MENIU

Pranešimai

Vingio parke vilniečiai sodino medžius 2019-04-15

Vingio parke – dar viena „Dovana Vilniui“ iniciatyva. „Darnu group“ džiaugiasi, kad Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių ir skatina ambiciją išsaugoti šį vardą. Įmonė miestui padovanojo 854 medžius, 550 jų pasodinta Vingio parke. Akcijos iniciatoriai „Darnu Group“ greta sodinimo vietų taip pat įrengė basakojų pramogą – dešimties metrų ilgio lėtojo atpalaiduojančio judėjimo basomis kojomis taką. Einantys šiais takais pėdomis patirs skirtingų akmenų, smėlio, medžio žievių ir kitų dangų paklotą, atkartojantį natūralią, jautrius kojų taškus stimuliuojančią miško dangą. Dėkojame už puikią iniciatyvą ir dovaną Vilniui.

IMG-4787

Jei ir Jūs norėtumėte Vilniaus parkams padovanoti medžių – kreipkitės el. p. info@vilniausparkai.lt arba tel. (8 5) 261 1037. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ padės išrinkti tinkamą vietą medžiams ir juos pasodinti.

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai Vingio parke 2019-04-08

VšĮ „Sveikas miestas“ drauge su šiaurietiškojo ėjimo trenere Irena Gudiškiene kviečia vilniečius bei miesto svečius susitikti šiaurietiškojo ėjimo nemokamose treniruotėse, kurios Vingio parke bus organizuojamos iki pat gegužės pabaigos.
„Šiaurietiškas ėjimas – tai daugiau nei paprastas ėjimas. Žingsniuojant taisyklingai šiaurietišku žingsniu įdarbinama iki 90 procentų kūno raumenų. Svarbu išmokti teisingai „įdarbinti“ šiaurietiškojo ėjimo lazdas, kad mūsų kūnas ir siela gautų maksimalią naudą. Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir skatina teigiamas emocijas. Šiaurietiškasis ėjimas yra tarsi dovana mūsų kūnui, sielai ir bendrystei,“ – pasakoja šiaurietiškojo ėjimo trenerė I. Gudiškienė.

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai startuos balandžio 15 d. ir vyks darbo dienomis, vakarais, nuo 18.00 val. Šį sezoną užsiėmimai bus organizuojami atskirai pažengusiems ir pradedantiesiems. Balandžio 15 ir 23 dienomis vyks pirmieji užsiėmimai pradedantiesiems. Balandžio 18 ir 25 dienomis (ketvirtadieniais) kviečiami į parką atvykti pažengusieji. Gegužės 7, 14, 21  ir 28 dienomis (antradieniais) bus organizuojami pradedančiųjų užsiėmimai, o gegužės 9, 16, 23 ir 30 dienomis (ketvirtadieniais) vyks pažengusiųjų užsiėmimai. Visomis dienomis šiaurietiškojo ėjimo pamokos prasidės 18.00 val. Užsiėmimų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės.

Dalyviai kviečiami atvykti su savomis, šiaurietiškam ėjimui skirtomis lazdomis. Neturintiems – lazdos bus paskolintos vietoje.

Esant itin prastiems orams, užsiėmimai nevyks.

Trakų Vokės dvaro sodybos parkas 2019-04-03

Trakų Vokės dvaro sodybos parke jau pradėti tvarkymo darbai. Dvaro parke bus siekiama išsaugoti kultūrinio kraštovaizdžio paveldą, atgaivinti dvaro kultūrą ir sustiprinti šį kultūrinio turizmo objektą.
1898–1900 metais parką suprojektavo ir įkūrė garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Andrė, kuris ilgą laiką buvo vyriausiuoju Paryžiaus sodininku. Dvaro sodyba išsiskiria kraštovaizdžio ir architektūros darna. 
Kol kas parengtas projektas tik centrinės parko dalies (10 ha) sutvarkymui. Bus pradėtas avarinių želdinių šalinimas, genėjimai, arboristiniai darbai, istorinio želdyno restauravimas. Visi darbai pagrįsti istoriniais, dendrologiniais, kraštovaizdžio tyrimais, Eduardo ir Rene Andrė kūrybos principais ir tarptautiniais istorinių želdynų tvarkymo pavyzdžiais. 

Platesnė ir detalesnė informacija apie Trakų Vokės dvaro sodybos parko tvarkymą ir projektą Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje.

Reformatų skvero rekonstrukcija 2019-04-01

Po ilgų svarstymų bei diskusijų pagaliau pajudėjo Reformatų skvero tvarkymo darbai. Po rekonstrukcijos Reformatų skveras virs Reformatų sodu. Kraštovaizdžio architektams rengiant Reformatų skvero atkūrimo projektą teko įvertinti daugybę įvairių aspektų: istorinį, urbanistinį, paveldosauginį, jau susiformavusį pėsčiųjų takų tinklą, želdynus, taip pat potencialių sodo lankytojų poreikius. Ypač svarbu, kad istorijos išsaugojimas derėtų su šiandieniniais miestiečių poreikiais.
„Kadangi šiuo metu Reformatų skvere jau yra susiformavęs tam tikras pėsčiųjų takų tinklas – žmonės yra įpratę jais patogiai kirsti šią erdvę, tai ir po rekonstrukcijos tai daryti bus patogu. Tačiau norime, kad šį erdvė būtų ne tik tranzitinė kaip yra dabar, bet ir įtraukianti, kurioje savo istoriją galėtų paminėti Evangelikų Reformatų bendruomenė, renginius galėtų organizuoti vietos gyventojų bendruomenė, vaikščioti tėvai su vaikais arba tiesiog atsipūsti pavargęs praeivis. Būtent todėl čia kartu su Evangelikų Reformatų bendruomene surasta ir suprojektuota erdvė paminklui Reformacijos pradininkams, vieta lauko kavinei, tualetas bei vaikų žaidimo aikštelė. Netrukus visuomenei bus paskelbtas pagal archeologinius radinių vietas ir suinteresuotų šalių siūlymus atnaujintas Reformatų sodų projekto brėžinys ir bus toliau tęsiami projekto įgyvendinimo darbai“, – ateities vizija dalijasi Vilniaus miesto plėtros departamento vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

Plačiau apie Reformatų skvero rekonstrukciją straipsnyje ir Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje.

Žaliosios erdvės Vilniaus mieste 2019-03-26

Pagaliau atėjus pavasariui visi kuo daugiau laiko stengiasi praleisti žaliosiose miestų erdvėse. Vilniuje jų yra tikrai nemažai. Vilniaus miesto plėtros departamento vyresnioji patarėja Rūta Matonienė išskiria pagrindines erdves poilsiui gamtoje mieste – tai parkai, sodai, skverai. Šios erdvės skiriasi ne tik dydžiu. „Pavyzdžiui, didžiausias sostinės parkas – Vingio parkas yra miško parkas, tuo jis skiriasi nuo kitų, kraštovaizdžio architektų suprojektuotų parkų. Bernardinų sodas bene geriausias suprojektuoto parko pavyzdys.
„Retas vilnietis girdėjo Jamonto parko pavadinimą. Tai vieta Baltupiuose tarp Geležinio vilko gatvės bei Kalvarijų gatvės. Tai miškinga, didelė teritorija, skirta pasivaikščiojimui ir vertinga miestui kaip žalioji jungtis tarp kelių gyvenamųjų rajonų. Planuojame ją šiek tiek sutvarkyti, labai daug nesikišdami į gamtą, tik padarydami kiek patogesnę miestiečiams“, – apie Vilniaus žaliųjų erdvių tvarkymą pasakoja Rūta Matonienė.

Ko gero kiekvienas Vilniuje atrastų vietų, kuriose nebuvo ar net nėra jų girdėjęs. Pavasaris yra puiki proga pamatyti besikeičiančią gamtą ir žaliąsias Vilniaus erdves.

Plačiau apie parkus Vilniaus mieste ir planuojamus pokyčiuos juose skaitykite straipsnyje.

Eismo ribojimas Vingio parke 2019-03-21

Dėl prasidėjusios varlių migracijos, kaip ir kiekvienais metais, Vingio parke ribojamas eismas. Nuo kovo 21 dienos iki balandžio 20 dienos bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę Vingio parko dalį. Draudžiamasis kelio ženklas įrengtas kelio pradžioje nuo Geležinio Vilko g., už automobilių stovėjimo aikštelės ir papildomas ženklas – už kelio atsišakojimo. Laikinai į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas.
Pasak gamtininkų, varlės, rupūžės ir kiti varliagyviai yra labai svarbūs mūsų gamtai, kadangi jie yra svarbi mitybinių grandinių dalis. Be to, varliagyviai yra svarbūs ir žmonėms, nes jie naikina infekcijas platinančius vabzdžius, o buožgalviai mažina vandens telkinių žydėjimą.

Daugiau informacijos čia.

Gamtinis takas Vingio parke 2019-03-04

Lietuvos ornitologų draugija sukūrė Vingio parko gamtinį taką. Juo galima ne tik virtualiai pasivaikščioti po parką, sužinoti apie paukščius ar ornitologinius objektus, bet ir vadovaujantis juo realiai keliauti po parką ir atrasti visas žemėlapyje pažymėtas vietas.
Žemėlapyje pažymėti tokie objektai, kaip įvairių paukščių, voverių, šikšnosparnių, drugių ir vabzdžių inkilų vietos, informacinio stendo apie paukščius vieta, paukščių ir vabzdžių stebėjimo taškai, lesyklų vietos, vandens paukščių poilsio ir maitinimosi vietos. Taip pat yra pateikiamas ir platesnis paukščių aprašymas.

Vingio parko gamtinio tako nuoroda internete: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1BRJXC0fXttDYY0-mk2HI-VBu90puPx4s&hl=lt&ll=54.68551418647293%2C25.23487835000003&z=15 

Daugiau ornitologinių maršrutų Vilniaus mieste: http://www.birdlife.lt/ornitologiniai-marsrutai-vilniaus-mieste

Misionierių sodų atkūrimas 2019-02-01

Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje publikuotas straipsnis apie artėjančius pokyčius Misionierių soduose. Straipsnyje pateikta informacija, kas keisis ir kas bus išsaugota įgyvendinus projektą „Misionierių sodų atkūrimas“, taip pat atsakymai į Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos posėdžio protokolo rekomendacijas.
Straipsnyje yra nuoroda į projekto pristatymo skaidres, kuriose yra visa informacija apie planuojamus pokyčius, senos Misionierių sodų fotografijos.

Kviečiame susipažinti su informacija https://vilnius.lt/lt/2019/01/23/vyjs-viesas-misionieriu-sodo-atnaujinimo-projekto-pristatymas/ 

Šventinis ąžuolas Bernardinų sode 2018-12-03

„Swedbank“ komanda šiemet nusprenė neįprastai paminėti ateinančias žiemos šventes ir išlydėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus. Sekmadienį, gruodžio 2 dieną, Bernardinų sode įžiebtas šventinis ąžuolas. Šventėje koncertavo „Swedbank“ darbuotojų choras, buvo galima pasivaišinti arbata ir sausainiais bei pasidalinti šviesiausiais prisiminimais, istorijomis.
Klausite, kodėl ąžuolas? Štai ir atsakymas: „Linkėdami šviesių istorijų, mes, „Swedbank“ komanda, paruošėme dovaną Lietuvos miestams ir visiems jų gyventojams. Penki ąžuolai, kurie kartu su mumis stebėjo šalies istoriją ir įkvėpė būti stipriais, nušvis tūkstančiais lempučių.“

Ateikite į Bernardinų sodą prasigrožėti neįprastu ąžuolu. Jį rasite prie centrinio fontano.


Plačiau »
 
Vingio parkas – svetingiausia Vilniaus lankytina vieta 2018-11-27

Lapkričio 26 dieną Vilniaus miesto savivaldybė 11 kartą apdovanojo Vilniaus svetingiausius. Šio renginio metu apdovanojami sostinės viešbučiai, kavinės, kitos įstaigos ir vilniečiai. Konkursas vyko gegužės–rugsėjo mėnesiais, nugalėtojai išrinkti susumavus komisijos ir internetinio balsavimo balsus. Šiemet buvo apdovanota 12 svetingiausiųjų.
Šiais metais konkurse dalyvavo ir VšĮ „Vilniaus miesto parkai“. Nominacijoje „Svetingiausia lankytina vieta“ nugalėjo Vingio parkas, kuris yra atviras ir svetingas visiems sportuojantiems, mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, laiko leidimą gamtoje, taip pat ir didžiausiems koncertams bei sporto renginiams.
Dvejose nominacijose taip pat buvo paminėti ir kiti Vilniaus parkai bei aikštės: „Svetingiausia vieta – prie puodelio kavos“ apdovanota Sugamour vasaros rezidencija Bernardinų sode, o „Metų atradimu 2018“ išrinktas Lukiškių aikštės fontanas.
VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ džiaugiasi įvertinimu ir stengtis, kad Vingio parkas taptų dar patrauklesnis savo lankytojams.

Daugiau informacijos ir visos nominacijos https://vilnius.lt/lt/2018/11/26/paskelbti-2018-uju-svetingiausi-sostineje/.


Plačiau »