MENIU

Pranešimai

Želdinių priežiūra žiemą 2019-12-03

Žiemą mieste augantiems įvairiems želdiniams tenka didelis išbandymas – ant jų dažnai kraunamos pusnys sniego, patenka druskos nuo barstomų takų. Todėl Vilniaus miesto savivaldybė šį sezoną nusprendė miesto želdiniams skirti ypatingą dėmesį – bus stengiamasi kaip įmanoma daugiau juos apsaugoti nuo druskų. Net 550 medžių šiemet bus pridengti plokštėmis, kad ant pomedžių nepatektų barstomos druskos.
VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ prižiūrimoms teritorijoms taikoma tokia praktika: sniegas nuo takelių  valomas ne nuolatos ir ne visur,  leidžiama jį sutrypti. Esant minusinei temperatūrai, sutrypti takai nebūna slidūs ir yra tinkami saugiai vaikščioti. Esant atodrėkiui, pašalimui takeliai barstomi smėlio–druskos ar smulkios skaldos–druskos mišiniu ne per visą tako plotį, o tik vidurinę jo dalį, todėl išvengiama druskos patekimo ant vejų ir želdinių.
Vingio parke, kaip ir praėjusiais metais, keli takai bus skirti slidininkams. Jie bus pažymėti specialiais ženklais ir nebus valomi.
„Galbūt dėl visų šių naujovių kai kuriose vietose bus palikti siauresni praėjimai pėstiesiems, bet pagaliau bus imtasi realių žingsnių dėl želdinių apsaugos žiemą“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Vytautas Mitalas.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2019/12/03/naujas-standartas-rupestingai-medziu-prieziurai-ziema-sostineje/.

Trakų Vokės dvaro sodybos parko atnaujinimas 2019-11-20

Trakų Vokės dvaro parke vyksta darbai – aktyviai tvarkoma centrinė parko dalis, atkuriamas autentiškas XIX–XX a. pradžios centrinės parko dalies vaizdas. Šį parką projektavo garsus kraštovaizdžio architektas, buvęs vyriausiasis Paryžiaus sodininkas Eduardas Andre. Be Trakų Vokės dvaro sodybos parko, Lietuvoje yra ir daugiau jo suprojektuotų parkų: Užutrakio, Lentvario bei Palangos.
Šiame parko atnaujinimo etape tvarkoma 10 ha teritorija. Ateityje bus tvarkoma ir likusi dalis, parkas užima 42 ha.
Plačiau apie Trakų Vokės dvaro sodybos parke vykstančius darbus skaitykite ir nuotraukas peržvelkite   https://madeinvilnius.lt/naujienos/rajonas/traku-voke/traku-vokes-dvaro-parko-atnaujinimas/.

Tiltas į Vingio parką 2019-10-30

Pavasarį paaiškėjo koks tiltas sujungs Vingio parką ir Lazdynus. Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą konkursą laimėjo projektas „Užvingio salos tiltas“ (autoriai KILD architektai, projektavimo įmonė UAB „Tec infrastructure“). Gegužės mėnesį vyko pirmasis projekto pristatymas visuomenei, architektų bendruomenei, Vilniaus dviratininkams, savivaldybės atstovams bei kitiems specialistams. Pagal jų gautas įžvalgas, pačių idėjos autorių atliktus papildomus istorijos tyrimus projektas patobulintas, kad maksimaliai atsižvelgtų į visuomenės poreikius ir lūkesčius. 
KILD architektai ir projektavimo įmonė UAB „Tec infrastructure“ kviečia visus susipažinti su atnaujintu Vilniaus pėsčiųjų tilto per Nerį nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ teritorijos projektu. Susitikimas vyks lapkričio 12 d. 17–18 val. Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3, Administracijos tarybos posėdžių salėje. Su projektu galima susipažinti ir iš anksto – jis nuo lapkričio 4 d. bus viešinamas Vilniaus miesto savivaldybės ekspozicijoje II aukšte. Planuojama, kad projektas čia bus pristatomas iki lapkričio 15 d. Trumpas projekto aprašymas yra ir Vingio parke.

IMG-1626_1

 


Plačiau »
 
Oranžinė šypsenos diena 2019-09-20

Rugsėjo 27 d. Vingio parke vys jau tradicija tapęs renginys – Oranžinė šypsenos diena. Šis renginys – tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė” dalis. 
Šią dieną Vingio parke bus siekiama rekordo! Iš dekoruotų akmenėlių bus dėliojama didžiausia Archimedo spiralė, šalia jos vyks bendras šokis – dovana žemei. 
Socialinio projekto „Apkabinkime žemę” komanda pakvies visus susiburti meditacijai už taiką. Meditacijos metu visi dalyviai apkabins pasaulį linkėdami taikos visoje žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyse.
Tradiciškai renginio metu bus galima paragauti sveikuoliškos moliūgų sriubos, šokti, dainuoti ir sudėlioti oranžinę moliūgų šypseną.
Daugiau informacijos apie renginį ir registracija http://www.svietimonaujienos.lt/oranzine-sypsenos-diena-2/

Tarptautinis fejerverkų festivalis 2019-09-20

Rugsėjo 21 d. Vingio parke vyks „Vilniaus fejerija 2019”. Konkursinėje renginio programoje pasirodys komandos iš Čekijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Festivalį užbaigs laukiamiausias BLIKO pasirodymas – muzikos, lazerių, pirotechnikos ir šviesų šventinis šou. Pagal festivalio taisykles kiekvienos komandos muzikinį fejerverkų pasirodymą sudaro kelios dalys: šalies savitumą atspindinti laisva programa ir privalomoji. Privalomoji fejerverkų programa bus atliekama skambant ištraukoms iš garsaus miuziklo „Paryžiaus katedra“. Šio kūrinio pasirinkimą lėmė siekis atkreipti dėmesį į pasaulį sukrėtusį Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisrą. Fejerverkų festivalyje taip pat skambės visų mėgstamos „Pelenų” ir Česlovo Gabalio dainos. 
Daugiau informacijos http://fejerija.lt/.

 

Europos judumo savaitė Vilniaus parkuose 2019-09-16

Rugsėjo 16-22 dienomis Europoje minima judumo savaitė. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei šių veiklų naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, drauge su Lietuvos orientavimosi sporto federacija, kviečia rugsėjo 18 d. vakarą leisti aktyviai ir sudalyvauti orientavimosi varžybose. Susibūrusios 3-5 asmenų komandos kviečiamos registruotis adresu https://forms.gle/aS1GaNyLrnRjgz8H7 iki rugsėjo 18 dienos 15 val. Varžybų startas – prie pagrindinio Bernardinų sodo fontano. Orientavimosi  varžybų tikslas – kuo greičiau pėsčiomis įveikti trasą. 
Tyrimai rodo, kad 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti Jūsų gyvenimą iki septynerių metų! Tad stenkimės judėti kuo daugiau, ne tik Europos judumo savaitės metu. 

Lukiškių aikštėje sporto festivalis 2019-08-30

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis Vilniuje vyks Sporto festivalis. Tai jau 8 kartą organizuojamas festivalis, kuris šiais metais keliasi į Lukiškių aikštę. Kiekvieną dieną festivalis stebins programa, turnyrais, pramogomis.
Visų lauks sporto klubų paroda, atviros mankštos, sporto ir sveikatingumo pranešimų zona, atvirų sporto treniruočių programa, susitikimai su sportininkais ir nuomonių formuotojais, sporto turnyrų zona, kur kiekvieną dieną vyks skirtingi turnyrai. Pirmą kartą vyks varžybos Lithuanian Fitness Challenge” bei gatvės gimnastikos čempionatas Vilnius Street Workout battle”. Vyks išskirtinis Zumba vakarėlis.
Neįtikėtina, bet Vilniaus sporto festivalis šįkart bus skirtas ir žmonių augintiniams. „Doggy Gym“ suteiks progą išbandyti specialius treniruoklius šunims. Iš viso Vilniaus sporto festivalio metu savo veiklas pristatys daugiau nei 100 įvairių sporto klubų ir organizacijų.

Daugiau informacijos http://www.sportofestivalis.lt/.

Žaliam Vilniui 2019-08-28

Rugpjūčio 26 d. Ozo parke vėl buvo sodinami medžiai. Šį kartą gražią inciatyvą sugalvojo UAB „Tirola“ darbuotojai, padovanoję miestui 3 beržus. Taip kompanija paminėjo savo gimtadienį ir šią akciją pavadino „Už žalią Vilnių“.

IMG_2919

Šiais metais viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ įmonėms ir miestiečiams parkuose padėjo pasodinti beveik 600 medžių. Taip mažais žingsniais kuriamas dar žalesnis Vilnius.

Jei ir Jūs norėtumėte Vilniaus parkams padovanoti medžių – kreipkitės el. p. info@vilniausparkai.lt arba tel. (8 5) 261 1037. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ padės išrinkti tinkamą vietą medžiams ir juos pasodinti.

Riedėjimo šventė Vilniuje 2019-08-05

Liepos 31 d. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Vilniuje organizavo naktinę kelionę riedučiais nuo Vingio parko iki Gedimino prospekto. „Mieste keliaujame kasdien, tačiau dažniau renkamės transportą, kuris mums jau įprastas. Vasara yra puikus metas atrasti judėjimo alternatyvas – įdomesnes, lankstesnes, ekologiškesnes, dažnu atveju ir patogesnes, pigesnes. Jau nuo pavasario kiekvieną mėnesį miestiečiams pristatome vis kitą darnaus judumo būdą, o liepą skyrėme riedučiams. Skatiname miestiečius pabandyti judėti kitaip, pradedant nuo pirmo, kad ir nedidelio, žingsnio – pavyzdžiui, savaitgalį su šeima vykti ne automobiliu, o dviračiais, paspirtukais, pėstute, viešuoju transportu ar tais pačiais riedučiais“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Naktiniame riedučių žygyje dalyvavo ir riedučių instruktoriai Raminta ir Evaldas Norvaišos. Jie su savanoriais prižiūrėjo, kad visi dalyvaujantys būtų matomi, pasirinktų saugų greitį. Šis renginys įkvėptas daugelio pasaulio sostinių. Paryžiuje, Londone, Barselonoje ir kituose didžiuosiuose miestuose masinis riedėjimas – populiari pramoga, sutraukianti vietinius ir užsienio riedučių entuziastus.

Daugiau informacijos ir renginio nuotraukų galerija: http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=1315.

Saugiausi Vilniaus parkai 2019-07-18

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai inovatyviai pažvelgė į parkų saugumo problemas. Pasitelkę multikriterijinius metodus pristatė pasaulyje analogų neturinčią metodiką miesto parkų saugumui nustatyti. Buvo vertinami 17 įvairių kriterijų – parkų priežiūra, ženklinimas, takų išdėstymas ir apšvietimas, traukos objektų kiekis, nusikaltimų statistika ir parkų prieigose gyvenančių žmonių demografiniai rodikliai ir kt. Vilniuje buvo įvertinti ir palyginti 6 parkai (Vilkpėdės, Pasakų, Ozo, Reformatų, Kūdrų parkai ir Bernardinų sodas). 
Pagal atliktą tyrimą saugūs yra Ozo parkas ir Bernardinų sodas, kituose parkuose rekomenduotina diegti saugumą didinančias priemones. Kodėl Ozo parkas laikomas saugiausiu, pasakoja VGTU mokslininkė Ingrida Mažonavičiūtė: „Jo teritorija yra gerai suplanuota, matoma iš visų pusių. Parkas prižiūrimas, jame periodiškai vyksta renginiai. Svarbu paminėti, jog didelę įtaką šio parko saugumui daro ir tai, jog Ozo parko kaimynystėje gyvena sąlyginai mažai gyventojų, o būsto kainos čia yra ganėtinai didelės. Priešingą socio-demografinę situaciją – daug gyventojų ir mažos būsto kainos – matome šalia Pasakų parko, kuriame nustatytas mažiausias saugumo lygis“. Mažesniam parkų saugumui įtakos turi nusikalstamumo skaičiai aplinkinėse teritorijose, netinkamas parko takų išdėstymas, apšvietimas ar mažas traukos objektų kiekis. 
Daugiau aplie atliktą tyrimą skaitykite: https://www.delfi.lt/miestai/vilnius/istyre-vilniaus-parku-sauguma-tik-du-galima-laikyti-visiskai-saugiais.d?id=81684433