VMS_8371-2e4fd192597e9e0672f031d15abd467d.jpg

Trakų Vokės dvaro sodybos parkas

Plotas – 22 ha.

Šiame parke rasite:

  • dekoratyvinius želdinius
  • suolus
  • apšvietimą
  • šiukšliadėžes
  • fontaną
  • Trakų Vokės dvaro sodybą
  • biotualetus

Istorinių žinių apie dvarvietę randama nuo XVI a., kai ją valdė Lietuvos totoriai. Vėliau dvaras priklausė didžiojo kunigaikščio arklininkui Pavelui Steponui Sapiežai.

Beveik visi išlikę pastatai pastatyti valdant Tiškevičių giminei. Tai buvo dvaro klestėjimo laikotarpis.

Trakų Vokės dvaro sodybos internetinė svetainė.

Istorija

Istorinių žinių apie dvarvietę randama nuo XVI a., kai ją valdė Lietuvos totoriai. Vėliau dvaras priklausė didžiojo kunigaikščio arklininkui Pavelui Steponui Sapiežai.

XVII a. pr. dvaro savininku buvo Naugarduko vaivada Tomašas Sapiega (1598-1646). Vėlesnis dvaro likimas (net iki XVIII a. pab.) nežinomas. XVIII ir XIX a. samdūroje dvaras atiteko Dombrovskiams. Pirmasis, kilęs iš šios šeimos, dvaro savininkas buvo Juzefas Dombrovskis. Iš jo dvarą paveldėjo sūnus Liudvikas, Trakų apskrities bajorų maršalka.

Iš Liudviko Dombrovskio arba iš jo sūnaus Vladislavo Ksavero Dombrovskio po 1850 m. Trakų Vokės dvarą nusipirko grafas Jonas Tiškevičius, Vilniaus gub. bajorų maršalka. Po jo mirties dvaras perėjo jo jaunesniajam sūnui, taip pat Jonui. Po ankstyvos Jono Tiškevičiaus ir jo žmonos Elžbietos Krasinskos mirties visas turtas atiteko jų mažamečiams vaikams, augantiems Lenkijoje. Iki 1914 m. Trakų Vokės dvare buvo gyvenama tik vasaromis. Sulaukę pilnametystės, dvarą paveldėjo Jonas Mykolas Tiškevičius. Po jo ankstyvos žūties dvaro paveldėtojais tapo trys nepilnamečiai vaikai, tačiau, kilus II pasauliniam karui, tai nebeturėjo jokios reikšmės.

1939 m. dvare buvo apsistojusi Lietuvos kariuomenė, o per II pasaulinį karą čia gyveno olandų kolonistai. Po karo rūmuose buvo LSSR MT vila, vėliau veikė žemdirbystės institutas.

Beveik visi išlikę pastatai pastatyti valdant Tiškevičių giminei. Tai buvo dvaro klestėjimo laikotarpis.

Straipsnis apie grafų Tiškevičių giminę, gyvenusią ir kūrusią Trakų Vokės dvaro sodyboje

Trakų Vokės dvaro sodybos parko projektas

Įgyvendinus „Trakų Vokės dvaro sodybos parko pritaikymas lankymui ir tausojančiam naudojimui“ projektą bus sutvarkytas valstybinės reikšmės Trakų Vokės sodybos parkas, kurį suprojektavo garsus prancūzų architektas E. Andrė. Projekto įgyvendinimo metu bus atliktas: parko želdynų sutvarkymas (alėjų restauravimas ir atkūrimas, augimviečių regeneracija, želdynų rekuperacija, rūšinės įvairovės restauracija bei kt.), takų, inžinerinių sistemų bei mažosios architektūros įrengimas ar restauravimas (apšvietimo sistemos rekonstrukcija, vaizdo stebėjimo sistemos įrengimas, suoliukų, šiukšliadėžių, dviračių stovų įrengimas, baliustrados restauracija, informacinių stendų įrengimas ) parko teritorijoje.

Projekto trukmė: 2017-09-01 – 2020-09-30 m.
Projekto vertė – 2.4 mln. Eur.

Daugiau informacijos https://vilnius.lt/lt/projektai/.