MENIU

Vilniaus japoniškas sodas

Lvovo, Geležinio Vilko ir Linkmenų gatvių sankirtoje esanti 5 hektarų nenaudojama teritorija taps Vilniaus japonišku sodu.
Japoniško sodo įkūrimo Vilniuje idėja kilo 2013 metais. Jo  vizija parengta garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane.
Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto patarėjos Rūtos Matonienės, Vilniaus japoniško sodo projektas unikalus savo prigimtimi ir turiniu – sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniško sodo reikalavimus, su visais tradiciniais jam būdingais atributais.
Išskirtinis būsimojo Vilniaus japoniško sodo teritorijos elementas – po ledynmečio Neries senvagėje susiformavęs hektaro ploto vadinamais Šnipiškių ežerėlis. Dabar nenaudojamoje teritorijoje bus suformuotas reljefas, sutvarkyti tvenkinio krantai, įrengtos požeminės komunikacijos, takai, poilsio ir apžvalgos aikštelės, pasodinti augalai. Taip pat šiame sode bus sukurta vidinė infrastruktūra: tilteliai, vandens krioklys, pavėsinės, skulptūros, vaikų žaidimų aikštelė. Planuojama, kad sodas taps ne tik erdve vilniečių laisvalaikiui, bet ir japonų kultūros pažinimui.

JAP1

JAP2

Informacija parengta pagal https://vilnius.lt/lt/2018/04/04/japonisko-sodo-ideja-vilniuje-igavo-pagreiti/