MENIU

Pranešimai

Varlių migracija Vingio parke 2020-04-14

Vingio parke, kaip ir kiekvieną pavasarį, prasidėjo varliagyvių migracija. Todėl nuo balandžio 10 d. iki gegužės 1 d. bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę Vingio parko dalį.
Draudžiamasis kelio ženklas įrengtas kelio pradžioje nuo Geležinio Vilko g., už automobilių stovėjimo aikštelės ir papildomas ženklas – už kelio atsišakojimo. Laikinai į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/04/10/saugiai-varliu-migracijai-laikini-ribojimai/.

Nauji ribojimai parkuose karantino laikotarpiu 2020-03-20

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis, nusprendė karantino metu įvesti naujus draudimus parkuose ir kitose viešosiose erdvėse. Kovo 19 dieną įsigaliojo sprendimas drausti parkuose ir kitose viešose erdvėse būriuotis didesnei nei penkių asmenų grupei, įpareigojo laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos. Taip pat uždrausta vaikų žaidimų aikštelėse vienu metu žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams.

Prašome parkų lankytojų būti supratingais ir laikytis naujų taisyklių.

Visas Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/siekiant-suvaldyti-gresmes-keiciasi-tvarka-parkuose-ir-kitose-viesose-erdvese

___2020 KARANTINAS v23 900 300_page-0001

Parkuose – laikantis saugaus atstumo 2020-03-18

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės Lietuvoje paskelbtas karantinas. Todėl žmonių susibūrimai draudžiami tiek viduje, tiek lauke.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad asmenims, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems asmenims, negalima. Išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jeigu  asmuo tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, buvimas savo balkone, terasoje, nuosavame kieme, kuriame nesutiks kitų žmonių.
Tiems, kuriems netaikomi izoliavimosi reikalavimai, buvimui lauke rekomenduojama rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų 2 metrų atstumą (nuosavas kiemas, sodas, miškas, parkas). Svarbu neleisti vaikams žaisti kontaktinių žaidimų, vengti susibūrimų prie vaikų žaidimų aikštelių ar lauko treniruoklių.

Prašome visų parkų lankytojų laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

SAM pranešimas http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/pasivaiksciojimai-ir-zaidimai-lauke-tik-saugiu-atstumu.

Sistemingas Vingio parko miško tvarkymas 2020-02-24

Jau kelintus metus iš eilės Vingio parko miškas žiemos laikotarpiu sulaukia tvarkytojų. Šiuo metų laiku miško tvarkymo darbai vykdomi beveik visoje parko teritorijoje. Atliekami sanitariniai kirtimai, pjaunami atrinkti ir pažymėti numirę sausi medžiai, esantys prie takų ir kitose vietose, kur jie gali būti išversti vėjo ar lūžti ir taip suketi pavojų parko lankytojams. Šiuos darbus parko teritorijoje vykdo Vilniaus miesto savivaldybės valdomus miškus prižiūrinti UAB „Stebulė“. Mediena, šakos ir kitos kirtimo atliekos traktoriumi vežamos į šalia parko esantį medienos sandėlį, iš kur mediena vežama perdirbimui, o šakos ir kitos kirtimo liekanos sandėlyje smulkinamos ir kaip biokuras iškeliauja į katilinę. Dalis seniausių sausuolių, esančių atokiau takų paliekami stovėti bioįvairovės tikslais, kaip namai ir maisto šaltinis įvairiems paukščiams.
Tuo pačiu metu parko teritorijoje atliekami ir kraštovaizdžio kirtimai, kai pjaunami menkaverčiai krūmai ir medeliai bei medžių atžalos, iš kurių neformuojamas ateities miškas. Šiuos darbus atlieka savivaldybės viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ darbuotojai. Kraštovaizdžio kirtimai būtini norint iš natūraliai augančių medynų suformuoti miško parką. Jie turi būti vykdomi nuolat, kad parkas būtų erdvus, saugus ir patrauklus grožėtis jo augmenija. Atliekant miško kraštovaizdžio formavimo darbus paliekami vertingi krūmai bei jų grupės, išryškinami medžiai senoliai ir kiti vertingi medžiai, tokie kaip ąžuolai ar liepos, miške paliekamas pomiškis iš kurio formuojamas ateities miškas.

IMG_2180

Vingio parkas unikalus didžiausiu ir seniausiu pušų medynu Lietuvoje. Pušys, kurioms per du, tris šimtus metų dėl savo senatvės palaipsniui miršta, o dalis jaunesnių pušų neišgyvena dėl ligų, kenkėjų ar audrų, todėl pušų skaičius parke sparčiai mažėja. Parke vyksta medynų sukcesija, kai vienos rūšies medynus, šiuo atveju pušynus, natūraliai keičia įvairūs lapuočiai, daugiausiai klevai, liepos, guobos. Norint ateities kartoms išsaugoti ir palikti pušyną būtinas palaipsnis ir pastovus jų atsodinimas, nes dėl perbrendusių pušų amžiaus ir lapuočių kaip pomiškio dominavimo, savaime pušynai Vingio parke atsikurti (atsisėti) negali. Pasodinti jaunų pušaičių sodinukai gali augti tik turėdami pakankamai šviesos ir erdvės. Dėl to vykdant kraštovaizdžio kirtimus Vingio parke į tai taip pat atsižvelgiama, ieškoma vietų kur galima suformuoti tinkamas erdves pušų jaunuolynams. Šių metų pavasarį tokiose vietose toliau bus sodinami pušų sodinukai ir tęsiami prieš kelis metus pradėti Vingio parko pušynų atkūrimo darbai.

IMG_2198

Tvarkant parką didelis dėmesys skiriamas bioįvairovės išsaugojimui. Dėl to paliekama ne tik dalis mirusių stovinčių senolių pušų, bet ir dalis išgriuvusių medžių, taip pat į krūvas tvarkingai sukrautos šakos ar kita mirusi mediena. Šios priemonės leidžia parke gyventi įvairiai mikrofaunai bei augmenijai ir užtikrinti tvarų parko gamtinės įvairovės vystymąsi.
VšĮ „Vilniaus miesto parkai“  miškų ir aplinkosaugos specialistų vykdomos parko tvarkymo priemonės yra subalansuotos, ūkinėmis priemonėmis gerinama esamų medynų būklė, vykdomas jų atkūrimas, parko lankytojams formuojamas saugus ir patrauklus miško parkas. Darbai atliekami vadovaujantis Aplinkos ministro pavirtintu miškotvarkos projektu, Miško sanitarinės apsaugos taisyklėmis, Miško kirtimų taisyklėmis ir Valstybinės miškų tarnybos išduotais pranešimais apie ketinimus kirsti mišką valstybiniuose miškuose.

Viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ direktorius, miškininkas Laisvūnas Budėnas

Naujos paukščių lesyklėlės Vilniaus mieste 2020-01-30

Viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ Vilniaus miesto paukščiams įrengė 20 lesyklėlių. Dalis jų stovi įstaigos prižiūrimuose parkuose (Vingio, Ozo, Santuokų rūmų parkuose, Bernardinų sode, Lukiškių aikštėje, P. Cvirkos skvere). Kitos lesyklėlės padovanotos kitiems parkams ir teritorijoms, kur jos reikalingos. Jos jau stovi Pilies parke bei Pavilnių ir Verkių regioniniame parke.
Labai svarbu žinoti, kuo galima lesinti paukščius. Paukščiai labiausiai džiaugsis saulėgrąžų, naudingų linų ir spygliuočių medžių sėklomis, nesūdytais taukais ar lašiniais, tikrai neatsisakys kruopų, aliejuje mirkyto pyrago ar miltų, virtų ryžių, avižinių dribsnių. Tinka sėmenys, aguonos, avižos, pelai, sorų kruopos, kukurūzų grūdai, melionų ir moliūgų sėklos, tik pastarųjų, kaip ir šviežios varškės, obuolių, nepatartina duoti per didesnius šalčius, nes šių įšalusių produktų paukščiai nesugeba įveikti savo snapu. Galima lesinti ir piktžolių – balandų, dilgėlių, dagių, varnalėšų ar kibių sėklomis.
Lesindami paukščius atkreipkite dėmesį, kad pateikiamas lesalas nebūtų sugedęs, supelijęs, sūdytas ar pažeistas kenkėjų. Taip pat negalima naudoti chemiškai apdorotų sėklų ar grūdų. Pavojinga ir juoda ruginė duona – ji blogai virškinama, neretai surūgsta paukščio gurklyje.

282     276
Lesyklos parkuose ir kitose teritorijose įrengtos panaudojus viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ pelną. Ant lesyklėlių planuojama įrengti stendus su informacija apie teisingą paukščių lesinimą.

VšĮ „Vilniaus miesto parkai” imasi diegti VEKS metodiką 2019-12-17

UAB „Optimus monitus”, Lietuvoje diegianti viešųjų erdvių kokybės vertinimo sistemą (VEKS), pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Vilniaus miesto parkai“. Pagal ją bendrovei bus parengti ir įdiegti kokybės standartai, kuriais vadovaujantis bus prižiūrimi ir tvarkomi įvairūs Sostinėje įsikūrę parkai. VEKS – tai viešųjų erdvių kokybės vertinimo sistema, kuri leidžia lengviau parengti teritorijų tvarkymo paslaugų viešųjų pirkimų dokumentus, optimaliau planuoti ir valdyti biudžetus, kontroliuoti teritorijas prižiūrinčių įmonių darbus, detalizuojant visus galimus želdinių tipus ir jų vertinimų kriterijus. VEKS – tai Nyderlanduose naudojamos sistemos pagrindu Lietuvos rinkai adaptuota metodologija.
„Nyderlandų bei kitų šalių patirtis parodė, kad parkų ir kitų viešųjų erdvių priežiūrą galima išmatuoti aiškiais kriterijais, kurių turėjimas ženkliai palengvina visą vadybos procesą. Turėsime aiškius kriterijus, numatančius, kaip turi būti tvarkomi želdiniai, pjaunama veja, prižiūrimi medžiai ir vykdomi kiti darbai. Vilniaus miesto savivaldybė galės ne tik efektyviau kontroliuoti šias paslaugas teikiančias įmones, tačiau ir pasiūlyti miestiečiams ir sostinės svečiams dar gražesnius ir tvarkingesnius miesto parkus”, – sakė VšĮ „Vilniaus miesto parkai” direktorius Laisvūnas Budėnas.


Plačiau »
 
Vilniaus parkuose – naujiena šunų šeimininkams 2019-12-17

Gruodžio 10 d. trejuose Vilniaus parkuose įrengtos dėžutės su nemokamais maišeliais šuniukų ekskrementams. Vingio parke, Lukiškių aikštėje ir Bernardinų sode lankytojai, vedžiojantys šunis ir neturintys su savimi maišelių, galės juos paimti iš naujų dėžučių.

IMG-1819_1

 


Plačiau »
 
Želdinių priežiūra žiemą 2019-12-03

Žiemą mieste augantiems įvairiems želdiniams tenka didelis išbandymas – ant jų dažnai kraunamos pusnys sniego, patenka druskos nuo barstomų takų. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė šį sezoną nusprendė miesto želdiniams skirti ypatingą dėmesį – bus stengiamasi kaip įmanoma daugiau juos apsaugoti nuo druskų. Net 550 medžių šiemet bus pridengti plokštėmis, kad ant pomedžių nepatektų barstomos druskos.
VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimoms teritorijoms taikoma tokia praktika: sniegas nuo takelių  valomas ne nuolatos ir ne visur,  leidžiama jį sutrypti. Esant minusinei temperatūrai, sutrypti takai nebūna slidūs ir yra tinkami saugiai vaikščioti. Esant atodrėkiui, pašalimui takeliai barstomi smėlio–druskos ar smulkios skaldos–druskos mišiniu ne per visą tako plotį, o tik vidurinę jo dalį, todėl išvengiama druskos patekimo ant vejų ir želdinių.
Vingio parke, kaip ir praėjusiais metais, keli takai bus skirti slidininkams. Jie bus pažymėti specialiais ženklais ir nebus valomi.
„Galbūt dėl visų šių naujovių kai kuriose vietose bus palikti siauresni praėjimai pėstiesiems, bet pagaliau bus imtasi realių žingsnių dėl želdinių apsaugos žiemą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2019/12/03/naujas-standartas-rupestingai-medziu-prieziurai-ziema-sostineje/.

Trakų Vokės dvaro sodybos parko atnaujinimas 2019-11-20

Trakų Vokės dvaro parke vyksta darbai – aktyviai tvarkoma centrinė parko dalis, atkuriamas autentiškas XIX–XX a. pradžios centrinės parko dalies vaizdas. Šį parką projektavo garsus kraštovaizdžio architektas, buvęs vyriausiasis Paryžiaus sodininkas Eduardas Andre. Be Trakų Vokės dvaro sodybos parko, Lietuvoje yra ir daugiau jo suprojektuotų parkų: Užutrakio, Lentvario bei Palangos.
Šiame parko atnaujinimo etape tvarkoma 10 ha teritorija. Ateityje bus tvarkoma ir likusi dalis, parkas užima 42 ha.
Plačiau apie Trakų Vokės dvaro sodybos parke vykstančius darbus skaitykite ir nuotraukas peržvelkite   https://madeinvilnius.lt/naujienos/rajonas/traku-voke/traku-vokes-dvaro-parko-atnaujinimas/.

Tiltas į Vingio parką 2019-10-30

Pavasarį paaiškėjo koks tiltas sujungs Vingio parką ir Lazdynus. Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo projektas „Užvingio salos tiltas“ (autoriai KILD architektai, projektavimo įmonė UAB „Tec infrastructure“). Gegužės mėnesį vyko pirmasis projekto pristatymas visuomenei, architektų bendruomenei, Vilniaus dviratininkams, savivaldybės atstovams bei kitiems specialistams. Pagal jų gautas įžvalgas, pačių idėjos autorių atliktus papildomus istorijos tyrimus projektas patobulintas, kad maksimaliai atsižvelgtų į visuomenės poreikius ir lūkesčius. 
KILD architektai ir projektavimo įmonė UAB „Tec infrastructure“ kviečia visus susipažinti su atnaujintu Vilniaus pėsčiųjų tilto per Nerį nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ teritorijos projektu. Susitikimas vyks lapkričio 12 d. 17–18 val. Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3, Administracijos tarybos posėdžių salėje. Su projektu galima susipažinti ir iš anksto – jis nuo lapkričio 4 d. bus viešinamas Vilniaus miesto savivaldybės ekspozicijoje II aukšte. Planuojama, kad projektas čia bus pristatomas iki lapkričio 15 d. Trumpas projekto aprašymas yra ir Vingio parke.

IMG-1626_1

 


Plačiau »