Naujiena

Takų priežiūra žiemos laikotarpiu miesto parkuose

2021 01 15

Dėl parkų specifiškumo takai miesto parkuose žiemos laikotarpiu prižiūrimi kitokia tvarka, nei šaligatviai mieste.
Esant nedideliam snygiui ir minusinei temperatūrai leidžiama ant takų iškritusį sniegą sutrypti. Susiformuoja kietas sniego dangos paviršius, kuriuo, kaip ir asfaltuota ar grunto danga, saugu vaikščioti. Sningant smarkiau takai valomi, bet nebarstomi, jeigu yra minusinė temperatūra. Tokiais takais ne tik patogu vaikščioti, bet ir čiuožti slidėmis ar vežti vaikus rogutėmis. Kai temperatūra tampa pliusinė, sniegas tirpsta, tokie takai darosi slidūs ir yra barstomi smėliu ar smėlio-druskos mišiniu (ten, kur arti nėra augmenijos). Pirmiausiai barstomos slidžios įkalnės, o kur būtina – ir lygūs takai.
Vingio parke išskirtas vienas 1,5 km takas, skirtas tik slidininkams. Šis takas nevalomas, nebarstomas, o smarkiau sningant spaudžiamas specialia technika, kad slidininkams būtų patogu čiuožti „eglute“. Klasikinio čiuožimo slidžių trasos Vingio parke yra padarytos šalia takų ir miško teritorijoje. Tiems, kurie nori bėgioti ar vaikščioti stabiliau, nuo Geležinio Vilko gatvės iki Žvėryno pėsčiųjų tilto galima naudotis neužšąlančiu asfalto keliu ir taku. 
Kituose miesto parkuose – Bernardinų, Lukiškių, Sapiegų ir kitur taikomas panašus takų priežiūros principas. Takai šiuose parkuose nebarstomi druskos ar smėlio-druskos mišiniu, kad nebūtų pakenkta parko medžiams ir kitiems augalams. Priklausomai nuo sniego intensyvumo takai valomi, slidžios vietos gali būti pabarstomos smėliu ar specialia smulkia skalda.
Šią pasiteisinusią takų priežiūros praktiką viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ taiko jau ne vienerius merus.