Naujiena

Papuošta transformatorinė Vingio parke

2022 05 03

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino pačiame Vilniaus Vingio parko centre stovintį pastatą ir papuošė jį prasmingu piešiniu, kuriame pavaizduotos energetikos temos bei atspindėtas bendrovės darbuotojų tame pačiame parke vykdytas miško sodinimas.

Balandžio 23 d. ESO darbuotojai Vingio parke pasodino keletą tūkstančių medelių, daugiausia eglių, taip pat pušų ir ąžuolų. Dovana miestui skirta atsižvelgiant į tai, kiek organizacija sugebėjo sutaupyti elektros energijos. Sutaupyta elektros energija virsta mišku Vilniui. Anot bendrovės ryšių su visuomene projektų vadovo Pauliaus Kalmanto, ESO darbuotojai ne tik stebėjo aplinką ir savo veiksmus (ar nepamiršta išjungti apšvietimo, kompiuterių, ar reikia tiek daug elektrinių arbatinukų ir pan.), bet taip pat dar kartą įsitikino, kaip svarbu kokybiškai rinkti duomenis ir juos analizuoti. Taip galima priimti sprendimus, kurie leidžia nešvaistyti energijos ir sutaupyti.

Transformatorinės piešinį kūrė menininkas Marius Skrupskis. Unikalus dizainas atspindi ne tik gamtą ir medžių sodinimą, bet ir energetiką. Piešinys primena, kad svarbiausia pradėti nuo savęs ir galvoti ką kiekvienas gali padaryti siekiant puoselėti mūsų aplinką ir išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius. Tai padaryti nėra sudėtinga – reikia tik šiek tiek žinių ir noro.

Plačiau https://vilnius.lt/lt/2022/05/02/vingio-parke-stovincia-transformatorine-eso-papuose-prasmingu-piesiniu/.