MENIU

Pranešimai

Riedėjimo šventė Vilniuje 2019-08-05

Liepos 31 d. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Vilniuje organizavo naktinę kelionę riedučiais nuo Vingio parko iki Gedimino prospekto. „Mieste keliaujame kasdien, tačiau dažniau renkamės transportą, kuris mums jau įprastas. Vasara yra puikus metas atrasti judėjimo alternatyvas – įdomesnes, lankstesnes, ekologiškesnes, dažnu atveju ir patogesnes, pigesnes. Jau nuo pavasario kiekvieną mėnesį miestiečiams pristatome vis kitą darnaus judumo būdą, o liepą skyrėme riedučiams. Skatiname miestiečius pabandyti judėti kitaip, pradedant nuo pirmo, kad ir nedidelio, žingsnio – pavyzdžiui, savaitgalį su šeima vykti ne automobiliu, o dviračiais, paspirtukais, pėstute, viešuoju transportu ar tais pačiais riedučiais“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Naktiniame riedučių žygyje dalyvavo ir riedučių instruktoriai Raminta ir Evaldas Norvaišos. Jie su savanoriais prižiūrėjo, kad visi dalyvaujantys būtų matomi, pasirinktų saugų greitį. Šis renginys įkvėptas daugelio pasaulio sostinių. Paryžiuje, Londone, Barselonoje ir kituose didžiuosiuose miestuose masinis riedėjimas – populiari pramoga, sutraukianti vietinius ir užsienio riedučių entuziastus.

Daugiau informacijos ir renginio nuotraukų galerija: http://www.vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=1315.

Saugiausi Vilniaus parkai 2019-07-18

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai inovatyviai pažvelgė į parkų saugumo problemas. Pasitelkę multikriterijinius metodus pristatė pasaulyje analogų neturinčią metodiką miesto parkų saugumui nustatyti. Buvo vertinami 17 įvairių kriterijų – parkų priežiūra, ženklinimas, takų išdėstymas ir apšvietimas, traukos objektų kiekis, nusikaltimų statistika ir parkų prieigose gyvenančių žmonių demografiniai rodikliai ir kt. Vilniuje buvo įvertinti ir palyginti 6 parkai (Vilkpėdės, Pasakų, Ozo, Reformatų, Kūdrų parkai ir Bernardinų sodas). 
Pagal atliktą tyrimą saugūs yra Ozo parkas ir Bernardinų sodas, kituose parkuose rekomenduotina diegti saugumą didinančias priemones. Kodėl Ozo parkas laikomas saugiausiu, pasakoja VGTU mokslininkė Ingrida Mažonavičiūtė: „Jo teritorija yra gerai suplanuota, matoma iš visų pusių. Parkas prižiūrimas, jame periodiškai vyksta renginiai. Svarbu paminėti, jog didelę įtaką šio parko saugumui daro ir tai, jog Ozo parko kaimynystėje gyvena sąlyginai mažai gyventojų, o būsto kainos čia yra ganėtinai didelės. Priešingą socio-demografinę situaciją – daug gyventojų ir mažos būsto kainos – matome šalia Pasakų parko, kuriame nustatytas mažiausias saugumo lygis“. Mažesniam parkų saugumui įtakos turi nusikalstamumo skaičiai aplinkinėse teritorijose, netinkamas parko takų išdėstymas, apšvietimas ar mažas traukos objektų kiekis. 
Daugiau aplie atliktą tyrimą skaitykite: https://www.delfi.lt/miestai/vilnius/istyre-vilniaus-parku-sauguma-tik-du-galima-laikyti-visiskai-saugiais.d?id=81684433

Šiuolaikinio cirko pasirodymai Vilniaus parkuose 2019-07-10

Liepos 13 d. (šeštadienį) 21:00 val. Vingio parko pievoje priešais estradą vyks įspūdingas šiuolaikinio cirko pasirodymas. Tai antrojo tarptautinio gatvės teatro festivalio SPOT`19 dalis. 
Vaizdas bus tikrai nepaprastas – tikrų tikriausias, tuoj pakilsiantis nuo žemės karšto oro balionas, į kurį suspėti bando neprognozuojami keleiviai. Tai bus naujas potyris miestiečių pamėgtame Vingio parke, priversiantis žiūrovus atsidurti įtempto laukimo kupiname pabėgimo žaidime.
Pasirodymo režisierius: Yann Ecauvre, atlikėjai: Yann Ecauvre, Julien Favreuille, Laurent Mollon, Étienne Cordeau, Anicet Leone, Serge Lazar, kostiumai: Solenne Capmas, prodiusavimas: Jérôme Souchet, Géraldine Galloi.

Renginys nemokamas, jo trukmė – 45 min.
Dėl oro pasirodymų laiko ir vietos informacija gali būti tikslinama.
Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/vingio-parkas/spot-exit/358810914837544/ ir http://www.menuspaustuve.lt/lt/.

Gatvės teatro festivalis SPOT`19 neaplenks ir Bernardinų sodo. Liepos 11 ir 12 d. 17:00 val., 13 d. 14:00 val. ir 14 d. 12:00 val. prie pagrindinio fontano veiks dviračių galvosūkis. Iš perdirbtų metalo, plastiko ar medžio dalių gatvės žaidimus daugiau nei dvidešimtmetį kurianti Katalonijos kūrėjų kompanija Guixot de 8 kviečia iš naujo pažvelgti į dviratį – nuostabų išradimą, turintį begalę svarbių vaidmenų mūsų visuomenėje. Interaktyvi instaliacija žaidžia su visomis dviračio dalimis, paversdama jas smagiu iššūkiu. Įdomu bus visai šeimai.

Daugiau informacijos: http://www.menuspaustuve.lt/lt/.

Liepos 6-oji Lukiškių aikštėje 2019-07-05

Vilnius kviečia visus švęsti Lietuvos valstybingumo kūrėjo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną piknike Lukiškių aikštėje. Tai unikali idėja, kuri tapo ypatinga viso pasaulio lietuvius vienijančia Valstybės dienos tradicija. Šią dieną Lukiškių aikštėje vyks šventinis koncertas, sporto užsiėmimai, mankštos, batutai ir lauko žaidimai, skanėstų pilni restoranai ant ratų. 21 val. vilniečiai ir sostinės svečiai Lukiškių aikštėje prisijungs prie viso pasaulio ir vieningai giedos Lietuvos himną.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/2019/07/02/liepos-6-aja-vilnius-sves-laisves-karalysteje-lukiskiu-aiksteje/ ir https://www.facebook.com/events/327822778133872/.

Vilnius skaito parkuose 2019-05-29

Nuo birželio 4 d. Bernardinų sode įsikurs Vilniaus centrinės bibliotekos organizuojama vasaros skaitykla. Ji veiks iki pat rugsėjo 1 dienos. Skaitykloje bus apie 500 knygų suaugusiems ir vaikams, taip pat leidinių anglų bei rusų kalbomis. Skaitykloje dirbantys profesionalūs bibliotekos darbuotojai patars ir padės išsirinkti skaitinius įdomiam laisvalaikiui. Geram laikui parke skaitykla siūlys pramogas visai šeimai – stalo žaidimus, piešimo ir spalvojimo priemones vaikams, garsinius literatūros skaitymus, nemokamą internetą. Skaitykla dirbs antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val. Prie skaityklos bus įrengta daug patogių vietų skaitymui, o jei užklups lietus – veiks skaityklos namelis. 

Praėjusiais metais Lukiškių aikštėje veikusi skaitykla taip pat grįš į aikštę. Ji pradės veikti nuo birželio 10 d. ir veiks kasdien. Šiais metais Lukiškių aikštės skaitykloje bus galima rasti dar daugiau įvairių kūrinių lietuvių ir užsienio kalbomis įvairaus amžiaus skaitytojams. 

Skaityklos miesto parkuose rengiamos Vilniaus miesto savivaldybės projekto lėšomis siekiant užtikrinti turiningą laisvalaikį žalioje Vilniaus senamiesčio erdvėje. Tad kviečiame visus laisvalaikį ar pietų pertrauką praleisti gražiausiuose miesto parkuose su įdomia knyga. 

Skamba skamba kankliai 2019 2019-05-17

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ Vilniuje vyksta jau nuo 1973 metų ir yra vienas iš nedaugelio Europoje vykstančių autentiškosios tautinės muzikos festivalių. Festivalio programoje šalia jau žiūrovų pamėgtų tradicinių renginių – Sutartinių vakaras, Vaikų folkloro diena, Pasidainavimų vakaras, naktišokiai, Kaimo giesmininkų valanda, sekmadienio koncertai Vilniaus senamiesčio kiemuose – atsiranda ir naujos tradicijos – grojimo tradiciniais instrumentais, dainavimo, giedojimo dirbtuvės, Nakties muzikos koncertų ciklas ir kt. Festivalis vyks gegužės 21–26 dienomis visame mieste, o penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį tautodailininkai, muzikantai ir šokėjai užsuks į Bernardinų sodą. 

Gegužės 24 d., penktadienis:
Bernardinų sodas
12.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė bei kūrybinės dirbtuvės. 
16.00 val. Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Lietuvos vietovardžių viktorina.
17.00 val. Svetukai mano, rygailio! Svečių iš Australijos, Baltarusijos, Estijos, Graikijos, Karelijos (Rusija), Sardinijos (Italija), Sakartvelo, Tuvos (Rusija) bei Ukrainos koncertas. 
20.00 val. Festivalio kinas. Arčiau žemės anapus upės (rež. V. Jonkutė, E. Samsonas). Filmo peržiūra ir susitikimas su kūrėjais. 
21.00 val. Naktišokiai. Lietuvių tradiciniai šokiai.

Gegužės 25 d., šeštadienis:
Bernardinų sodas
11.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė, kūrybinės dirbtuvės. 
11.00 val. Slauna mūsų giminėlė. Vilniaus miesto folkloro ansamblių koncertas. 
14.00 val. Grajyk, muzikeli! Žemaitijos ir užsienio šalių tradicinio muzikavimo puoselėtojų koncertas.
19.00 val. Žemaitijos metams skirtas koncertas. 
21.00 val. Naktišokiai. Lietuvių ir svečių iš Graikijos bei Sakartvelo tradiciniai šokiai.

Gegužės 26 d., sekmadienis:
Bernardinų sodas
10.00 val. Darbas meistrą giria. Tautodailės darbų ir kulinarinio paveldo mugė.
10.00 val. Šoks mažučiai sterblėsna. Kūdikių ir mažų vaikų šokdinimas nešioklėse.
11.00 val. Taukšt, taukšt katučių. Mažų vaikų pažaidinimai.
12.00 val. Saulytė. Vaikų folkloro šventė.
13.00-17.00 val. Amatų ir žaidimų kiemas. Dirbtuvės vaikams ir tėveliams.
17.30 val. Festivalio dalyvių eitynės (iš Rotušės aikštės į Bernardinų sodą).
18.00 val. Uliokim, broliukai. Baigiamasis festivalio koncertas.

Visų festivalio renginių programą rasite http://ssk.lt/lt/programa/rengini-programa-2019.

Vilniaus parkuose – nemokami jogos užsiėmimai 2019-05-15

Visą vasarą Vilniaus parkuose vyks nemokamos jogos pamokos. Tereikia išsirinkti tinkamą laiką ir vietą, pasiimti kilimėlį ir nusiteikti atsipalaiduoti.
Laukiant tarptautinės jogos dienos, Indijos konsulatas Lietuvoje organizuoja atviras jogos pamokas. Pamokos Bernardinų sode vyks gegužės 19, 21, 26, 28 dienomis, birželio 2, 4, 9, 11, 16 ir 18 dienomis (sekmadieniais nuo 11 val., antradieniais nuo 18 val.). Pamokų vieta – prie centrinio fontano. Platesnė informacija apie šiuos užsiėmimus https://www.facebook.com/events/2554828387865371/.
Vasarą Bernardinų sode nemokamus jogos užsiėmimus ves ir Baltijos Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondas. Renginiai „City Yoga“ vyks pievelėje šalia upės antradieniais: gegužės 21, 28 dienomis, birželio 4, 11, 18, 25 dienomis, liepos 2, 9, 16, 23 dienomis ir rugpjūčio 6, 13, 20 bei 27 dienomis. Fiziniai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai vyks 19:00 – 21:00 val. Daugiau informacijos karolina@gyvenimomenas.lt
Vingio parko lankytojai taip pat galės atsipalaiduoti ir dalyvauti nemokamuose jogos užsiėmimuose, kuriuos ves sertifikuoti jogos instruktoriai. Jogos pamokos vyks kiekvieną vasaros šeštadienį (birželio 1, 8, 15, 22, 29 dienomis, liepos 6, 13, 20, 27 dienomis, rugpjūčio 3, 10, 17, 24, 31 dienomis) nuo 10:00 iki 11:30 Vingio parke, ant pievos prieš estradą. Plačiau www.hathajoga.lt/nemokamajoga.
Parkuose vykstant didesniems renginiams, užsiėmimai bus vedami kiek toliau nuo numatytų vietų.
Užsiėmimų tvarkaraščius galite rasti http://www.vilniausparkai.lt/renginiai/ ir https://vilnius.lt/isoreirenginiai/.

PaVINGiuojam 2019 2019-05-07

Tradicinis dvi dienas trunkantis Vingio parko festivalis – jau šį savaitgalį! Gegužės 11–12 dienomis visi vilniečiai kviečiami aktyviai ir smagiai praleisti savaitgalį gamtoje, dalyvauti sporto turnyruose, pamokose, interaktyviose veiklose. Mažieji festivalio lankytojai galės saugiai žaisti specialiai jiems sukurtoje zonoje, o gero maisto mėgėjai galės paragauti skaniausių patiekalų iš maisto vagonėlių. Visų laukia ir speciali muzikinė programa bei smagiausios dūzgės!
Abi festivalio dienas vyks pamokėlės, turnyrai ir interaktyvios veiklos pievoje priešais Vingio estradą, sporto, muzikos ir šokių užtaisas Vingio scenoje, pievoje įsikurs vaikyzės zona, šalia – maisto zona. Vilniaus universiteto botanikos sodo Vingio skyriuje patiekalų ir kokteilių šedevrais stebins Virtuvės garsai, Kino pavasaris kvies žiūrėti filmus. Nebus pamiršti ir augintiniai – šunų vedžiojimo aikštelėje jų lauks atskira programa.

Tiksli renginio programa https://pavingiuojam.lt/.

map

Vingio parke vilniečiai sodino medžius 2019-04-15

Vingio parke – dar viena „Dovana Vilniui“ iniciatyva. „Darnu group“ džiaugiasi, kad Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių ir skatina ambiciją išsaugoti šį vardą. Įmonė miestui padovanojo 854 medžius, 550 jų pasodinta Vingio parke. Akcijos iniciatoriai „Darnu Group“ greta sodinimo vietų taip pat įrengė basakojų pramogą – dešimties metrų ilgio lėtojo atpalaiduojančio judėjimo basomis kojomis taką. Einantys šiais takais pėdomis patirs skirtingų akmenų, smėlio, medžio žievių ir kitų dangų paklotą, atkartojantį natūralią, jautrius kojų taškus stimuliuojančią miško dangą. Dėkojame už puikią iniciatyvą ir dovaną Vilniui.

IMG-4787

Jei ir Jūs norėtumėte Vilniaus parkams padovanoti medžių – kreipkitės el. p. info@vilniausparkai.lt arba tel. (8 5) 261 1037. VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ padės išrinkti tinkamą vietą medžiams ir juos pasodinti.

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai Vingio parke 2019-04-08

VšĮ „Sveikas miestas“ drauge su šiaurietiškojo ėjimo trenere Irena Gudiškiene kviečia vilniečius bei miesto svečius susitikti šiaurietiškojo ėjimo nemokamose treniruotėse, kurios Vingio parke bus organizuojamos iki pat gegužės pabaigos.
„Šiaurietiškas ėjimas – tai daugiau nei paprastas ėjimas. Žingsniuojant taisyklingai šiaurietišku žingsniu įdarbinama iki 90 procentų kūno raumenų. Svarbu išmokti teisingai „įdarbinti“ šiaurietiškojo ėjimo lazdas, kad mūsų kūnas ir siela gautų maksimalią naudą. Aktyvi fizinė veikla gamtoje mažina įtampą, didina gerovės pojūtį ir skatina teigiamas emocijas. Šiaurietiškasis ėjimas yra tarsi dovana mūsų kūnui, sielai ir bendrystei,“ – pasakoja šiaurietiškojo ėjimo trenerė I. Gudiškienė.

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai startuos balandžio 15 d. ir vyks darbo dienomis, vakarais, nuo 18.00 val. Šį sezoną užsiėmimai bus organizuojami atskirai pažengusiems ir pradedantiesiems. Balandžio 15 ir 23 dienomis vyks pirmieji užsiėmimai pradedantiesiems. Balandžio 18 ir 25 dienomis (ketvirtadieniais) kviečiami į parką atvykti pažengusieji. Gegužės 7, 14, 21  ir 28 dienomis (antradieniais) bus organizuojami pradedančiųjų užsiėmimai, o gegužės 9, 16, 23 ir 30 dienomis (ketvirtadieniais) vyks pažengusiųjų užsiėmimai. Visomis dienomis šiaurietiškojo ėjimo pamokos prasidės 18.00 val. Užsiėmimų dalyviai bus laukiami prie nugarinės estrados pusės.

Dalyviai kviečiami atvykti su savomis, šiaurietiškam ėjimui skirtomis lazdomis. Neturintiems – lazdos bus paskolintos vietoje.

Esant itin prastiems orams, užsiėmimai nevyks.