandinusius augalus, jie greitai išnyks, išliks tik tokiai priežiūrai atsparios varpinės žolės.

biologine-ivairove
Vilniaus miesto savivaldybė Vilniuje taip pat taikys bioįvairovės išsaugojimo principus. Šį šienavimo sezoną imamasi naujos miesto vejų šienavimo strategijos, kuri darniai susieta su žaliojo miesto politika – tvarkant aplinką bus siekiama atkurti natūralias pievas miesto erdvėse, išsaugoti tokių pievų ekosistemą, rasti balansą tarp tvarkos užtikrinimo ir natūraliai augančių želdinių išsaugojimo.

Daugiau informacijos apie Vilniaus šienavimo strategiją: https://vilnius.lt/lt/2020/05/14/vilnius-imasi-naujos-veju-sienavimo-strategijos-sieks-atkurti-naturalias-pievas/.
Daugiau apie bioįvairovę Vingio parke: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/vingio-parkas/biologine-ivairove/.
Daugiau apie biologinę įvairovę Ozo parke: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/ozo-parkas/biologine-ivairove-ozo-parke/.
Daugiau apie biologinę įvairovę Misionierių soduose: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/misionieriu-sodai/biologine-ivairove-misionieriu-soduose/.