MENIU

Pranešimai

Šunų vedžiojimo aikštelė Ozo parke 2020-06-22

SĮ „Vilniaus planas“ parengė ir suderino projektą šunų vedžiojimo aikštelei Ozo parke įrengti. Aikštelė bus parke ties K. Ulvydo g. 11 ir užims 995 kv. m. Aikštelėje bus įrengti suoliukai, šiukšliadėžės, 2 kalniukai su vamzdžiais, akmenys ir rastai. Šiais įrenginiais galės naudotis ir mažų, ir didelių veislių šunys – aikštelė bus padalinta į dvi dalis ir pritaikyta įvairaus dydžio augintiniams.

Kviečiame susipažinti su aikštelės projektu: Ozo parko šunų aikštelės projektas.

Ruošiamasi Liuteronų sodų (Santuokų rūmų parko) ir Tauro kalno atnaujinimui 2020-06-19

Tauro kalno parko ir Liuteronų sodo tvarkymo projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Lėšos projektui bus skirtos pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.
„Šiuo projektu siekėme atnaujinti ir miestiečių poreikiams pritaikyti vieną iš svarbiausių miesto žaliųjų erdvių bei miesto kraštovaizdžio elementų. Siekiame, kad šis kalnas taptų vieta susitikti, pailsėti nuo miesto triukšmo.  Kartu tai svarbi jungtis tarp aukštutinės ir žemutinės Naujamiesčio terasos, tarp projektuojamos simfoninės muzikos salės ir senamiesčio, Liuteronų sodo ir Gedimino prospekto, o taip pat ir vienas miesto plaučių, švarinančių ir gaivinančių miesto orą. Taigi projektuotojams teko tikrai nelengvas uždavinys“, – konstatavo vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.
Tauro kalno parko teritorijoje planuojamas daugiafunkcės veiklų erdvės, poilsio ir apžvalgos aikštelės įrengimas, želdynų atnaujinimas, mažosios architektūros įrengimas, sporto aikštelių, automobilių stovėjimo aikštelių rekonstravimas, pėsčiųjų viaduko virš Tauro gatvės įrengimas, apšvietimo, lietaus nuotekų tinklų įrengimas ir rekonstravimas.
Liuteronų sodo teritoriją planuojama paversti memorialinio pobūdžio ramaus poilsio erdve, kurioje lankytojai būtų supažindinami su buvusia šios vietos istorija. Vadovaujantis geofiziniais, archeologiniais, istoriniais ir architektūriniais tyrimais siekiama pakoreguoti takų tinklą, išryškinti buvusių kapinių kvartalų kontūrus, sukurti vieningą informacinę bei vaizdinę sistemą, sutvarkyti želdynus, apšvietimą, įrengti mažosios architektūros elementus.
Numatoma projekto pabaiga – 2023 m. gegužės 31 d.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/06/10/tauro-kalnui-sutvarkyti-skirta-europine-parama/.

Bernardinų sode vėl veiks vasaros skaitykla 2020-06-15

Vasaros skaitykla grįžta į Bernardinų sodą. Šiais metais Bernardinų sode nuo birželio 16 d. atsidarysianti ir iki pat rugsėjo 13 d. veiksianti skaitykla siūlys rinktis iš 500 knygų suaugusiems ir vaikams, taip pat – leidinių anglų bei rusų kalbomis.
Profesionalūs bibliotekos darbuotojai patars ir padės išsirinkti skaitinius įdomiam laisvalaikiui, miesto svečiai ras literatūros apie sostinę, lankytinas vietas, galės naudotis nemokamu internetu. Skaitykla dirbs antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val.
Praėjusiais metais Bernardinų sodo skaitykloje apsilankė daugiau nei 18 tūkst. lankytojų. Šį sezoną tikimasi ne mažesnio populiarumo.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/06/12/vasaros-skaitykla-bernardinu-sode-vel-dziugins-vilniecius-ir-miesto-svecius/.

Gausybė oro balionų Vingio parke 2020-06-15

Sostinės Vingio parke vyko bene pirmasis pasaulyje po karantino oro balionų čempionatas, Vilniaus padanges užpildė net 38 balionai, o kartu su jais – kvietimas atvykti į Vilnių ir atrasti miestą kaip tikrą oro balionų sostinę. Šiemet galimybės priimti užsienio svečius teko gerokai palaukti. Tačiau Vyriausybei panaikinus saviizoliacijos prievolę atvykstantiems iš daugelio Europos šalių, o oro uosto tvarkaraštyje pamažu atsirandant vis naujiems skrydžiams, Vilnius skelbia oficialią užsienio turizmo sezono pradžią.Žiniai pranešti pasirinkti oro balionai – vienas svarbiausių Vilniaus turizmo simbolių ir miesto svečių itin mėgstama pramoga.
Oro balionai laikomi viena išskirtiniausių pramogų Vilniuje ir savotiška miesto vizitine kortele. Vilnius yra viena nedaugelio sostinių Europoje virš kurių galima skristi oro balionu – tam palankus miesto dydis ir išsidėstymas bei entuziastinga oreivių bendruomenė. Todėl pramoga yra vienodai populiari tiek tarp vietinių, tiek tarp užsienio turistų, o pastarieji virš miesto skraidančius oro balionus dažnai įvardina kaip vieną Vilniaus unikalių pusių.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/06/12/is-vilniaus-padanges-uzpildziusiu-oro-balionu-kvietimas-uzsienio-turistams/.

Vingio parko prieigas nušvies instaliacija iš elektronikos atliekų 2020-06-01

Vasaros vakarais Vingio parko vartus ties M. K. Čiurlionio gatve nušvies originali meninė instaliacija. Tai – birželio 5-ąją minimai Aplinkos apsaugos dienai skirtas Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektas „Senai elektronikai – naują skrydį!“. Instaliacijos autorė – žinoma menininkė Agnė Kišonaitė, kūriniui panaudotos įvairios smulkios elektronikos atliekos. Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į atsakingą elektronikos atliekų rūšiavimą, tvarų vartojimą bei tvarkymą.
Nuo sausio mėnesio pagal EPA projektą „Senai elektronikai – naują skrydį!“ kuriamai instaliacijai menininkė pasirinko savo jau anksčiau pamėgtą paukščių temą. Iš elektronikos atliekų sukurti paukščiai – sniegenos, zylės, varnos, kuosos ir balandžiai – bus sumontuoti į 2,5 metrų kraštinę turintį kubą, nuo apatinės instaliacijos dalies iki žemės – 4 metrai. Tamsiuoju paros metu kūrinį iš aplinkos išskirs instaliacijai panaudotas LED apšvietimas.

Daugiau informacijos https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/laisvalaikis/vingio-parko-prieigas-nusvies-instaliacija-is-elektronikos-atlieku-1038-1323982

Trečiai vasarai į Lukiškių aikštę sugrįžta skaitykla po atviru dangumi 2020-05-29

Nuo pirmųjų vasaros dienų į Lukiškių aikštę jau trečiam sezonui sugrįžta vilniečių pamėgta skaitykla po atviru dangumi #VilniusSkaito. Skaitykla pradės veikti nuo birželio 1 d. ir veiks visą vasarą kiekvieną dieną nuo 11.00 – 21.00 val.
Skaityklos trečiojo sezono atidarymas vyks birželio 1-ąją dieną – tarptautinę vaikų gynimo dieną, tad mažųjų knygų mylėtojų ir jų tėvelių laukia daug staigmenų. Nuo pat ryto skaitykloje vyks kūrybinės dirbtuvės, spektakliukai, susitikimai su mylimais knygų herojais ir jų autoriais, bus dalinamos dovanėlės – visa tai sostinės vaikams dovanos leidykla „Alma Littera“ ir „Flintas“.
Skaityklos atidarymo vakarą vyks ir du renginiai vyresnei auditorijai.
Projekto organizatoriai tikisi, kad skaitykla, įsikūrusi gryname ore, atviroje erdvėje, šią vasarą bus viena saugiausių laisvalaikio leidimo vietų sostinėje. Skaitykloje bus laikomasi visų būtinųjų reikalavimų lankytojų saugumui užtikrinti. Tai paskatino daugelį leidyklų ir autorių ne tik knygomis pildyti lentynas, bet ir savo naujas knygas šią vasarą pristatyti būtent #VilniusSkaito skaityklos erdvėje.
Projekto #VilniusSkaito organizatorius – VšĮ „Mūzų bokštas“. Rėmėjai – „Magrės baldai“, „Merrild“. Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/05/21/treciai-vasarai-i-lukiskiu-aikste-sugrizta-skaitykla-po-atviru-dangumi-vilniusskaito/.

Šuniukų paieška Bernardinų sode 2020-05-27

Pasivaikščiojimus miškuose ar miesto parkuose pastaruoju laikotarpiu turbūt spėjo pamėgti daugelis Lietuvos gyventojų. Visą birželio mėnesį Bernardinų sode bus galima ne tik bevaikštinėjant mėgautis puikia aplinka, gamta, bet ir ieškoti žaismingų šuniukų. „Sveikas miestas” kviečia visus susipažinti su „Sharejoy” projektu ir leistis kartu į smagią, interaktyvią kelionę po Bernardinų sodą. Jame projekto herojai „atgis” 3D pavidalu, kai nukreipsite į juos savo išmanųjį įrenginį. Jums reikės surasti visus 10 projekto šuniukų.
„Pirmiausia pamatėme atvirutes, knygutes su nuostabiais, nuotaikingais šuniukais, kurie papildytos realybės dėka „atgyja” ir nustebina skirtingais trumpais savo „pasirodymais”. O, svarbiausia, kad šie šuniukai yra  tikri ir kiekvienas turi savo unikalią  istoriją. Tuomet kilo idėja pabandyti „perkelti” šiuos tikrus  herojus iš atviručių, knygučių  į parką ir taip paskatinti žmones ne tik daugiau judėti, vaikščioti, bet tuo pačiu ir ieškoti išskirtinių keturkojų draugų, kurie privers šypsotis tiek suaugusiuosius, tiek vaikus. Ieškoti šuniukų Bernardinų sode galėsite jau nuo birželio 1 d. Data iniciatyvos startui pasirinkta taip pat tikslingai — taip tuo pačiu simboliškai, prisidėsime ir prie Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimo”, — pasakoja VšĮ „Sveikas miestas” komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

3 D šuniukai sode2

Išskirtinė projekto istorija
„Sharejoy” — tai nėra eilinis projektas. Pirmiausia — tai inovatyvus ir analogų neturintis darbas, skirtas XXI amžiaus vaikams. Sukurtas nekomerciniais tikslais, siekiant paremti vaikus, sergančius onkologinėmis ligomis. „Norėdamos netradiciniu, bet šiuolaikiniams vaikams suprantamu būdu, palengvinti jų buvimą ligoninėje ir suteikti teigiamų emocijų dozę, drauge su bendramintėmis, iliustratore ir 3D dizainere Vilma Šeškevičiene, rašytoja Monika Štal ir kūrybininke Liucina Rimgaile, sugalvojome džiaugsmingus „Sharejoy” kūrinius — išmanias atvirutes bei interaktyvią knygutę „Naktinės viešbučio Barkvilis istorijos” su jų pagrindiniais herojais, 3D formatu „atgyjančiais” šuniukais. Pristatydamos projektą, atidarėme interaktyvią nuotraukų parodą, eksponuojamą vaikų onkohematologijos skyriuje, Santariškėse. Ten besigydantys vaikai gali bet kada stebėti linksmas nuotraukas ar tyrinėti „atgijusius” šuniukus savo išmaniuosiuose įrenginiuose. Jau dabar matome, kiek džiaugsmo ir plačių šypsenų tai sukelia, todėl dar kartą įsitikinome, jog sveikimas prasideda nuo pozityvaus mąstymo ir gerų emocijų. Tikimės, kad dabar jau ir Bernardinų sode „apsigyvensiantys” mūsų herojai, suteiks tiek pat džiaugsmo ir teigiamų emocijų visiems, atkeliavusiems juos pamatyti”, — viliasi projekto „Sharejoy” iniciatorė fotomenininkė Alla Budrienė.

Norėdami, kad šuniukai „atgytų”, pirmiausia, į savo išmaniuosius telefonus reikėtų atsisiųsti specialią „Sharejoy” aplikaciją, kurią lengvai rasite ir nemokamai atsisiųsti galėsite „Google Play” ir „App Store” programėlių parduotuvėse. Organizatoriai taip pat kviečia įsiamžinti su šuniukais ir savo nuotraukomis dalintis projekto „Sharejoy” feisbuko paskyroje. Daugiausia paspaudimų „patinka” surinkęs nuotraukos autorius bus apdovanotas liepos pradžioje išskirtiniu, projektui skirtu „Liu Patty” desertinės sukurtu tortu, projekto knygutėmis ir atvirukais.

Ieškoti šuniukų Bernardinų sode bus galima nuo birželio 1 d. iki pat birželio 30 d.

Kas norės, galės prisidėti prie šio projekto ir atlikti gerą darbą – padėti sergantiems vaikams. Tai padaryti labai paprasta. Galima tiesiog įsigyti „Sharejoy” išmaniuosius atvirukus ir interaktyvią knygutę oficialiame projekto tinklapyje, taip pat „Liu Patty” desertinėje Vilniuje. Visos lėšos, surinktos iš atviručių ir knygos pardavimų, bus skirtos Rimanto Kaukėno paramos grupei, padedančiai sunkiai sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

Informacija apie apsaugą nuo erkių 2020-05-21

Erkių galima sutikti visur – ir miškuose, ir miesto parkuose. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad saugantis nuo erkių labai svarbu tinkama apranga, repelentų naudojimas, apsižiūrėjimas, maistas. Reikėtų vengti pasivaikščiojimų vietose, kuriose yra nenupjauta, aukšta žolė, krūmynai. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad efektyviausia priemonė nuo erkinio encefalito – skiepai.

IMG_1578

Vilniaus Vingio, Lūžių, Pasakų ir Jomanto parkuose šiuo metu įrengta 17 žaliųjų ženklų, raginančių vilniečius, praleidus laiką gamtoje, rūpestingai apžiūrėti savo kūną bei patikrinti vaikus, padėti pasitikrinti vyresnio amžiaus žmonėms ir apžiūrėti augintinius. Tokių ženklų Vilniaus viešosiose erdvėse turėtų atsirasti ir daugiau.

Daugiau informacijos https://www.delfi.lt/projektai/iveik-erkes/vilnius-isbande-nauja-kova-su-erkemis-stai-koks-tikrasis-pavojaus-mastas.d?id=83853505.

Trakų Vokės dvaro sodybos parko atnaujinimas 2020-05-18

Trakų Vokės dvaro sodybos parke ir toliau vykdomi rekonstrukcijos ir tvarkymo darbai. Rūmai restauruojami, parke kuriami nauji gėlynai, atnaujinamos senosios alėjos, sodinamos gyvatvorės.
„Per dešimtmečius parkas buvo smarkiai nuniokotas – pristatyta pastatų, nederančių architektūriniame ansamblyje, užpilti pagrindiniai vartai bei fontanas, netinkamos priežiūros pražudyti medžiai. Tačiau pamažu Trakų Vokės dvaras atgimsta, darbams įsibėgėjant dabar pagaliau išryškėjo ir žymaus parkų architekto Édouardo André dar XIX a. pabaigoje projektuoto dvaro parko vizija. Neabejoju, kad žingsnis po žingsnio bus atkurta visa šios vietos didybė“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Bendras pasodintų medžių skaičius jau viršija 400 vnt. Kompozicijas sudaro kaštonai, klevai, maumedžiai, bukai, skroblai, eglės, kėniai, pušys. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ Želdynų techninės priežiūros vadovė Kristina Narvilienė pabrėžia, kad specialistai stebi sodinamų medžių ir kitų augalų kokybę ir vegetaciją. Nustačius, kad augalai nekokybiški, jie iškart grąžinami tiekėjui ir keičiami.
Atliekant parko rekonstrukciją taikomas naujas želdynų saugojimo ir priežiūros standartas – ne tik sodinami nauji medžiai, bet ir saugomi senieji. Dalį jų reikia sutvirtinti ar paremti, bet jie paliekami, nes kuria autentišką šios vietos aurą.

Daugiau apie parko ir dvaro rekonstrukcija Trakų Vokėje https://vilnius.lt/lt/2020/05/15/traku-vokes-dvaro-sodybos-atgimimas-grazejantys-rumai-ir-antram-gyvenimui-prikeliamas-parkas/.

Biologinė įvairovė natūraliose pievose 2020-05-15

Jau kurį laiką viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ keliuose parkuose laikosi bioįvairovės išsaugojimo principų – leidžia augti natūralioms pievoms. Tokias pievas galima pamatyti Vingio, Ozo ir Misionierių parkuose. Todėl parkuose šalia tvarkomų žolės plotų lieka ir natūralių pievų, kuriose pilna pievų, pakrūmių ir miško augalų. Anksti pražystantys maži žiedeliai pasiūlo pirmuosius nektaro lašus po žiemos bundančioms bitėms ir kamanėms. Augalų įvairovė leidžia vystytis ir įvairiems vabzdžiams, ypač drugiams, kurių vikšrai maitinasi tik tam tikrų rūšių augalų lapais.
Skirtingai tvarkomi atskiri plotai suteikia galimybę patogiai įsitaisyti ant vejos ir čia pat stebėti ryškiaspalvę pievą. Natūralias pievas nušienavus vieną ar du kartus per metus, pavyks ne tik jas išsaugoti, bet ir mažiausiomis darbo sąnaudomis turėti nuostabią biologinę įvairovę. Visai nešienauti negalima, nes tuomet ims augti vėjo bei paukščių „pasėti“ medžiai ir krūmai. Tačiau jei nupjausime žydinčius ir sėklų nesubrandinusius augalus, jie greitai išnyks, išliks tik tokiai priežiūrai atsparios varpinės žolės.

biologine-ivairove
Vilniaus miesto savivaldybė Vilniuje taip pat taikys bioįvairovės išsaugojimo principus. Šį šienavimo sezoną imamasi naujos miesto vejų šienavimo strategijos, kuri darniai susieta su žaliojo miesto politika – tvarkant aplinką bus siekiama atkurti natūralias pievas miesto erdvėse, išsaugoti tokių pievų ekosistemą, rasti balansą tarp tvarkos užtikrinimo ir natūraliai augančių želdinių išsaugojimo.

Daugiau informacijos apie Vilniaus šienavimo strategiją: https://vilnius.lt/lt/2020/05/14/vilnius-imasi-naujos-veju-sienavimo-strategijos-sieks-atkurti-naturalias-pievas/.
Daugiau apie bioįvairovę Vingio parke: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/vingio-parkas/biologine-ivairove/.
Daugiau apie biologinę įvairovę Ozo parke: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/ozo-parkas/biologine-ivairove-ozo-parke/.
Daugiau apie biologinę įvairovę Misionierių soduose: http://www.vilniausparkai.lt/parkai/misionieriu-sodai/biologine-ivairove-misionieriu-soduose/.