MENIU

Pranešimai

Apie Vilniaus parkus 2020-09-11

Kviečiame paskaityti įdomų Irenos Vaišvilaitės straipsnį apie Vilniaus parkus https://www.bernardinai.lt/parku-ilgesys/

27 pušys Vingio parkui 2020-09-03

27 Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos mokiniai 4 klasės baigimo proga Vingio parke pasodino pušis ir naują giraitę skyrė savo mokytojai.

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ mielai priima įvairias iniciatyvas. Kviečiame susisiekti el.p. info@vilniausparkai.lt arba tel. (8 5) 261 1037. Prie aplinkos gražinimo galima prisidėti ir dalyvaujant projekte „Dovana Vilniui“. Jei norėtumėte prisidėti prie dovanotojų sąrašo, paskaitykite informaciją čia – https://vilnius.lt/lt/dovana-vilniui/

Dovana Vingio parkui 2020-08-18

Vingio parkas tapo dar patogesnis! Rugpjūčio 13 dieną už parko estrados UAB „Arimex“ įrengė saulės energijos paslaugų stotelę, kurioje galėsite:

  • įkrauti telefonus, kompiuterius ar kitus elektros prietaisus – stotelėje įrengti net 8 USB kištukiniai lizdai;
  • naudotis nemokamu bevieliu internetu;
  • pripūsti padangas (dviračių, vaikiškų ar neįgaliųjų vežimėlių);
  • klausyti muzikos, prisijungus per belaidę technologiją „Bluetooth“;
  • pasinaudoti dviračių taisymo įrankiais;
  • susipažinti su Vingio parko planu ir atrasti naujas vietas.

Projektas „Dovana Vilniui“ nuosekliai vyksta nuo 2013 m. ir pačių įvairiausių, miestui ir miestiečiams skirtų dovanų sąrašas jau išties įspūdingas. Jei norėtumėte prisidėti prie dovanotojų sąrašo, paskaitykite informaciją čia – https://vilnius.lt/lt/dovana-vilniui/

 

Bernardinų sode skambės unikali garso instaliacija 2020-08-12

Rugpjūčio 13–17 d. Vilniaus Bernardinų sode bus galima patirti įspūdžių kupiną kelionę po tolimiausius pasaulio laukinės gamtos kampelius – sode skambės unikali garso instaliacija „Gamtos scena“.
„Šią vasarą sumažėjus galimybei keliauti ir lankyti įvairias pasaulio vietas, siūlome patirti kelionių po tolimus laukinės gamtos kampelius įspūdžius – žaliuojančiame Vilniaus Bernardinų sode, kuris nuo ketvirtadienio iki pirmadienio virs neįprasta scena, skambės įvairių laukinių gyvūnų orkestras, o jo skleidžiami garsai sode organiškai susilies į vientisą natūralios gamtos garsų simfoniją“, – į unikalų performensą po atviru dangumi kviečia renginio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.
Sodo teritorijoje bus įrengtos 6 teminės erdvės, kuriose galima bus patirti unikalią skirtingų platumų fauną. Kiekvienoje jų skambantys garsai leis lankytojams išgirsti laukinių gyvūnų pasaulį iš arti, lyg jie būtų laisvėje, čia pat šalia mūsų. Apsilankymas Bernardinų sode taps pačia saugiausia kelione džiunglėmis, vandenynais, savanomis, stepėmis bei miškais, kurie pilni įvairių gyvybės formų garsų.
Garso instaliacija „Gamtos scena“ – tai visai šeimai skirtas pasakojimas apie laukinės gamtos ritmą ir neatsiejamą žmogaus ir gyvūnijos pasaulio ryšį, kurį privalome sąmoningai puoselėti ir saugoti.

Garso instaliacija „Gamtos scena“ Bernardinų sode veiks nuo 11 iki 20 val. Renginio metu lankytojai kviečiami saugoti save ir kitus – laikytis saugaus atstumo!

Projekto organizatorius – Vilniaus kultūros centras.
Projekto rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekto partneris – VšĮ „Vilniaus miesto parkai“.

MAP_GAMTOS_SCENA_2020_jpg-592x1024

Daugiau informacijos https://www.facebook.com/events/2353986684895746/.

Talkos Vilniaus parkuose 2020-07-29

Liepos 27 d. Bernardinų sode vyko talka - UAB „Emblika“ oficialaus „Davines“ atstovo Lietuvoje darbuotojai prisidėjo prie Bernardinų sodo tvarkymo. Įmonės darbuotojai ravėjo gėlynus.
Rugpjūčio mėnesį Lukiškių aikštės aplinką tvarkyti padėjo 11 AB „Swedbank“ darbuotojų.

VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ mielai priima parkų tvarkymo, aplinkos gražinimo iniciatyvas. Kviečiame susisiekti el.p. info@vilniausparkai.lt arba tel. (8 5) 261 1037.

Kristupo festivalio renginiai – ir Bernardinų sode 2020-07-21

Kristupo vasaros festivalis – kasmetinis didžiausias ir vienintelis Vilniaus vasaros muzikinis renginys, gyvuojantis nuo 1995 m. Per šį laiką jis pelnė išskirtinį klausytojų bei profesionalų įvertinimą: festivalis įvertintas EFFE Label. Šis Europe for Festivals, Festivals for Europe įvertinimas skiriamas už meninę kokybę, inovatyvumą, gebėjimą įtraukti vietos bendruomenę ir kartu sudominti Europą bei pasaulį. Dėl savo programos kokybės, įvairiapusiškumo, aplinkos draugiškumo ir prieinamumo, festivalis pateko į 70 geriausių Europos festivalių gidą Festival Europe 2015: 70 Enchanting Places to Hear the World’s Greatest Music (iš Baltijos šalių atrinkti tik Kristupo vasaros festivalis ir Rygos operos festivalis). Prestižinis Prancūzijos gyvenimo būdo ir kelionių žurnalas L‘Officiel Voyage įtraukė festivalį į svarbiausių lankytinų renginių sąrašą Pabaltijo šalyse. Festivaliui įteiktas kūrybiškumo ir inovatyvumo tarptautinis pažymėjimas FestLabPass. Vilniaus miesto savivaldybė festivalį apdovanojo Kolegų prizu.
Kristupo vasaros festivalis trunka net du vasaros mėnesius (liepą-rugpjūtį). Jo metu klausytojams pristatoma virš 40 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose.
Festivalio organizatoriams teko prisitaikyti prie iškilusių iššūkių, todėl buvo pavėlinta festivalio pradžia į liepos mėn. 22 d., dauguma renginių perkelti į atviras erdves. Pagrindinė festivalio scena įsikurs Vilniaus universiteto didžiajame kieme, o fortepijono muzikos klausysimės prie Bernardinų sodo fontano. Bernardinų sode taip pat bus organizuojamos ekskursijos tema „Bernardinų, Sereikiškių, Jaunimo sodo istorijos“.

Daugiau apie festivalį https://kristupofestivalis.lt/apie-mus/. Visi Kristupo festivalio renginiai https://kristupofestivalis.lt/kalendorius/.

Vingio parke – ąžuoliukai visiems, prisidėjusiems prie kovos su koronavirusu 2020-07-10

Vilniaus Vingio parke, prie įėjimo nuo Čiurlionio gatvės, pasodinti ąžuoliukai, kurie yra tarsi simbolinė padėka visiems prisidėjusiems prie koronaviruso (COVID-19) pandemijos suvaldymo mūsų šalyje – laboratorijų darbuotojams, sveikatos ekspertams, savanoriams, psichikos sveikatos specialistams, žiniasklaidai ir visiems Lietuvos žmonėms, kurie laikėsi būtinų saugumo reikalavimų, siekiant sustabdyti šio klastingo viruso plitimą.
Šios iniciatyvos ėmėsi Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 
„Ši padėka - ir mažiau matomiems, bet labai svarbų darbą atliekantiems žmonėms – savanoriams, sveikatos ekspertams, naujienas skleidžiantiems žiniasklaidos atstovams, psichikos sveikatos ekspertams, laboratorijų darbuotojams ir, žinoma, Lietuvos žmonėms, kurie kantriai laikėsi karantino ir kitų būtinų saugumo taisyklių, stabdant šio klastingo viruso plitimą“, - sako ministras A. Veryga. Anot jo, norėjosi, kad šis padėkos gestas būtų matomas kasdien ir ateities kartoms. Taip kilo idėja pasodinti ąžuoliukus Vingio parke, kurie yra stiprybės, vienybės ir lietuviškumo simbolis.

IMG-3539

Daugiau informacijos http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vingio-parke-azuoliukai-visiems-prisidejusiems-prie-kovos-su-koronavirusu.

Erkių platinamų ligų prevencija 2020-07-03

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad erkės jau aktyvios ir gyvybingos gali išlikti iki lapkričio mėnesio. Apie būtinybę kalbėti šia tema liudija statistika – Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 4 tūkstančius žmonių. 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruota 711 susirgimų erkiniu encefalitu, iš kurių 6 žmonės mirė. Mūsų šalyje šiomis ligomis susergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse, todėl pasiskiepyti nuo erkinio encefalito rekomenduojama visiems.
Rūpindamasis vilniečių sveikata ir saugumu Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sukūrė trumpą filmuką, kuriame sudėti pagrindiniai erkių platinamų ligų prevencijos akcentai, kuriuos žinant ir laikantis taisyklių galime išsaugoti gyvybę. Filmuką rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=lu79BBz-IXE.

Patogesnė infrastruktūra Misionierių soduose 2020-07-02

Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, Misionierių soduose bus atliekama daug mažiau darbų, nei buvo suplanuota rengiantis įgyvendinti projektą, parengtą po šiai teritorijai skirto architektūros konkurso. Padidėjus Misionierių sodų lankomumui pastaraisiais metais jau buvo galima analizuoti susiformavusias parko lankymo tradicijas ir papročius ir miestui teliko sukurti šios vietos lankytojams patogesnę infrastruktūrą. Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įvairaus amžiaus ir fizinių galimybių miestiečiams.
„Misionierių sodų tvarkymo planuose nebeliko iš esmės jokių brangių ir didelius pokyčius reiškiančių darbų. Nedarysime nieko, kas keistų parko reljefą, natūraliai susiformavusią takų sistemą, o tai reiškia, kad išvengsime ir želdynų šalinimo, nebent jo poreikis būtų nulemtas prastos želdinių būklės, – sakė M. Pakalnis. Medžių vertinimas buvo atliktas jau prieš kelerius metus, bet neatmetama būtinybė jų būklę įvertinti iš naujo. – Nesu tikras, ar dar veda vaisius Misionierių sodų obelys, bet stengsimės jas išsaugoti bent jau dėl galimybės pasigrožėti obelų žydėjimu.“ Pasak M. Pakalnio, Misionierių sodų kraštovaizdyje tikrai neatsiras asfalto ar trinkelių takų – banguotam natūraliam reljefui tai būtų visiškai netinkamas sprendimas. Tikėtinas variantas –klijuotas, vandeniui laidus žvyras.
Visi planai liepos 2 dieną bus pristatyti Misionierių sodų ateitimi suinteresuotiems žmonėms – šio parko naudotojams. Jei savivaldybės pasiūlymai bus priimti, bus rengiama techninio projekto A laida.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/07/01/misionieriu-sodu-ateities-scenariju-pakoregavo-gyventoju-susikurtos-tradicijos/.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje 2020-06-23

Negalintiems išvykti atostogų į užsienį arba nenorintiems grūstis pajūryje, Vilnius nuo šiandien siūlo alternatyvą – dirbtinį, visiems atvirą paplūdimį „Open Beach“ pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai čia galės ne tik atsipūsti po darbų, pasideginti saulėje ar paskaityti knygą, tačiau ir didžiuliame „Telia“ pastatytame ekrane pažiūrėti kino, serialų bei edukacinių laidų programą. Čia taip pat įrengta tinklinio aikštelė. 
„Visi ribojimai sukuria naujas galimybes. Atostogų sienų užvėrimas sukūrė galimybę ne tik atostogauti Vilniuje, bet ir naujai jį atrasti. O tai, kad šis paplūdimys atsiranda Lukiškių aikštėje, mums primena ir tą didelį džiaugsmą, kad galime švęsti laisvę. Gyvybės pilnas dirbtinis paplūdimys – tai Vilniaus pareiškimas apie laisvės pergalę“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Paplūdimys aikšėje bus iki pat vasaros pabaigos – rugpjūčio 31 d.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2020/06/23/vilniaus-centre-atidarytas-dirbtinis-papludimys-open-beach/.